2020 m. gruodžio 1 d. 10:33 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Gražinos skiltis

Reklama

Savo mintimis, pasiūlymais, džiaugsmais ir rūpesčiais galite pasidalinti tel. 49 34 35 darbo dienomis 10 - 13 val. arba rašyti el. pašto adresu [email protected].lt

Prisiminimai apie ateitį

Tikrai norėtųsi kalbėti visai apie ką kita nei apie mus vis kiečiau slegiančią koronę. Patys žinote - gyvenimo temų nestinga.
Bet toji koronė šiuo metu kelia esminius klausimus: ar išgyvensime? Nebūtinai fiziškai. Mus sunaikinti gali ir koroniškos ekonominės grėsmės.
Esame subruzdę kaip padegto skruzdėlyno skruzdės. Kas iš prekybos centrų jau net ne kilogramais - centneriais tempia miltus, kruopas, o kas šį periodą be jokio sąžinės graužimo supirkdamas apsaugos priemones ar ne pakuotėmis, o dėžėmis vitaminą C.
Kaip kadaise, kai į Baltijos kelią ėjome vedami idealizmo, kita Lietuvos gyventojų dalis jau kūrė planus ir juos sėkmingai įgyvendino - praturtėti. Be jokio sąžinės graužimo apiplėšdama idealistus. Dabar supirktus, staiga deficitu tapusius dalykus kai kas panaudoja tuo pačiu tikslu - praturtėti.
Šiuo atveju visai nesu idealistė - grobuonių sąžinės parypavimais tikrai nepaveiksiu. Tačiau negaliu nesižavėti padegto skruzdėlyno kitos, gal ir didesnės, dalies veiksmais.
Aktorius negali nevaidinti, nes - tai jo egzistencijos esmė ir prasmė. Dailininkas negali nekurti, nes tai yra geriausiai įvaldyta sritis. Susižavėjau vienu aktoriumi, kuriame staiga nubudo juvelyro talentas. Susižavėjau verslininkais, kurie pasirūpino apsaugos priemonėmis medikams.
O medikai, nepaisydami elementariausių jų darbui stingančių priemonių, paromis budi gydymo įstaigose, dirbdami iki išsekimo.
Susižavėjau ir menininkais, kurie jokiu būdu nenori atsisakyti jau prieš kelis mėnesius anonsuotų parodų. Jas kelia į internetą, nes be mūsų dėmesio ir vertinimų jie negali gyventi.
Susižavėjau ir dailininkės Dalios Kirkutienės viešai išsakyta svajone. Ją rasite ir "Savaitės ekspreso" priede "Kultūros uostas". Kiek šioje svajonėje poezijos ir ilgesio tokiems paprastiems dalykams, kurių laiko tėkmėje tarsi ir nebepastebėdavome. Užtat, išgyvenę koronės periodą, gal būsime visai kitokie. Duok Dieve.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Veryga sugalvojo, kad kovido testus galima daryti tik mobiliuose punktuose atvažiavus automobiliu....

Kodėl mūsų seimūnams sudarytos privilegijos? nuotrauka, foto

Ištikima "Vakarų ekspreso" skaitytoja ponia Justina įpareigojo palieti minčių apie gyvenimo prasmę....

Gyvenimo prasmės beieškant nuotrauka, foto

Ne, "Sūduvis" nėra buvęs piratų laivas. Tai karinis laivas, pastatytas 1958 metais...

Nerami "Sūduvio" senatvė nuotrauka, foto

Sergančiojo koronavirusu dienoraštis (13) nuotrauka, foto

COVID-19, Tęsiame rašinių ciklą, kuriame savo mintimis ir išgyvenimais dalijasi koronavirusu sergantis 36-erių...

Įvairios buitinės šiukšlės nuklojo Kretingos miestą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Sulaukę, kada mieste pradės funkcionuoti naujai įrengti požeminiai konteineriai, žmonės nusivylė –...

Klaipėdos rajono savivaldybė kviečia dalintis idėjomis gyvenimo kokybei gerinti nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Nuo šiandien, gruodžio 1 d., jau galima teikti idėjas, kaip pagerinti savo...

Gyvenimas pro langą: šis tas apie ypatingas girtuoklystes nuotrauka, foto

Gyvenimas pro langą, 88 istorija, gruodžio 1, antradienisNaudodamasi tarnybine padėtimi, pranešu: dėl visiems suprantamų priežasčių...

COVID-19, Paskelbta prieš 32 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 34 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 36 min.

Gyvenimas pro langą, Paskelbta prieš 49 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...