2020 m. spalio 26 d. 15:31 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Kaip S. Skvernelis ir valdantieji Lenino gimtadienį paminėjo

(6)

2020-05-03, 13:14

Edmundas KVEDERIS

Kaip S. Skvernelis ir valdantieji Lenino gimtadienį paminėjo nuotrauka, foto

Reklama

Ėjo liūdnas antrasis karantino mėnuo. Žmonės, kaip įprasta tokiose situacijose, gyveno viltimi, tikėjimu, kad gal kažkas jau paaiškės. Tačiau nedidelė dalis žmonių nepamiršo išskirtinai paminėti balandžio 22 d. – Lenino gimtadienio.

Ta dalis žmonių, kurie širdyje garbina komunistines idėjas, patyliukais paraudodami dėl „šlovingos sovietinės praeities“.

Ta dalis žmonių, kurie su šypsena ir jaukiu kutuliu širdyse prisimena laikus, kai valdžia viską laikė tvirtame kumštyje, žmonės pakluso sistemai, propagavo asmens kultą, o verslininkai buvo vadinami „buržujais“ ir visuomenės nelaimių kaltininkais.

Panašu, kad gimtadienio nepamiršo ir mūsų valdantieji su premjeru priešaky – vis tik jubiliejinės metinės.

Ta proga S. Skvernelis viešai pareiškė, kad užsidaręs (priminsiu, kad ne savo noru) verslas privalo išgyventi tiek, kiek reikia valdžiai. O jei neišgyvena negaudamas pajamų bent mėnesį – tai Lietuvoje tokiam „buržujui“ ne vieta.

Dar pabrėžė, kad tų pačių verslų ir gyventojų suneštus mokesčius valdžia dalins labai atsakingai ir jei verslas neužpildys ataskaitų taip, kaip reikalaus neklystančioji valdžia – tai nieko ir negaus. Supratote?

Reklama

Valdžia yra viso ko ašis, o čia kažkokie verslininkai premjerui gadina nuotaiką reikšdami priekaištus dėl neefektyviai skirstomos ir verslo vis dar nepasiekiančios paramos.

Netrukus į gimtadienio paminėjimą įsijungė ir valdančios partijos lyderis R. Karbauskis, paskelbdamas, jog valdžiai nėra noro (o ir reikalo jie nemato) posėdžiauti, kaip numatyta Seimo statute: antradieniais ir ketvirtadieniais. Jie – valdantieji.

Ir jie nusprendė, kad posėdžiauti Seimo nariams užteks tiek, kiek jie mato poreikio, nes, pasak R. Karbauskio, labai negerai, kai per posėdžius kažkokia opozicija ima kritikuoti valdžią. Juk „proletarų“ valdžia neklysta ir jos kritikuoti nevalia – ji veda į šviesų rytojų.

Finansų ministras V. Šapoka irgi neatsiliko nuo kolegų ir „lyg Poligrafas Poligrafovičius profesoriaus Priobraženskio bute“ (filmo „Šuns širdis“ personažai) per viešą konferenciją užsirūkė – juk manieros turi atitikti.

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga pažėrė daug kritikos, kad gydymo įstaigose Lietuvoje atradęs skandalingų faktų: paskelbė ir, žinoma, numetė kaltę kažkam – „liaudies priešams“.

Argi Sveikatos apsaugos ministerijai turi rūpėti gydymo įstaigos? Kaip iš gražiausio klasikos vadovėlio: valdžia neklysta, jos kritikuoti nevalia.

Reklama

Aktyviai į paminėjimą įsitraukia ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas D. Gaižauskas. Jis vienašališkai patvirtina arba atmeta darbotvarkės klausimus, kelia abejones, kas gali dirbti su slapta medžiaga ir kas – ne, rengia solines spaudos konferencijas, kuriose save reabilituoja (ne)ginčijamais ir savo paties pateiktais faktais.

Nors neoficialiai, bet gražiai buvo paminėta diena. Mūsų valdžios didvyrių sukurtų scenarijų pavydėtų ir politinių serialų režisieriai.

Tik kyla keli retoriniai klausimai: ar tikrai tokie valdžios atstovų žodžiai ir veiksmai nekelia abejonių dėl jų pasaulėžiūros? Ar tikrai ši valdžia mus taip sumaniai veda iš krizės, kad būsime pavyzdys likusiam pasauliui?

Atrodo, kad dabartinė valdžia meilės sovietiniams laikams lengvai neatsisakys. Širdyje glūdi taip giliai, kad kartais pamiršta, jog Lietuva jau 30 metų – nepriklausoma demokratinė respublika.

Tokiais momentais ir sulaukiame valstietiškos politikos žvaigždžių vėmtelėjimų, įžeidžiančių iki kaulų smegenų tai vienas, tai kitas visuomenes grupes.

Įžeidžiančių taip, kad medikai rezidentai emigruoja dirbti į užsienį, o verslininkai, nesulaukdami valstybės paramos, parduoda pačių sukurtus ir išaugintus verslus.

Reklama

Edmundas Kvederis, Klaipėdos miesto tarybos narys, liberalas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-05-06   23:28

IP: 172.69.190.72

Na čia biški paspango ir tiek. Yra geras posakis : jei gali nerašyti, nerašyk

Nikulinas

2020-05-06   08:48

IP: 172.69.190.76

Nusirašė vaikinas. Pats turbūt Lenino negali pamiršti.

Klaipeda

2020-05-05   21:20

IP: 185.11.26.161

Mano, kaip LR Seimo nario misija – tarnauti žmonėms ir savo idėjomis bei darbais, kurti ekonomiškai stabilią Valstybę, kurioje gera gyventi kiekvienam. Daugiau informacijos apie mane – edmundaskvederis.lt Būsiu dėkingas jei mano kelią iki parlamento paremsite finansiškai. Nedeklaravę pajamų asmenys gali paremti iki 12 Eur, deklaruojantys, kiek leidžia asmeninė situacija. Mano rinkiminė sąskaita – LT697300010148107338, paskirtyje nurodykite AUKA. Nepamirškite nurodyti savo asmens kodo.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Apaštalas Paulius rašė laiškus korintiečiams. Seneka rašė laiškus Liucijui. Kunigaikštis Gediminas rašė...

Tai ko tie gėjai reikalauja? (Atsakymas T. Matulevičiui) nuotrauka, foto

Esu teigiamai nusiteikęs žmogus. Stengiuosi niekada nedejuoti ir moku džiaugtis kitų sėkme....

Teisutis Matulevičius: "Kitoks laiškas "kitokiems" nuotrauka, foto

Šiais, beje, kaip ir ankstesniais, metais Klaipėdoje minint Sausio 13-ąją Liepų gatvėje...

Politinis importas, arba Žmonės iš centro nuotrauka, foto

Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje skelbiamas karantinas nuotrauka, foto

COVID-19, Vyriausybė pirmadienį paskelbė karantiną Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir dar penkiose šalies...

Autobusų maršrutai vėlinių savaitgalį nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto savivaldybė visų šventųjų (lapkričio 1 d.) ir vėlinių (2...

Kretingoje pradėjo veikti mobilus koronaviruso patikros punktas nuotrauka, foto

COVID-19, Darbui paruoštas ir jau šiandien, nuo 13 val., Kretingoje pradėjo veikti mobilusis...

Klaipėdos atstovai Seime tikisi nenuvilti nuotrauka, foto

Klaipėda, Seimo rinkimų antrojo turo rezultatai Klaipėdoje, kaip ir po pirmo turo, atspindi...

COVID-19, Paskelbta prieš 19 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 56 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...