2019 m. liepos 20 d. 00:04 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

„Grožis" senamiesčio širdyje

Reklama

Ponios Dalios, gyvenančios senamiestyje, akis nuolat kliudo šiukšlių konteinerių "baterija" prie "Pramogų banko" kiemo sienos. Kliudo ne tik akis, bet ir širdį smaigsto: "Tie konteineriai puikiai matomi nuo Taravos Anikės fontanėlio, kitų Teatro aikštės vietų. 

Kai džiaugiamės atvykstančiais kruiziniais laineriais, iš kurių pažirę turistai iš pačių įvairiausių šalių būtinai atvedami ar patys ateina čia pasidairyti, ne kartą mačiau fotografuojančius visai ne Anikės skulptūrą, o tuos konteinerius, aplink kuriuos dažnai būna tikra "pekla" - išdrabstyti maisto likučiai, "plevena" polietileno maišeliai. Na, vaizdeliai nekokie.

Netikiu, kad gyventojai, į konteinerius sukratę šiukšles, buitines atliekas, konteinerių dangčių neužvožia. Savo akimis nemačiau, tačiau įtariu, kad tuos atvirus konteinerių dangčius palieka benamiai, besirausiantys ieškodami maisto atliekų.

O paskui, jas rūšiuodami, aplink konteinerius palieka tikrą jovalą. Čia atplasnoja ir varnos, dar labiau padidindamos jovalo plotus. Neturiu pasiūlymų, ką reikėtų daryti, bet kažką daryti reikėtų", - susirūpinimo signalą siuntė p. Dalia.

"Prie ruso buvo geriau"

Būtent tokia fraze priekaištus tarnyboms per vadinamąsias smėlio audras pradėjo ponia Irena. Mat ji puikiai pamena, kaip "prie ruso" buvo laistomos gatvės: "Vasaros ryte eini į darbą, ką tik palaistytos ar dar laistomos gatvės garuoja, dažnai ir vakare jos būdavo laistomos. Kur dingo tos laistymo mašinos? Vandens gausių čiurkšlių tikrai nebuvo šykštima. Kodėl taip šykštima to vandens?" - piktinosi klaipėdietė, gyvenanti miesto centre.
O pietinių Klaipėdos kvartalų gyventojai skundėsi per mėlio audras ir tų modernių gatvių valymo mašinų nematę. Užtat butuose nuo grindų ir palangių purvus sėmę "šiūpeliais".
Taip, sulaukėme lietaus. Bet kokias turime garantijas, kad smėlio audros nesikartos? Beje, kaip ir potvyniai dėl užsikimšusių nuotekų kanalų.

Žydėjimo metas

O gamta, nepaisydama nieko, brandina pačius gražiausius žiedus. Jei neturite sodų, kuriuose galėtumėte džiaugtis žydėjimu, jei dėl kokių nors priežasčių neturite galimybių išvažiuoti į žydinčias pievas, sėskite į autobusą ir važiuokite į Klaipėdos universiteto Botanikos sodą. Palyginti kompaktiškoje erdvėje rasite visko, kas dabar Lietuvoje apsipylę žiedais. Žydinčio savaitgalio, tuo žydėjimu apipilant ir savo brangiausius žmones - Mamas.

Reklama

Mieli "Vakarų ekspreso" skaitytojai, savo džiaugsmais ir vargais visada galite pasidalinti nuomonių skilties tel. 49 34 35 darbo dienomis nuo 10 iki 13 val. arba parašyti laiškelius el. p. adresu grazina@ve.lt

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

"Negali susitaikyti, kad laikui bėgant žmogus gražėja dvasiškai, o fiziškai - kaip...

Mentalitetų skirtumai nuotrauka, foto

Praėjo labai nemažai laiko, kol lietuviai suprato, kad saugos diržai ir vaikiškos...

Iki tragedijos tik žingsnis nuotrauka, foto

Pats vasaros įkarštis. Žmonės keliauja. Kuršių mariomis nesustodami pirmyn atgal zuja keltai...

Ministre, tiesiog perkelkite į Smiltynę nuotrauka, foto

Kas yra valstybė? Uždavus šį klausimą, gatvėje išgirsime daugybę variantų - tai...

Kartą per metus giedi himną, vadinasi, esi lietuvis? nuotrauka, foto

Prezidento mama tėtį sužavėjo įspūdingais plaukais nuotrauka, foto

Žmonės, Klaipėdoje gyvenantis Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos tėvas Antanas Nausėda rugpjūčio 21-ąją švęs...

Šeštadienį Klaipėdoje tuokiasi nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį, liepos 20 d., uostamiesčio santuokų rūmų didžiojoje salėje tuoksis:

Atnaujins buvusią odos ir venerinių ligų polikliniką nuotrauka, foto

Klaipėda, Verslininko Martino Gusiatino šeimos valdoma bendrovė „Stemma group“ už 572 tūkst. eurų įsigijo...

Eglė Tamulytė-Shaltmira: "Pasaulio užkariauti nereikia, užtenka su juo susidraugauti" nuotrauka, foto

Parodos, Ekscentriškoji menininkė Eglė Tamulytė-Shaltmira savo darbų parodą, sudarytą iš dviejų dalių, kuriose...

Žmonės, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...