2019 m. liepos 24 d. 09:22 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Kas taip suerzino jaunąjį Landsbergį?

(26)

2019-06-15, 18:49

Olava STRIKULIENĖ, Respublika.lt

Kas taip suerzino jaunąjį Landsbergį? nuotrauka, foto

Žurnalistė Rūta Grinevičiūtė-Janutienė. Gabrielius Landsbergis ir Vytautas Landsbergis.

© Irmanto Sidarevičiaus ir Eltos nuotr.

Reklama

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) partija pranešė, kad rugsėjo 8-ąją Žiemgalos vienmandatėje rinkimų apygardoje vyksiančiuose Seimo nario rinkimuose rems televizijos žurnalistę, V.Kudirkos premijos laureatę Rūtą Grinevičiūtę - Janutienę.

Tačiau kodėl toks „valstiečių“ sprendimas itin suerzino Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininką, Seimo narį Gabrielių Landsbergį? 

Pakartotinų Seimo nario rinkimų Žiemgalos vienmandatėje apygardoje prireikė tada, kai buvęs Seimo liberalų frakcijos narys Vitalijus Gailius buvo išrinktas Joniškio rajono meru. Neparlamentinė Lietuvos centro partija pasiūlė į laisvą Seimo nario vietą kandidatuoti Rūtą Grinevičiūtę-Janutienę.

Pastaruoju metu dirbusią televizijoje ir išleidusią tris didžiulio skaitytojų susidomėjimo sulaukusias žurnalistinių tyrimų knygas - „Nuslėptoji Williams atėjimo istorija”(1999 m.), „Raudonoji Dalia“ (2013 m.) ir knygą apie Landsbergius - „Dinastija. Landsbergių išgyvenimo istorija“ (2014 m.).

Tačiau G.Landsbergis, sužinojęs, kokią kandidatūrą Žiemgalos apygardoje rems „valstiečiai“ ir Centro partija, neslėpė, ką apie tai galvoja. Anot savo nuomonę viešai išreiškusio G.Landsbergio, R.Grinevičiūtė-Janutienė net nėra žurnalistė. Esą žinoma žurnalistė yra „kitoje pusėje žurnalistikos realybės“.

Todėl, anot G.Landsbergio, jis neabejojantis, kad R.Grinevičiūtė-Janutienė, jei bus išrinkta į Seimą, nebus nei politike, nei Seimo nare. Esą bus kažkokios kitos kategorijos. Galimai žalingos Lietuvai.

G.Landsbergis tiek jautėsi papiktintas „valstiečių“ bei Centro sąjungos pasirinkimu, kad neatmetė galimybės Žiemgalos apygardoje paremti kitos partijos remiamą kandidatą. O kodėl ne saviškį konservatorių?

Matyt, todėl, jog iš anksto žino, kad pralaimės. Konservatoriai Joniškio krašte nėra labai populiarūs. R.Grinevičiūtės-Janutienės nenurungs. Nes Joniškio kraštas pastoviai pirmenybę teikia ne konservatoriams, bet liberalams ir socialdemokratams. Dabartinėje Joniškio rajono savivaldybės taryboje konservatoriai užima tik 2 vietas iš 25.

G.Landsbergis galvoja vienaip, tačiau jo nuomonė nebūtinai turi sutapti su Joniškio krašto nuomone. R.Grinevičiūtė-Janutienė taip pat nėra linkusi laikyti G.Landsbergio žurnalistikos ar politikos ekspertu.„Visų pirma, nemanau, kad anūko supratimas apie žurnalistiką ir politiką yra labai reikšmingas. Jaunasis Landsbergis pats įrodė, kad anūkas yra tik anūkas. Tas anūkas net nemoka suformuluoti minčių.

Reklama

Kabinėjasi prie smulkmenų. Man, parašiusiai knygą apie anūko senelį Vytautą Landsbergį bei anūko uošvį, toks anūko kabinėjimasis yra pats geriausias komplimentas. Matyt, pataikiau.

Anūkas nėra teisioji pusė. Jei savo knygoje („Dinastija. Landsbergių išgyvenimo istorija“- aut.past.) parašiau netiesą, galėjo paduoti į teismą.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai prarado regionuose pasitikėjimą ir dabar ieško kokio nors buvusio komjaunimo sekretoriaus, kurį galėtų rinkimuose paremti. Nujaučiu, ką rems, bet neviešinsiu.

Ar išrinkta, anot anūko, nebūsiu nei politike, nei Seimo nare? Apie tai reikia ne su anūku, bet su suaugusiais žmonėmis diskutuoti. Jei būsiu išrinkta į Seimą, turiu savo planų, savo idėjų.

Diskutuočiau, tarčiausi net ir su anūku, nors nelabai tuo tikiu. Man labiausiai rūpi Lietuvos gyventojų socialinės-turtinės nelygybės mažinimas. Tad šiuo aspektu turėsiu klausimų ne tik anūkui, bet ir jo žmonos karalienės Mortos verslui,“ - „Vakaro žinioms“ sakė R.Grinevičiūtė-Janutienė.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Zemaitis

2019-06-18   22:17

IP: 93.132.132.161

kagi Saunuole Ruta !!! reikia kazkaip lanzberginiu gauja isskalidyti uztenka isporcelevo Valstybe istreme gyventojus is Tevynes .....Apie tas biaurybes net nesnori ir kalbeti ....
o komentatoriai pasivadinusiai Klaipedete ....tai matomai lanzbergiu agente esi ta kuria 75 metams islaptino .

Prisiminkite

2019-06-18   20:59

IP: 78.63.105.127

Janutienės laidą apie šio jaunuolio žmonos mokyklą. Žmonai jos vizitas labai nepatiko!

Klaipėdietė

2019-06-18   07:36

IP: 83.171.17.74

Vajezau, šitą Rūta, tai juk vėl Karbauskio išmislai, tai juk pati šlykščiausia laida su ja.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Naujasis prezidentas atėjo į Seimą. Pasiūlė Skvernelį į premjerus. Užtruko dvi minutes....

Skvernelio teisingumas: duok eurų, jeigu turi ratus ir stogą nuotrauka, foto

Naujasis Prezidentas atėjo į Seimą. Pasiūlė Skvernelį į Premjerus. Užtruko dvi minutes....

Skvernelis: duok eurų, jeigu turi ratus ir stogą nuotrauka, foto

Po prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos skiltis gavo tokio turinio ponios Aldonos laiškelį:...

Pamokos nuotrauka, foto

"Negali susitaikyti, kad laikui bėgant žmogus gražėja dvasiškai, o fiziškai - kaip...

Mentalitetų skirtumai nuotrauka, foto

Skvernelio teisingumas: duok eurų, jeigu turi ratus ir stogą nuotrauka, foto

Nuomonės, Naujasis prezidentas atėjo į Seimą. Pasiūlė Skvernelį į premjerus. Užtruko dvi minutes....

Skvernelis: duok eurų, jeigu turi ratus ir stogą nuotrauka, foto

Nuomonės, Naujasis Prezidentas atėjo į Seimą. Pasiūlė Skvernelį į Premjerus. Užtruko dvi minutes....

Kretingalėje "reketininkas" pavogė alų nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-07-23, apie 8:15 val., Kretingalėje į parduotuvę Klaipėdos g. užėjo matytas vyriškis....

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Nuomonės, Paskelbta prieš 21 min.

Nuomonės, Paskelbta prieš 21 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 23 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...