2019 m. liepos 24 d. 07:51 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Gražinos skiltis

Kuo vilioja tujos?

Reklama

Susinervinusi laikraščio skaitytoja ponia Jūratė žėrė pasipiktinimą dėl tujų. "Šiaip jau toms tujoms jokių antipatijų nejaučiu. Kapinėse man net simboliškai atrodo, kai du tujų medeliai tarsi sargybiniai budi prie amžinatilsių kapų. Bet kai tos tujos kraustosi į gyvenamųjų individualių namų kvartalus, kažkodėl darosi nejauku, kai keliukais ir takais vaikštai tarsi po dar visai nesiruošiančiųjų į Anapilį įgyventus plotus. Kadaise gyvenamieji namai, sodybos buvo apsodinami alyvų krūmais, diemedžiais, gluosniais. Net suzmekus toms sodyboms, kiekvieną pavasarį žydintys alyvų krūmai teberodo, kad čia kadaise gyveno žmonės. Kodėl dabar kaip kokia epidemija sklinda tas tujų sodinimo vajus?" - piktinosi p. Jūratė.

Ji prisipažino, - visai įsiutino pranešimai, kad tujų sodinimo madai neatsilaikė ir Neringos gyventojai. Pasak skaitytojos, tujų sodinimas ir auginimas šiame žemės rojaus kampelyje neturi jokių tradicijų. "Kažin kaip atrodys Preila, Pervalka, kad ir Juodkrantė, kurių gyventojai, tarkim, vietoje gyvatvorių prisisodins tujų?" Na, įsivaizdavusi, kaip tai atrodytų, "vaizdzialis nusipaišė" visai nekoks. Taip, tujos yra nelabai reiklus medelis. Bet juk alyvos, gluosniai irgi ypatingų rūpesčių nekelis. Tiek vienus, tiek kitus reikia genėti. Bet koks džiaugsmas, kai tavo namų palangėse kad ir visai trumpai žydi alyvos, gudobelės. O pastarosios puošmena ir žiemą, kai raudonos uogos balto sniego fone išryškėja. Tai pasvarstykim, - ar tujos jau tokie nepakeičiami medeliai prie mūsų namų.

Ir šviesa, ir tiesa...

Kai Lietuvos Atgimimo laikotarpiu viešai pradėjom giedoti Lietuvos himną "ir šviesa, ir tiesa mus žingsnius telydi", "vienybė težydi", matydavau skaidrių ašarų prausiamus veidus, - tiek dėjom vilčių, kad iš tiesų taip ir bus. Apogėjuje - Baltijos kelyje, kai kabinomės į dažnai visai nepažįstamų grandinę, įtikėjome - himnas virsta realybe.

Šiandien, kai įvairiomis progomis matau seimūnus, giedančius Lietuvos himną arba tik imituojančius tą giedojimą, braunasi įkyrios mintys, - ką jie galvoja, tardami tuos žodžius? Pagaliau, - ką galvoja iš popieriukų skaitydami priesaikas, įžengdami į Seimo nario "stoną"? Kai tie klausimai buvo pateikti viešoje erdvėje socialiniuose tinkluose, neatsiliepė nė vienas Seimo narys. Užtat žmonės buvo negailestingi: "Tai kad dažnas neturi "įrankių" galvoti, nes smegenų stinga", "galvoja apie šviesią ir turtingą savo ateitį", "paaiškinimas trumpas, - manau, kad tą šviesą jie mato tunelio gale, o jų tiesa seniai įlipo į dangų ir kopėčias paskui save įsitraukė, tad ir minėti žodžiai netenka prasmės!", "gieda gaideliai ant Seimo laktų. Smagu jiems", "jie galvoja apie tai - ar tauta mato, kaip jie dainuoja..."

Kokia šviesa, kokia tiesa, kokia vienybė? Beveik įpusėjo šio Seimo kadencija, o matome, girdime vien kivirčus, komisijų vieni kitų veikloms tirti kūrimą, - beprasmį, nevaisingą. Seimūnų šūksniai, kiek jie tautai nuveikė - keliolika eurų pridėjo pensininkams, auginti vaikus po 30 eurų pridėjo, jau nieko nebegali nei apgauti, nei paveikti, kai tuos keliolika ar keliasdešimt eurų jau seniai prarijo ir suvirškino nuolat augančios produktų, paslaugų kainos. Kažin ar kada giedamas Lietuvos himnas iš tiesų bus kelrodis tiesai ir šviesai lydėti kiekvieną žingsnį? Pirmiausia - žengiamus Lietuvos parlamente.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Po prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos skiltis gavo tokio turinio ponios Aldonos laiškelį:...

Pamokos nuotrauka, foto

"Negali susitaikyti, kad laikui bėgant žmogus gražėja dvasiškai, o fiziškai - kaip...

Mentalitetų skirtumai nuotrauka, foto

Praėjo labai nemažai laiko, kol lietuviai suprato, kad saugos diržai ir vaikiškos...

Iki tragedijos tik žingsnis nuotrauka, foto

Pats vasaros įkarštis. Žmonės keliauja. Kuršių mariomis nesustodami pirmyn atgal zuja keltai...

Ministre, tiesiog perkelkite į Smiltynę nuotrauka, foto

Gyvosios istorijos festivalis žemaičių dvasią žadins ant piliakalnio Kartenoje nuotrauka, foto

Renginiai, Didingos kuršių ir žemaičių praeities dvasia atgimstantis Kartenos piliakalnis rugpjūčio 2–3 dienomis...

Apie Seimo narius žinome ne viską nuotrauka, foto

Lietuva, Visoje visuomenėje yra be galo išsimokslinusių žmonių ir yra vos baigusių vidurinę...

Vasaros dienos - nemokamoje sporto stovykloje nuotrauka, foto

Sportas, Būrys jaunųjų Klaipėdos "Viesulo" sporto centro sunkiaatlečių vidurvasario dienas leido mokomojoje sporto...

Viešasis transportas Jūros šventės metu nuotrauka, foto

Klaipėda, Bendroji taisyklė

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 11 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...