2021 m. kovo 1 d. 09:53 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Kalafiorų ir smegenų vingiai

(12)

Reklama

Ne kalafioro kaina, o trumpa lietuvių atmintis ir naivumas yra pagrindinė daugelio bėdų priežastis šioje šalyje. Tautos branda dar tęsiasi, pasiputojimas feisbuke – kol kas viskas, ką sugeba. Nieko ji neperauklės ir nepakeis su pagąsdinimu neiti į prekybos centrus tris dienas. Aš norėčiau tikėti, kad įvyks radikalios permainos, bet netikiu.

Neginu prekybos centrų, nemenkinu tos akcijos sumanytojų ir būsimų dalyvių entuziazmo. Taip pat noriu, kad kainos prekybos centruose būtų mažesnės arba atlyginimai didesni. Bet netikiu, kad aplenkiant prekybos centrus tris dienas gyvenimas Lietuvoje pasikeis. Na, nebent dėl sumažėjusių prekybos apimčių bus atleistas koks maksimos vežimėlių stumdytojas, dvi kasininkės ir apsauginis.

Tiesiog ta isterija ir pasipiktinimas dėl kalafioro kainos man jau kažkur matyta. Planai boikotuoti prekybininkus – girdėti. Trumpai tariant, dežavu. 

Visi jau tai turėjo matyti ir girdėti. Tik gal nepamena, ne visų smegenys pajėgios atgaminti kelių metų senumo įvykius. Smegenų vingiai prikimšti kitos informacijos.

Taigi, pabandykite prisiminti 2012 metų pavasarį, kovo pradžią. Šalyje benzino kaina perkopia 5 litų ribą ir kyla dar didesnė isterija nei dėl kalafioro. Aišku, visi buvo pikti, kai kurie surengė akcijas – „neperkam degalų“ arba pilam jų už centą, pamokysim godžius prekybininkus. Arba emigruosim ir neliks čia kam pirkti to benzino.

Nė viena degalinė ne tik nebankrutavo, bet ir nesumažino kainų. Jos netgi šiek tiek pakilo. Pamenate? Ar pamenate? Man atrodo, kad automobilių gatvėse bei kiemuose nesumažėjo. Gal net padaugėjo. Nes jiems statyti trūksta vietos.

Reklama

2012 metų gegužė. Degalų kaina beveik nepakitusi, vyksta prekybos nuolaidų diena „Jamam“. Ne tik prekybos centrų, bet ir aplinkinių objektų aikštelės, gatvių pakraščiai pilni tais brangiais degalais varomų automobilių. Žmonės vėl pikti – kiek daug automobilių, kokios mažos aikštelės, koldėl neina privažiuoti ir sustoti prie pat įėjimo į prekybos centrą, reikia kokius 200 metrų paėjėti. Ar pamenate, kokie pikti žmonės buvo?

Aš įsivaizduoju (nes nė karto nebuvau parduotuvėje tos akcijos metu) kokie pikti turėjo būti žmonės ilgose eilėse prie kasų, nes panašiais atvejai 2 minutės laukimo yra riba lietuviui – po to prasideda isterijos priepuoliai „ar aš lauksiu čia visą dieną… Nesuprantu.“

Prekybos tinklas po tos dienos išplatino pranešimą, jog per dieną sulaukė 220 tūkst. pirkėjų. Dešimtadalis pilnamečių šalies gyventojų!

Ar pamenat, kad tų pačių metų rudenį kažkas žadėjo, jog Lietuvoje minimali alga bus 1509 litai (437 eurai)? Pamenat? Ar pamenat? Tų pažadukų partijos atstovai užėmė šiltas Seimo kėdes ir net pirmininko postą, o jums – špygą taukuotą. Arba kalafiorą brangų.

Užtat politikai įsitikino, kad tokia taktika puikiai veikia. Šiemet kažkas siūlo, kad Lietuvoje įves tokią tvarką, kad žmogui mažiau nei 1250 eurų už darbą mokėti nebus galima. Tereikia už juos balsuoti ir viskas bus gerai. Dabar jiems dar lengiau suvilioti žmones – tereikia pažadėti ką nors tokio „Mažinsime kalafiorų kainas“ ir balsas – garantuotas.

Duodu kalafiorą nukirsti, tie pažadukai eis į Seimą, o 2020 metais… Užsirašykit, kad nepamirštumėte. Ryškiu flomasteriu apibrėžkite pažadus programose, paklauskite, koldėl minimali alga tokia nebus tokia didelė. Jei atsakys, kad kalti politiniai oponentai – reikalaukite kito atsakymo. Laikas greitai eina, neužtruks tie 4 metai.

Reklama

Rinkite prekybos centrų – tik nesakykite, kad į juos daugiau neisite – čekius, pasidėkite į stalčių. Po metų palyginkite ir suprasite, kad ir ta akcija buvo bevertė, netinkamas būdas kažką keisti.

Be to, tomis akcijos dienomis prekybos tinklai tikriausiai pasiūlys tokių nuolaidų, kad kažin ar kas joms atsispirs, kažin ar lietuvis perlips per save ir nepasinaudos tokia puikia proga pasirodyti gudresniu už kitus. Be to, prekybos centrai šiandien jau yra neišvengiamybė, smulkieji prekybininkai ir turgaus prekeiviai jau nepajėgūs patenkinti paklausą.

Problema aiškiai neapibrėžta, o kai ji neapibrėžta, tai ir sprendimo plano sudaryti neįmanoma. Nežinant, kas yra priešas, neįmanoma jo neutralizuoti. Don Kichotas, juk nieko nepešė pamanęs, jog su vėjo malūnais – kažkas ne taip.

Pasikartosiu – ne kalafioro kaina čia yra pagrindinė blogybė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Elfas

2016-05-04   16:06

IP: 82.135.197.143

Erika kalafioro apsiuostė

2016-05-04   08:25

IP: 86.100.154.226

Kuo maziau tokiu mastymu zmoniu! Per tokius visi ir sedi namie ir skundzias o iseit bijo! Ir nereikia nuvertint, galbut sukilsim visi ir pagaliau parodysim kad nesam bailiai!!! Kaikurie!!!!

Taip

2016-05-03   16:10

IP: 77.240.252.28

Vytkai pritariu. Valdžios aparatas ryškiai per didelis. Bet patys jie nepjaus šakos, ant kurios sėdi.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Nors Lietuvoje nuo COVID-19 pirmiausiai buvo skiepijami medikai, tačiau „Vakaro...

Gediminas Akelaitis: „Aš - gydytojas, ne avinas“ nuotrauka, foto

Gyvenimas tarpukario Klaipėdoje tikrai nebuvo idiliškas, kaip kartais bandoma pavaizduoti įvairiose istorinėse...

Teisutis Matulevičius: Ar tikrai mes esame klumpininkai? nuotrauka, foto

Lietuva dar kartą įrodė, kad daugumos žmonių, taip pat ir vadinamųjų „žinomų“,...

Demokratijos supratimas yra įstrigęs kažkur posovietinėse pelkėse nuotrauka, foto

Iš pradžių atsiprašau už ilgą tekstą, bet tikiuosi, kad tai ką skaitysite...

Kisa, kam tau pinigai, jei neturi fantazijos kaip juos išleisti nuotrauka, foto

Ištyrus 3080 ėminių, 243 nauji koronaviruso atvejai ir 7 mirtys nuotrauka, foto

COVID-19, * Paskutinės paros naujų atvejų skaičius yra IŠANKSTINIS ir per kelias dienas...

Vairuotojas nesuvaldė motociklo ir partrenkė pėsčiajį nuotrauka, foto

Kriminalai, Motociklininkas partrenkė pėsčiajį

Lietuvoje plečiami tyrimai dėl koronaviruso mutacijų nuotrauka, foto

COVID-19, Lietuvoje nuo šios savaitės plečiami sekoskaitos tyrimai, siekiant nustatyti koronaviruso mutacijas,...

Su sunkia liga susigrūmusiai A. Brazausko našlei teko atsisakyti kai kurių malonumų nuotrauka, foto

Žmonės, Nidoje karantiną leidžianti Kristina Brazauskienė vasario 20 dieną paminėjo 72-ąjį gimtadienį: „Labai...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...