2021 m. sausio 19 d. 03:18 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Gražinos skiltis

(1)

Reklama

Savo mintimis, pasiūlymais, džiaugsmais ir rūpesčiais galite pasidalinti tel. 49 34 35 darbo dienomis 10 - 13 val . arba rašyti el. pašto adresu [email protected]

Burtažodis "katytė"

Totališkai gyvename ne pačius geriausius laikus. Bet juose, patikėkit, įžvelgiu ir daug gera. Nors naujos statybos name gyvenu jau 14 metų, su kaimynais ypatingų ryšių neturiu. "Labas, namo tinkas byra, kaimynų šuo laiptinę pridergė, automobilį kažkas "netaupiai" pasistatė", - štai mus siejančių pokalbių temos ir potemės.

Nustebau, kai kaimynas, su kuriuo esu feisbuke draugė, didesnė nei gyvai, parašė maždaug taip: "Jeigu ko reiktų, pranešk." Padėkojau. O kaimynė gyvai, eidama į parduotuvę, paskatino surašyti, ko reikėtų. Surašiau.

Kai parlėkė su nešmene, pamačiau, kad jos prekė buvo vienintelė - grietinės indelis. Visa kita - mano užsakymas. Kažkodėl įsivaizduoju, kad panašiai klostosi ir kitų klaipėdiečių, ir ne tik, kaimynystės. Ir gal tai yra tiesa, kad bėdos labiau suartina nei džiaugsmai. Ir pasaulio išminčiai yra pažymėję - kai ištinka nelaimės, pasišaunančių padėti - "prūdais", o štai, kai aplanko šlovė, didžioji dalis draugų atsisijoja... Tas prakeiktas pavydas. Bet labiausiai papasakoti norėjau apie burtažodį "katytė". Ne papasakoti, perpasakoti pono Audriaus gyvenimo epizodą: "Po eilinio švitinimo Nacionaliniame vėžio institute visiškai apleido jėgos. Miegojau kelias dienas arba žiūrėdavau televizorių. Žinoma, prisigalvojau visokiausių nesąmonių, kol galų gale supratau - reikia keltis per prievartą ir eiti. Mat katytė Marusia nuo ryto pradėjo reikalauti savo guliašo, kurio atsargos baigėsi vakar. Iki arčiausio prekybos centro keli šimtai metrų, tai labai geras atstumas pasitikrinti jėgas. Apsirengiau ir išėjau.

Ramiai pasivaikščiojęs prekybos centre ir pasiėmęs visko, ko reikia, atsistojau prie kasos. Priešais mane stovėjo tik viena močiutė, kuri jau norėjo dėtis savo prekes į didelį baltą rankinuką. Iš pradžių ji paėmė į seną baltutę ranką didelę raudoną piniginę, tačiau staiga griebė kita rankele už prekystalio ir pradėjo po truputį smukti ant žemės. Atrodė, kad didelė raudona piniginė nusvėrė jos kūną ir traukia po truputį žemyn. Staiga piniginė iškrito ir prie kasos pažiro kuklios pensijos likučiai, nuolaidų kortelės. Pirma prie močiutės prišoko labai miela kasininkė ir griebė smunkančią močiutę už pažastų. Tada jau ir aš atsitokėjau nuo užvaldžiusio sąstingio. "Guldom. Paimkit jos rankinuką ir pakiškit po galva. Surinkit pinigus ir korteles", - toliau viską reguliavo turbūt gerai tokiais atvejais veikti apmokyta šviesiaplaukė. O aš klusniai vykdžiau jos komandas. Kažkas jau kvietė greitąją pagalbą. O mes žiūrėjome į jos mažą, smarkiai raukšlėtą veidą ir bandėme suprasti, ar ji mus girdi. "Močiute, ar girdit mus?" - tyliai, bet tarsi šaukčiau, kreipiausi į ją.

