Ir Seimo pirmininkui A. Paulauskui turėtų būti suteiktas valstybės vadovo statusas

Ir Seimo pirmininkui A. Paulauskui turėtų būti suteiktas valstybės vadovo statusas

Mokykloje, šeimoje ir Seime mus mokė sakyti tik tiesą ir nemeluoti! Kiti mokė nedaryti patyčių tik klausimas, kas čia nutiko? Gal galite pasakyti, kas už šį politiką balsavo ir kada jis tapo Prezidentu? Ar čia koks trolių darbas?

Pagal tuo metu:) ir dabar galiojantį LR Konstitucijos 78 straipsnį:

Respublikos Prezidentu gali būti renkamas Lietuvos pilietis pagal kilmę, ne mažiau kaip trejus pastaruosius metus gyvenęs Lietuvoje, jeigu jam iki rinkimų dienos yra suėję ne mažiau kaip keturiasdešimt metų ir jeigu jis gali būti renkamas Seimo nariu.

Respublikos Prezidentą renka Lietuvos Respublikos piliečiai penkeriems metams, remdamiesi visuotine, lygia ir tiesiogine rinkimų teise, slaptu balsavimu.

Tas pats asmuo Respublikos Prezidentu gali būti renkamas ne daugiau kaip du kartus iš eilės.

Taip pat pora datų, kurios man, kaip jaunam piliečiui, labai svarbios, jos svarbios ne tik man, bet ir mums visiems, kad istorija nebūtų kraipoma, kaip dabar yra daroma. Jeigu rasite tarp datų Prezidento rinkimus, būtų malonu pamatyti.

1990 m. vasario 24 d. – vyko pirmieji laisvi rinkimai į Lietuvos TSR Aukščiausiąją Tarybą dar okupuotoje Lietuvoje.

1990 m. kovo 11 d. – Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba priėmė aktą „Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo“ ir įtvirtino, kad 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Aktas ir 1920 m. gegužės 15 d. Steigiamojo Seimo rezoliucija „niekada nebuvo nustoję teisinės galios ir yra Lietuvos valstybės konstitucinis pamatas“.

1990 m. lapkričio 17 d. – Briuselyje atidarytas Lietuvos informacijos biuras.

1991 m. sausio 13 d. – sovietų kariuomenės tankai, šarvuočiai ir ginkluoti kariškiai, panaudodami šaunamuosius ginklus, Vilniuje šturmavo televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą. Šios kruvinosios akcijos metu žuvo 13 civilių gyventojų, daugiau kaip 500 buvo sužeisti.

1991 m. vasario 11 d. – Islandija pirmoji pripažino Lietuvos nepriklausomybę.

1991 m. liepos 29 d. – Lietuvos nepriklausomybę pripažino Rusija (SSRS sudėtyje).

Jei kalba eina apie VALSTYBĖS VADOVO STATUSO SUTEIKIMĄ, tai leisiu sau truputėli praplėsti, kuo visa tai virsta. Profesorius V. Landsbergis tikrai yra iškili asmenybė ir labai daug prisidėjo prie Lietuvos atkūrimo, institucijų formavimo, užsienio ryšių palaikymo ir pan.

Todėl galėtume sakyti, kad tikrai nusipelnė VALSTYBĖS VADOVO STATUSO, TAČIAU YRA VIENAS BET...

Tačiau 2004 m. balandžio 6 d. iš Prezindento pareigų apkaltos būdu buvo pašalintas Prezidentas R. Paksas, ir tik 2004 m. liepos 2 dieną Prezidentu išrinktas V. Adamkus. Visą tą laiką, Prezidento pareigas ėjo Seimo Pirmininkas A. Paulauskas.

Tuo metu A. Paulauskas labai daug prisidėjo prie Lietuvos institucijų formavimo, užsienio ryšių palaikymą, bendradarbiavimo su ES ir NATO valstybėmis.

Tokiu atveju A. Paulauskas ėjo VALSTYBĖS VADOVO PAREIGAS. Vadovaujantis tokia konservatorių logika, darytina išvada, kad ir Seimo primininkui A. Paulauskui turėtų būti suteiktas VALSTYBĖS VADOVO STATUSAS.

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis

„Vakarų ekspreso“ redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su Nuomonių rubrikos tekstų autorių nuomone.  Už publikuojamų komentarų, nuomonių turinį atsako autoriai.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder