2019 m. birželio 24 d. 15:28 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Kitas susitikimas - su Donaldu Trampu

(2)

2019-05-04, 09:27

Augustas DOVYDAITIS, Respublika.lt

Kitas susitikimas - su Donaldu Trampu nuotrauka, foto

Rolandas Paksas.

© Redakcijos nuotr.

Europos Parlamento narys Rolandas Paksas žurnalistams papasakojo, kodėl šią savaitę buvo susitikęs su Baltarusijos prezidentu Aliaksandru Lukašenka. Pasak jo, vienas iš vizito tikslų - tęsti bendravimą su kaimynais dėl regiono demilitarizacijos.

Tuo pačiu klausimu pernai gruodį R.Paksas buvo susitikęs su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu, o dabar tikisi, kad bus priimtas ir JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump).

Pasak R.Pakso, susitikimas Baltarusijoje buvo vizito į Maskvą tęsinys, kur europarlamentaras pernai gruodį bendravo su Rusijos prezidentu V.Putinu ir jam pasiūlė Karaliaučiaus srities demilitarizavimo idėją.

„Gavau iš V.Putino teigiamą atsakymą ir kad jam šita idėja patinka. Tą procesą, kurį vadinu Lietuvos ir Kaliningrado demilitarizavimu, reikėtų tęsti“, - teigė R.Paksas.

Politiko teigimu, grįžęs iš susitikimo Maskvoje jis, kaip europarlamentaras, parašė laiškus Baltarusijos, Vokietijos, Suomijos, Švedijos ir JAV ambasadoms aptarti nusiginklavimo klausimus.

„Taip išpuolė, kad pirmieji susitikimą suorganizavo baltarusiai. Baltarusijos ambasadorius Briuselyje prie ES, labai aktyvus ambasadorius, kartu su Baltarusijos Užsienio reikalų ministerija suorganizavo susitikimą su prezidentu A.Lukašenka.

Turiu informaciją, kad jau ruošiami susitikimai Suomijoje, Vokietijoje. Norėčiau tikėti, kad ir JAV. Bet tai yra mano turima informacija, kuri kol kas nepatvirtinta“, - dėstė R.Paksas.

Antrasis vizito Baltarusijoje tikslas, pasak politiko, - Astravo AE saugumas. Pasak europarlamentaro, Baltarusijos vadovas šiems klausimams aptarti skyrė dvigubai daugiau laiko, nei buvo planuota - valandą vietoj pusvalandžio.

R.Pakso teigimu, buvo akcentuota, kad net 66 tarptautinės organizacijos, kurios yra susijusios su atominės elektrinės saugumu, jau yra apsilankiusios statomame Baltarusijoje objekte ir neturi pastabų, o tuo metu Lietuva teigia, kad elektrinė nesaugi.

Pasak R.Pakso, bendraudamas su A. Lukašenka jis sulaukė klausimo: „Argi mes esame tokie kvaili, kad statytume nesaugią elektrinę?“

Kaip teigia europarlamentaras, nėra jėgos, kuri sustabdytų Astravo AE projektą, tad pasiūlė Baltarusijos prezidentui įkurti nešališkų, trečiųjų ekspertų komandą, kurių žodis galėtų būti autoritetu tiek Baltarusijos, tiek Lietuvos pusėms. Ir ta komanda vykdytų nuolatinį elektrinės monitoringą.

„Prezidentas A.Lukašenka priėmė šį mano pasiūlymą“, - tvirtino R.Paksas.

„Vakaro žinios“ primena, kad R.Paksas su Baltarusijos prezidentu A.Lukašenka susitiko ketvirtadienį. Pastarosios valstybės naujienų agentūra citavo A.Lukašenką, kuris esą tikino, kad Baltarusija nori taikių ir draugiškų santykių su Lietuva.

Tuo metu pats R.Paksas teigė, neva Lietuvai nepavyksta draugiškai sugyventi su kaimyninėmis valstybėmis, o tai esą reikia keisti.

