2021 m. sausio 19 d. 18:10 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Išardytas skruzdėlynas

(1)

Išardytas skruzdėlynas nuotrauka, foto

Gražina JUODYTĖ

© Asmeninio albumo nuotr.

Išardytas skruzdėlynas

Reklama

Kai keli VE skaitytojai tarsi į kokią orakulę kreipėsi, prašydami paaiškinti, kas darosi, kiek apstulbau. Juk tiek pasaulio žiniuonių dabar mums bando proto įkrėsti... Bet retkarčiais leidžiu sau pagalvoti - gal ne įkrėsti to protelio, o dar labiau jį sujaukti? Ką aš žinau...

Nepanikuoju, bet jaučiuosi tarsi skruzdė, kurios namus pagaliu išmakačiolino koks vandalas. O gal ir ne vienas. Ištrypė skruzdėms įprastus takus, kuriais darbštuolės tempdavo didesnius už save šapus tarsi rąstus, pasėjo nerimą, kai skruzdės kruta, bet kažkaip visai nebekryptingai. Kažin, ar išmakačiolintame skruzdėlyne rasis, kas bandys atkurti buvusią tvarką? O gal visas skruzdėlynas patrauks į kitą vietą statytis naujų namų?

Skruzdžių gyvenimą, kaip ir dar daug ką ant šio svieto, menkai pažįstu. Bet kažkodėl neabejoju, kad po vandalo ar vandalų skruzdėlyno išmaišymo jos nepražus: šmirinės naujais takeliais, temps už save didesnius šapus tarsi rąstus. Statysis naujus namus.

O kaip su mumis? Kadaise vaikystėje, paauglystėje, kai bandžiau rašyti dienoraščius, tarsi CREDO, o gal MOTO buvau įsirašiusi: "Niekada nebūna taip, kad kaip nors nebūtų". Dabar jau nebežinau, nuo ko tą mintį buvau nusižiūrėjusi. Kažkaip įtariu, kad pati gal dar sumintyti taip negalėjau. Šiandien galvoju - tikrai taip nebūna, kad kaip nors nebūtų. Tuo ir guodžiuosi. Gal tuo bent kiek paguosiu ir tuos prašiusius paaiškinti, kas dabar darosi?

Rankinės ir kiti "pričindalai"

Reklamos visaip bando mane paveikti ir įveikti. Nepasiduodu. Štai jau kelinta diena man įkyriai perša rankines - įvairių spalvų, formų, su nuolaidom. O man jų visai nereikia. Ypač, kai eina kalbos apie griežtus karantinus.

Kadaise, kai sovietiniuose univermaguose juodą rankinę galėjai išsirinkti iš kitų, tokių pačių juodų, kurios skyrėsi nebent sagtele, bendradarbė išsakė principą, kaip ji išsirenka tą svarbų atributą: "Rankinėje turi tilpti kefyro butelis ir duonos kepalas." Viskas. Nes neturėjome kosmetikos maišelių ar dėžučių, dar nebuvo sulankstomų skėčių, kuriuos dabar tampomės rankinėse visur ir visada. Daug ko nebuvo ir neturėjome. Ir, susimurdžiusios kefyro butelį ir duonos kepalą į rankinę, o ne į rezginę, atrodydavome lygiai taip pat elegantiškai, kaip ir iki tol. Nesvarbu, kad rankinė juodos spalvos. Ji puikiai derėjo prie tokios pat juodos spalvos "Raudonojo spalio" gamybos batų.

Reklama

Fu, rankinių reklamai atsilaikiau. Lygiai taip pat, atrodo, atsilaikysiu ir lengvai skraidančioms ir netgi kalėdinėms suknelėms. Nes juk dar visai nežinau, kokios tos Kalėdos bus. Bet, jeigu pamatysiu kokios šiltos pižamos reklamą, kažin, ar nepraskysiu...

Gražaus savaitgalio. Dar mėginkime iš kol kas aklinai karantino neužkaltų kamarų išlįsti į gamtą, kurioje "tebesninga" paskutiniais krentančiais lapais. Parūpo - kas bus su žiedus sukrovusiomis magnolijomis, kurios kadaise sužydėdavo balandžio pabaigoje. Pagal sukrautų žiedų subrinkimą, atrodo, gali sužydėti ir per Kalėdas. Va, ir turėtume kalėdinį stebuklą.

Savo mintimis, pasiūlymais, džiaugsmais ir rūpesčiais galite pasidalinti tel.(846) 38 52 97 darbo dienomis 10 - 13 val. arba rašyti el. pašto adresu [email protected]

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

vytautas

2020-11-06   09:08

IP: 78.60.176.147

taip sake p.Sveikas

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Kaip žinia, lygiai prieš metus Seimas priėmė Sveikatos apsaugos ministerijos parengtą Sveikatos...

A. Razbadauskas: „Panika daro didelę žalą žmonių sveikatai“ nuotrauka, foto

Klaipėdietė Seimo narė Ligita Girskienė, dar praėjusių metų gruodžio 22 d., pasinaudojusi...

Ligita Girskienė „Senojo turgaus“ klausimą iškėlė visai Lietuvai nuotrauka, foto

Seimo narys, konservatorius Emanuelis Zingeris įregistravo rezoliucijos projektą, kuriame dar...

Trečias bandymas padaryti V.Landsbergį... prezidentu nuotrauka, foto

1988 m. spalio 20 d. Klaipėdoje, ant Muzikinio teatro bokšto buvo iškelta...

Teisutis Matulevičius: Liūdna vėliavos diena be vėliavos nuotrauka, foto

Kainos nuolaidos psichologija, arba kodėl mes tokie neracionalūs nuotrauka, foto

Psichologija, Juvalis Noahas Hararis knygoje „Homo deus. Glausta rytojaus istorija“ puikiai atkreipia dėmesį,...

Girtas vairavęs ir dvi moteris pražudęs plungiškis teismo neišvengs nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir baudžiamoji byla...

Paukščiai žiemą: lesinti tik kokybišku maistu nuotrauka, foto

Lietuva, Paspaudus šalčiams ir gerokai pasnigus kretingiškė Eglė Dobrovolskienė ėmėsi iniciatyvos pagloboti...

Vasarą ruošiamasi griauti Salantų užtvanką nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Aplinkos ministerija ruošiasi didžiausiam iki šiol Lietuvoje įgyvendinamam užtvankos demontavimo...

Psichologija, Paskelbta prieš 10 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...