2019 m. liepos 16 d. 19:07 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Gražinos skiltis

(2)

Kelionės

Paskutinį vasaros savaitgalį Klaipėdoje dirbantys įvairių leidinių žurnalistai išsirengė į pažintinę kelionę po Ventos regioninį parką. Jau ir Viekšniuose, kur svečius pasitiko parko vadovai, yra kur pasidairyti. Miestelio centrinėje aikštėje stovi paminklas Biržiškų šeimai, kurioje užaugo trys Lietuvos ąžuolai - Vilniaus ir Kauno universitetų profesoriai Biržiškos. Mus lydėjęs regioninio parko darbuotojas Andrius Almanis mano, kad tai - vienintelis paminklas šeimai ne tik Rytų, bet ir visoje Europoje. Atokiau nuo aikštės stovi restauruotas Biržiškų šeimos gyvenamasis namas. Viekšnių pakraštyje stovi Sveikatos namai, pastatyti už Lietuvos nepriklausomybės signataro Mykolo Biržiškos lėšas. Jie ir šiandien tarnauja viekšniškių sveikatai, nes čia įsikūrusi poliklinika.

Viekšniuose skraidymo aparatą kūrė Kauno teismo tituliarinis patarėjas Aleksandras Griškevičius. Gal jis prieš pusantro šimtmečio net ir nesuvokė esąs Lietuvos aviacijos pradininkas.

Viekšniuose garsi ir vaistinė, statyta 1850 m. Čia kelerius metus savo žoleles, jų nuovirus išrašinėjo garsioji šių kraštų šviesuolė Jadvyga Balvočiūtė. Šiandien šiame pastate gana įdomus muziejus, tarp kurio eksponatų yra ne tik "iš mados išėję" vaistų gaminimo rakandai, bet ir toks medikamentas kaip žmogaus oda...

Aplankėme ir pačią J. Balvočiūtę. Farmacijos profesorė pavedžiojo po savo valdas, kuriose vaistažolės džiovinamos, vėdinamos ir pakuojamos neperšlampamuose maišuose. Dabar šiame žolininkės "fabrike" dirba 30 Gyvolių ir aplinkinių kaimų žmonių.

Neišdildomus įspūdžius paliko ir Ventos bei Virvytės upių peizažai, keliolikos tūkstantmečių pakrančių atodangos. Beje, Ventos upę pradeda atrasti ir Lietuvos baidarininkai, kurie iki šiol kur kas labiau buvo pamėgę Ūlos upę.

Pasidairę po Ventos regioninį parką žurnalistai nusprendė, kad jo gamtos grožis tikrai persveria Egipto, Maroko ir Tuniso kartu sudėjus. Keliaukime ir pažinkime tokį nuostabų gimtąjį kraštą.

 

Skambinkite mums

Tel.49 34 35 darbo dienomis nuo 10 iki 13 val.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Viekšniškė

2010-09-01   13:01

IP: 78.61.119.146

Iš Viekšnių apylinkių yra kilę tokie žmonės kurių pakaks tik pavardes paminėti Juozas Miltinis, Juozas Erlickas, Jonas Katakinas... Nepaminėjot kad Viekšnių vaistinei 160 metų ir daugelį metų ji priklausė farmacininkams Aleksandravičiams, kurie kalbama pirmieji ėmė gydyti žolelėmis įvairias ligas ir net vėžinius susirgimus. Žmonės iš visos Lietuvos pas Viekšnių vaistininką važiavo. Balvočiūtė pagarsėjo gal tik prieš kokius 20 metų. daugelį metų miestelis garsėjo savo puodžiais, aludariais ir audėjom. Žodžiu, vienos ekskursijos per mažai. Nematėt Meilės akmens pakeliui į Žibikų kaimą....

rasa

2010-09-01   09:47

IP: 78.61.129.81

Akyse stovi regėti vaizdai, be galo nuostabūs sutikti žmonės...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

"Negali susitaikyti, kad laikui bėgant žmogus gražėja dvasiškai, o fiziškai - kaip...

Mentalitetų skirtumai nuotrauka, foto

Praėjo labai nemažai laiko, kol lietuviai suprato, kad saugos diržai ir vaikiškos...

Iki tragedijos tik žingsnis nuotrauka, foto

Pats vasaros įkarštis. Žmonės keliauja. Kuršių mariomis nesustodami pirmyn atgal zuja keltai...

Ministre, tiesiog perkelkite į Smiltynę nuotrauka, foto

Kas yra valstybė? Uždavus šį klausimą, gatvėje išgirsime daugybę variantų - tai...

Kartą per metus giedi himną, vadinasi, esi lietuvis? nuotrauka, foto

Siūlo keisti Jono kalnelio pavadinimą nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos regioninė architektūros taryba skelbia išnagrinėjusi preliminarius Klaipėdos miesto bendrojo plano keitimo...

Mėnulio užtemimas - laikas išsilaisvinti nuo problemų nuotrauka, foto

Įvairybės, Šiąnakt vyks dalinis Mėnulio užtemimas, kuris bus matomas ir Lietuvoje. Nuo senų...

Ties raudonu signalu neliks žalių rodyklių į dešinę nuotrauka, foto

Automobiliai, Susisiekimo ministerija informuoja, kad  atsižvelgdama į eismo mieste kitimo tendencijas ir sparčiai...

Klaipėdietės Japonijoje pasijuto lyg svajonių pasakoje nuotrauka, foto

Kelionės, "Japonijoje pasijutome lyg aukščiausio lygio žvaigždės. Tokių gerų treniruočių sąlygų, šilto žmonių...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...