Močiutė šypsojosi mažais baltais dantukais, kurių net aš pavydėčiau, tačiau akių obuoliai po truputį judėjo į viršų ir atrodė, kad dings kažkur kaktoje. Niekada niekas nemirė ant mano rankų, todėl tikrai labai išsigandau. Staiga tarp jos prekių pamačiau tokio pat guliašo katytei rinkinuką, kaip ir aš pirkau savo Marusiai.

Reklama

"Močiute, ar girdit mus?" - vis dar kartojo kasininkė, tačiau močiutė jau nereagavo į nieką, o jos šypsena atrodė dar labiau gąsdinanti. "Močiute, kam pirkot maistelį? Turit katytę?" - iš nevilties bandžiau prakalbinti keistokais klausimais, nes žiauriai bijojau šalia esančios mirties. Staiga močiutės akių obuoliai grįžo į vietą, ir ji tyliai pratarė: "Turiu." Mes su kasininke nusišypsojom ir atsidusom džiaugdamiesi.

"Kiek metų katytei, iš kur gavot, ką ji mėgsta?" - apibėriau klausimais jau grįžtančią į šį pasaulį močiutę, kad tik ji vėl neišeitų. Ir ji pradėjo pasakoti, kad katytei dveji metai, padovanojo sūnus, kuris ją rado dar mažutę išmestą kolektyviniuose soduose. Gyvena ji viena, todėl katytė tapo geriausia drauge. Dieną miega, vakare laksto kaip padūkusi per visas senas sovietines sekcijas, o paskui atsigula būtent prie tos kūno vietos, kur koks nors senatvinis skausmas atsiranda.

Aš papasakojau apie savo išdaigininkę Marusią, ir abudu su močiute net pasijuokėm iš tų gamtos madmuazelių, kokios jos įnoringos ir sykiu džiuginančios sielą. Mums bekalbant atvažiavo greitoji, ir mes perdavėm močiutę į patikimas rankas. Gaila, kad užmiršau paklausti katytės vardo, nes, manau, ji puikiai prisidėjo prie to, kad dar sutiksiu šią nuostabią močiutę." Štai taip. Totališkai mums visiems gyvenant ne pačius geriausius laikus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Kaip žinia, lygiai prieš metus Seimas priėmė Sveikatos apsaugos ministerijos parengtą Sveikatos...

A. Razbadauskas: „Panika daro didelę žalą žmonių sveikatai“ nuotrauka, foto

Klaipėdietė Seimo narė Ligita Girskienė, dar praėjusių metų gruodžio 22 d., pasinaudojusi...

Ligita Girskienė „Senojo turgaus“ klausimą iškėlė visai Lietuvai nuotrauka, foto

Seimo narys, konservatorius Emanuelis Zingeris įregistravo rezoliucijos projektą, kuriame dar...

Trečias bandymas padaryti V.Landsbergį... prezidentu nuotrauka, foto

1988 m. spalio 20 d. Klaipėdoje, ant Muzikinio teatro bokšto buvo iškelta...

Teisutis Matulevičius: Liūdna vėliavos diena be vėliavos nuotrauka, foto

Laukia leidimo statyboms nuotrauka, foto

Ūkis, Trečiadienį buvo pakartotinai pristatyti Turgaus aikštės techninio projekto sprendiniai. Pasak Klaipėdos savivaldybės...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (1) nuotrauka, foto

Klaipėda, Tik­riau­siai nėra mies­tie­čio, kuris neži­no­tų, kur yra Klai­pė­do­je sena­sis tur­gus, kuo ten...

Klaipėdos ligoninėje mirė legendinis girininkas: COVID-19 smogė žaibiškai – ėmė mėlynuoti ir dusti nuotrauka, foto

In Memoriam, Penktadienį Klaipėdos ligoninėje mirė buvęs ilgametis Smiltynės girininkas 65-erių metų Algimantas...

Klaipėdietis apie pasirodymą Dakaro ralyje: "Fantastika" nuotrauka, foto

Sportas, "Super! Fantastika!" - tokie buvo pirmieji keturratininko žodžiai vos nusiėmus šalmą po...

Ūkis, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...