2020 m. birželio 3 d. 15:43 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Henrikas Vaitiekūnas: "Galvok apie pavadinimą"...

(1)

2020-05-15, 10:13

Henrikas |VAITIEKŪNAS

Henrikas Vaitiekūnas: "Galvok apie pavadinimą"... nuotrauka, foto

Henrikas Vaitiekūnas.

© VE.lt fotomontažas. lt.wikipedia.org nuotr.

Reklama

Kartais aktoriai (ir TV laidų vedėjai) taip į savo gyvenimiškąją rolę įsijaučia, jog ima manyti, kad juos žino ir pažįsta visas pasaulis. Taip ir praėjusią savaitę atsitiko: tik 38-oje naujos laidos minutėje tos laidos vedėjas ištarė „aš, Andrius“, ir tuomet pirmąsyk išgirdau jo vardą.

Pavardės reikėjo laukti dar valandą. Tuomet, pabaigos titruose, jau perskaičiau ir pavardę: Žiurauskas. Štai tada viskas stojo į savo vietas: supratau, kad TV3 laidos „GalvOK“ vedėjas yra ilgametis vienos krepšinio komandos „balsas“. Ir ganėtinai patyręs „Domino“ teatro bei Emilio Vėlyvio filmų aktorius.

Ir dar supratau, kad pats A. Žiurauskas dėl tradicinės „pirmojo blyno“ nuodėmės tikrai niekuo dėtas. Dar daugiau: tokių vedėjų lietuviškame eteryje esu pasiilgęs. Buvo tikras. Žmogiškas.

Idealiai lietuviškai kalbantis. Intelektualus. Improvizuojantis. Ir nė vienos TV žiūrovų amžiaus grupės neerzinantis.

Jei po kokio mėnesio tuos ditirambus žerčiau, būčiau pavėlavęs. O dabar turiu pasakyti, kad visai netrukus karantino prispaustąjai tautai tikrai sumažės penktadieninis Valinsko-Tapino poreikis.

Paaiškinu naujausiais pavyzdžiais: lygiai prieš savaitę tos laidos – viktorinos vedėjai klausinėjo, kur yra gimęs aktorius Briusas Vilisas (ar įdomu jums tai, ar lavina protą?). ir dar jie klausė, kuris iš keturių paminėtų aktorių vaidino Zoro. (Ar svarbu tai yra mano septyniolikmečiui anūkui; kiek naujų žinių įgis teisingai trečiuoju bandymu užduotį įveikęs senelis?).

„GalvOK“ rengėjai (laida parengta pagal užsienio licenciją) pasuko kitu žiūrovų viliojimo keliu: jie pagarsina studijos žaidėjų teisingo atsakymo paieškas. Nes būtent „galvoti kartu“ yra karantininio TV žiūrėjimo ypatybė. Na, ir žinoma, smagieji klausimai. Laidą anonsuojant jie buvo pristatomi taip: bus keisti, juokingi ir išmąstyti. Ar pavyko?

- Kurį iš šių veiksmų atlieka NASA: siunčia NBA rezultatus, žadina astronautus personaliniu skambučiu, ar siunčia jiems orų prognozę?

- Kuo išvalyti pridegusią keptuvę: granuliuotomis garstyčiomis ir kiaušinio baltymu, druska ir karštu vandeniu, ar miltais ir popieriumi?

- Kam tinkama gali būti dantų pasta: kabinti ant sienos plakatus, apsaugoti nuo

amaro augalus, ar panaikinti išsišakojusius plaukų galiukus?

Atsakymų sąmoningai nerašau: kad, laidos nemačiusieji dar galėtų virtuvėje su žmona pasiginčyti. O kita žiūrovinė informacija tokia: viena iš studijoje esančių komandų po laidos namo grįžta su piniginiu prizu. Tikrai vertesniu, nei kitoje panašioje laidoje dovanojamos (todėl, kad nebeperkamos) knygos.

Reklama

Kas gali į laimėjimą pretenduoti? Laidoje kovėsi dvi poros – dainininkas ir TV laidų vedėjas Marijus Mikutavičius su radijo ir TV laidų vedėju Mindaugu Stasiuliu stengėsi aplenkti aktorę Inetą Stasiulytę ir jos porininką - humoristą bei renginių vedėją Mantą Katlerį.

Kaip visada korektiškas ir ramus buvo Marijonas. Apie Inetą Stasiulytę pats sau draudžiu jums pasakoti, nes būsiu neobjektyvus: visada vadinau ją labiausiai „vežančią“ parodiste bei TV ir kino aktore.

Mindaugas Stasiulis juokavo santūriai, bet žodžio kišenėje neieškojo. Ir liko neapibūdintas tik humoristu vadinamas Mantas.

Mantas Katleris visada įkūnija tikrąją Lietuvos humoro situaciją Lietuvoje. Taip buvo ir laidoje „GalvOK“. Tik nesutikčiau su toje debiutinėje laidoje pareikšta jo nuomone: girdi, televizija visada mus parodo „durnesnius“, nei esame. Parodė ponaitį Mantą tokiu, koks jis yra.

Nuolat kartojantį kvailiausiąjį lietuvišką naujadarą „Ane?“ . Butelį vadinanti „bonke“, o psichologiją - „nesąmoningu mokslu“. Kalbėdamas apie dolerius sakė „Šymtas“, o kai atsakymo nežinojo, tai taip ir pasakė: „nežynom“. Ar norėjau čia jį supeikti? Žinoma, ne: norėjau priminti, kad televizija, kaip niekas kitas parodo jūsų apsiskaitymą ir išsimokslinimą.

Šitas rašinys yra skirtas penktadieniui. Ir yra dvi galimybės: sulaukti šeštadienį jau antrosios TV3 „galvOK“ laidos, arba – nieko nelaukiant - atsakyti į dar vieną pirmosios laidos klausimą:

Reklama

- Kiek laiko trunka trumpiasias pasaulyje komercinis lėktuvo skrydis? (Pasufleruosiu: linijos priklauso Škotijai).

Na, ir dar. Atsargiau reikia elgtis su didžiosiomis raidėmis laidos pavadinime. Nes vienas internautas feisbuke ją užrašė su klaida: „Gal VOK?“

Straipsnio autorius šiomis mintimis pasidalino asmeninėje feisbuko paskyroje. 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Kontroliuoti

2020-05-16   21:32

IP: 172.69.190.62

Televizijos ar radijo laidų vedėjai tikrai kartais taip įsijaučia, kad atrodo jie daugiausia laidoje ir kalba. Vedėjas turi valdyti laidą, bet nepadauginti dėstytant savo mintis. Žinoma ir laidos dalyviai kartais neturi saiko kalbėti. Kai pradeda tai kaip kulkosvaidis beria...Klausimai neturi būti ilgesni nei 1 min, o atsakymai - 2 min. Radijo ir TV vadovai turėtų tą nepriekabiai kontroliuoti

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Jei aš galėčiau bet ką pakeisti mūsų švietimo sistemoje, tai pradžioje keisčiau...

Švietimo sistemoje pirmiausia keisčiau šiuos 5 dalykus nuotrauka, foto

Vyriausybė pritarė Prezidento siūlymui skirti vienkartinę 120 eurų dydžio išmoką visiems šalies...

Tam davė, tam davė, o tam nepaliko nuotrauka, foto

Skaitytojų dėmesiui - TS-LKD frakcijos narės Ingridos Šimonytės kalba, pasakyta šiandien Seimo...

Šimonytė kritikuoja Vyriausybės ataskaitą nuotrauka, foto

Jungtinės Valstijos, Kinija ir net kai kurios Europos šalys vis didina...

Ginklai pasaulyje žvanga vis garsiau nuotrauka, foto

STT įtaria, kad buvo siekta menkinti Roką Masiulį nuotrauka, foto

Kriminalai, Galimos korupcijos byloje sulaikytas Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus įtariamas...

"Shodan" auklėtiniams - 117 medalių nuotrauka, foto

Sportas, Praėjusį savaitgalį įvyko Lietuvos Kyokušin Karate federacijos organizuojamos nuotolinės moksleivių KATA pirmenybės...

Vaistai ir saulė – ką reikėtų žinoti? nuotrauka, foto

Sveikata, Vis labiau šylant orams ir dažniau mėgaujantis vasaros saule, kai kuriuos vaistus...

Traukos lenktynių atidaryme – 60 greičio mėgėjų nuotrauka, foto

Klaipėda, Greičio ir brutalios akceleracijos nestokojančios lenktynės šį kartą sudomino 60 automobilių entuziastų,...

Kriminalai, Paskelbta prieš 14 min.

Sportas, Paskelbta prieš 59 min.

Sveikata, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...