R.Paksas taip pat tikino, esą Astravo AE statybos tema Lietuvoje yra smarkiai politizuota, o Lietuva turėtų sėsti prie derybų stalo ir su Baltarusija kurti tarptautinę ekspertų grupę, stebėsiančią Baltarusijos AE veikimą.

„Suprantu, kad elektrinė bus pastatyta, kad ji veiks. Dabar mums reikia susėsti drauge. Ne paslaptis, kad tam tikros politinės jėgos Lietuvoje, ir ne tik Lietuvoje, išnaudoja AE statybą politiniams tikslams pasiekti.

Nemanau, kad baltarusiai sau statosi nesaugią jėgainę. Asmeniškai aš esu atominės energetikos šalininkas“, - po susitikimo Baltarusijos žurnalistams kalbėjo
R.Paksas.

Vakar, jau Lietuvos žurnalistų paklaustas, ar savo vizitą derino su Lietuvos Užsienio reikalų ministerija, kuri Astravo AE klausimu laikosi visiškai priešingos nuomonės, sakė, kad nieko su niekuo nederino, nes, kaip europarlamentaras, to ir neturi daryti. Tik gavo leidimą iš Europos Parlamento institucijų komandiruotei.

„Reikia keisti Užsienio reikalų ministerijos vadovus“, - paklaustas, ar nemano, kad prieštaravimas oficialiai Lietuvos pozicijai kenkia mūsų valstybei, atsakė R.Paksas. Perklaustas, kam tokiu atveju jis atstovauja, europarlamentaras teigė, kad savo vaikams, anūkams ir tai Tautos daliai, kuri nenori karinių konfliktų.

Politikas pridūrė, kad, nepaisant nieko, Astravo AE jau gruodį pradės veikti, ir retoriškai klausė, ar nuo to, kad mes nesikalbėsime su baltarusiais, ji taps saugesnė.

Paklaustas, kokį įspūdį padarė A.Lukašenka, europarlamentaras sakė, kad atrodo, jog jis praktiškai viską žino apie savo valstybę.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

O dar kitas

2019-05-04   17:51

IP: 90.131.39.39

Su Kim Jong Unu

2019-05-04   10:40

IP: 78.58.46.50

Nepamiršk pasiimti pampersų nes gali neišlaikyti savo užsibrėžto tikslo.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Dažnai atrodo, kad tikrų problemų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje...

Nevadinkit moterų gražiomis - būsite „suėsti“ nuotrauka, foto

Fanatikai visada buvo pavojingi. Kai fanatikas  prasibrauna į aukščiausius valdžios postus, tai...

Apsaugok Viešpatie nuo Verygos varškėčių nuotrauka, foto

Artėja stebuklingoji Joninių naktis. Ir galvoju, - kuo tie Jonai nusipelnė turėti...

Joninių reikaliukai nuotrauka, foto

Kitą savaitę šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė dešimtą kartą atsiskaitys už per metus...

Kaip JI dešimt metų su mumis ištvėrė? nuotrauka, foto

Takelis į moterų pliažą - tik jogams nuotrauka, foto

Klaipėda, Gal jau koks dešimtmetis, kai moterys, keliaujančios į Melnragės moterų pliažą, pasmerktos...

Atokesni Palangos paplūdimiai: įspūdžiai skirtingi nuotrauka, foto

Vasara, Gali būti, kad tropinė kaitra birželį pakeis atostogautojų įpročius – jie atvažiuos...

Autizmas: „Sutrikimo pripažinimas – galimybė padėti“ nuotrauka, foto

Sveikata, Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ valdybos pirmininkė Kristina Košel-Patil sako, kad turinčiųjų...

Lietuviškų ristynių kovotojas ir profesionalus karys: „Tai papildo mano veiklą kariuomenėje“ nuotrauka, foto

Žmonės, Šiandien rubrikoje „Nusimetę uniformas“ pokalbis su vyresniuoju eiliniu Tomu Gerve, kuris tarnauja...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...