2019 m. liepos 22 d. 14:37 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Klaipėdos muzikinis teatras: nusipelnę čia nepageidaujami

(70)

2009-06-23, 12:00

Dr. Antanas BOSAS

Klaipėdos muzikinis teatras: nusipelnę čia nepageidaujami nuotrauka, foto

Pastaruoju metu netrūksta teisingų publikacijų, atskleidžiančių, kur ritasi Lietuvoje kultūra. Kad šioje srityje žengta daug žingsnių atgal, tikriausiai neabejoja daugelis Lietuvos gyventojų. Bet kad per kultūrą būtų taip tratinami mokesčių mokėtojų pinigai, tikrai nesitikėjau.

Vien keletas projektų - Lietuvos įvaizdžio formavimas (64 mln. litų), Vilniaus Europos kultūros sostinės atidarymo ceremonija, Vilniaus operos ir baleto teatro scenos remontas (80 mln. litų), Bjork koncertas, kanalizacijos vamzdžių kompozicija ir t.t. - vėjais paleido šimtus milijonų mokesčių mokėtojų litų. O kaltų nėra ir, ko gero, nebus.

Tačiau kaltų atsirado Klaipėdoje. Kas? Ogi Klaipėdos kultūros magistras, Klaipėdos universiteto profesorius, ilgametis Klaipėdos muzikinio teatro vadovas ir vyriausiasis dirigentas, Kauno muzikinio teatro vyriausias dirigentas, maestro Stasys Domarkas.

Kuo gi visų klaipėdiečių mylimas ir gerbiamas maestro neįtiko Klaipėdos muzikinio teatro vadovei? Gal jo kompetencija, patirtis, populiarumas, autoritetas trukdo dirbti?

Pirmiausia jis buvo išbrauktas iš teatro meno tarybos, nušalintas nuo teatro politikos formavimo, jam nebeleista diriguoti net tuose spektakliuose, kuriuos pats maestro statė ir yra jų muzikinis vadovas. Vietoje to, kad naudingai išnaudotų vieną iš nedaugelio dabartinės Lietuvos kultūros aukso fondų, Audronė Žigaitytė-Nekrošienė naikina meno vadovo etatą. Gal pati vadovaus?

Kuo gi visų klaipėdiečių mylimas ir gerbiamas maestro neįtiko Klaipėdos muzikinio teatro vadovei? Gal jo kompetencija, patirtis, populiarumas, autoritetas trukdo dirbti?
Sveiku protu nesuvokiami dalykai. Tai susidorojimas, kerštas ar populiarumo pavydas?

Kiek teatras turėjo rėmėjų S. Domarko vadovavimo laikais? Šis šiltas, malonus, tolerantiškas žmogus rasdavo kelią į daugelio klaipėdiečių širdis. Rėmėjų sąrašas netilpdavo į vieną teatro antrojo aukšto fojė lentą. Kiek dabar jų?

Teatro vadovės nepagarba, pademonstruota švenčiant 70 metų maestro jubiliejų, nustebino ne tik Klaipėdos, bet ir Kauno visuomenę. Vadovės pareiškimas, kad ši šventė yra maestro privatus reikalas, įžeidė net tik jubiliatą, bet ir klaipėdiečius gerbėjus. Šventei kauniečių iniciatyva persikėlus į Kauną, klaipėdiečiai liko "su nosim", o jubiliatas su širdgėla širdyje.

Labai gerai, kad į šį kauniečių su džiaugsmu organizuotą jubiliejinį spektaklį, kur maestro dirigavo Johano Štrauso operetėje "Vienos kraujas", atvyko ir ištikimų klaipėdiečių būrys su meru Rimantu Taraškevičiumi priešakyje.

Nustebino Kauno muzikinio teatro vadovo ir visų spektaklyje dalyvavusių kauniečių nuoširdumas bei dėkingumas. Kitaip ir negalėjo būti. Juk maestro S. Domarkas Kauno muzikiniam teatrui ir kauniečiams atidavė 25 savo kūrybinius metus. Kauniečiai atsidėkojo su kaupu. Kodėl tai negalėjo įvykti Klaipėdoje? Kalti tikrai ne klaipėdiečiai.

Dr. Antanas BOSAS

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

too Pastebėjimas

2010-05-02   07:39

bjaurios švonderiškos mintys,jaunuoli,kirba tavo galvoj.Ar tu bent savo tėvą ir motiną gerbi?

pritariu

2010-05-02   07:39

Man asmeniškai nerūpi nei Bosas,nei kas kita...Svarbu tik viena,kad S.Domarkas kaip ir gerb.režisierius P.Gaidys ar nusipelnęs aktorius V.Paukštė į Klaipedos kultūrinę padangę įnešė tikrai ne mažą indėlį ir mažų mažiausią -PAGARBOS tikrai nusipelnė.Kad ir tą patį jubilienį vakarą suorganizuoti Klaipedoje tikrai buvo galima.....labai teisingi žodžiai.Deja,šiomis dienomis atsirado keli jauni brutalūs "menininkai",kuriems nors primityviausio mandagumo reikėtų pasimokyti.Išleidžia Klaipėdos Universitetas absolventus,kurie tik save kelia,nors nieko gero dar nenuveikė...

2010-05-02   07:39

Musu beda,kad aferistes net teismai globoja-gaila man jos,pas ja ne tik o jubilieju,bet ir i laidotuves kazin kas ateis-mesle gimusi mesle ir padves,trasa reikalinga:))

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Po prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos skiltis gavo tokio turinio ponios Aldonos laiškelį:...

Pamokos nuotrauka, foto

"Negali susitaikyti, kad laikui bėgant žmogus gražėja dvasiškai, o fiziškai - kaip...

Mentalitetų skirtumai nuotrauka, foto

Praėjo labai nemažai laiko, kol lietuviai suprato, kad saugos diržai ir vaikiškos...

Iki tragedijos tik žingsnis nuotrauka, foto

Pats vasaros įkarštis. Žmonės keliauja. Kuršių mariomis nesustodami pirmyn atgal zuja keltai...

Ministre, tiesiog perkelkite į Smiltynę nuotrauka, foto

Palangoje renkasi Lietuvos rinktinės kandidatai nuotrauka, foto

Sportas, Pirmadienį Palangoje į pirmąją treniruočių stovyklą renkasi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatai.

Žaidimo reklamoje ragino šaudyti į romus nuotrauka, foto

Kriminalai, Vilniaus Kirtimų gyvenvietėje esantys romų tautybės asmenys - taikiniai žaidime.

Dėl paramos mokiniams kreiptis galima jau dabar nuotrauka, foto

Lietuva, Nepasiturinčios šeimos, kurios augina mokyklinio amžiaus vaikus, jau dabar kviečiamos pateikti prašymus...

Pasijuto diskriminuojami: vyrai pasigedo jiems skirtų paplūdimių nuotrauka, foto

Klaipėda, Vyrai pasijuto diskriminuojami. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba praneša gavusi skundų dėl atskirtų...

Sportas, Paskelbta prieš 47 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 56 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...