2019 m. liepos 17 d. 18:18 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Gražinos skiltis

Reklama

Savo mintimis, pastebėjimais "Vakarų ekspreso" skaitytojai su Gražina gali dalintis kiekvieną darbo dieną 10 - 13 val. tel. 493435 arba rašyti el. laiškus adresu grazina@ve.lt

Tai, kas erzina Melnragėje

Skiltis gavo tokio turinio p. Kęstučio laišką: "Klaipėdos mieste gyvename metus, o įsikūrėme viename iš Melnragės kotedžų Molo gatvėje. Rūpinamės aplinka, nes norime, kad ir mums, ir kitiems būtų gera ir ilsėtis, ir darbuotis ramiose ir harmoningose žmogui bei jį supančiai gamtai sąlygose.
Deja, geri norai ir lieka gerais, nes realybėje dėmesys skiriamas ne žmonių, o gyvūnų, ypač šunų, gerovei. Tai reiškia, kad ne tik stebina, o dažniau gąsdina palaidi, be šeimininkų priežiūros šie gyvūnai, laisvai marširuojantys Molo gatve. Jie ir skalija ant praeivių, ir uostinėja juos, ir palieka ant šaligatvio tai, ką turėtų jų savininkai surinkti į maišelį ir išmesti į tam skirtą dėžę, kurių taip pat nėra pajūrio zonoje bei prieigose į pajūrį. Ką nors sakyti bendruomenėje... bergždžias reikalas, nes tapsi tautos priešas. Besąlygiška meilė gyvūnams dominuoja mūsų gyventojų demonstruojamoje reakcijoje į pastebėjimus apie benamių ar šeimininkų be pavadėlių paleistų šunų "pasiganyti" buvimą.
Keista, kad tokioje poilsiui palankioje vietovėje ir gatvės duobėtos bei mažai puoselėjama jūros pakrantė. Gera žinia ta, kad jau yra numatytos lėšos pirminiam aplinkos tvarkymui. Belieka tikėtis, kad ir kiti Melnragės bendruomenės gerovei skirti pajūrio aplinkotvarkos darbai bus pradėti kartu su numatomais uosto plėtros darbais.
Suprantama, - išsakydamas šiame laiške savo pastebėjimus, neturiu minties, kad Jūs visu tuo rūpintumėtės. Tiesiog norėjau pasidalinti mintimis su pilietiško dienraščio skaitytojais, išsakyti savo požiūrį į šį kiek apleistą, bet mielą pajūrio kampelį."

Kazimierinės

Klaipėdos kraštas neturi tokių šimtmetinių Kaziuko mugės tradicijų, kaip, pavyzdžiui, Vilniaus kraštas. Tačiau prieš kelis dešimtmečius pradėtos Kaziuko mugės ir Klaipėdoje, regis, prigijo. Tik kaskart tarsi kokios votys tose Kaziuko mugėse ima išlenda... kinų gamybos blizgučiai arba greta kokių cepelinų, kugelio, blynų siūlomi visai ne lietuviškos kilmės patiekalai. Jie taip sumenkina tas muges. Nežinau, kaip su tais kinų gaminiais, rytietiškais patiekalais bus šiemet, bet jie taip netinka prie iš vytelių pintų krepšių, keraminių ar medinių švilpynių, megztų pirštinių ir kepurių, medinių šaukštų ir išdrožinėtų lentučių maistui pjaustyti. Kažin ką pasiūlys šiemet beišnykstančių tautos amatų meistrai - kalviai, audėjos, na, ir tradicinių Kaziuko mugių atributų - verbų - pynėjai.
Ta proga "Vakarų ekspresas" sveikina visus Kazimierus, Kazius, Kazes ir Kazytes vardinių proga.

Pagalbos turgelis

Knyga. Ponia Vaiva turgeliui parašė tokio turinio laiškelį: "Sūnus, marti su mano mylimais anūkėliais gyvena JAV, duktė su nemažiau mylimais anūkais - Vokietijoje. Artėjant Vasario 16-ajai, sukau galvą, ką vienai ir kitai šeimai galėčiau padovanoti? Nusprendžiau, kad visai tiktų išsiųsti "Klaipėdos akvarelių" knygą. Anūkai gimę jau ne Klaipėdoje. O taip norėčiau, kad jie bent iš knygų žinotų, iš kur jų kojytės dygusios... Aplėkusi kelis knygynus, knygų neaptikau. Gal informuotumėte, kur jų galėčiau rasti?" Turgelis praneša: "Klaipėdos akvarelių" trečią (liko labai nedaug) ir ketvirtą knygas nusipirkti galima "Vakarų ekspreso" redakcijoje M. Mažvydo al. 3.

Knyga 2. Poniai Liucijai taip pat parūpo knyga - Jurgos Lago "Liucija". "Viena ausimi girdėjau, kad Jurga Lago atvyks jos pristatyti į Klaipėdą. Tik nežinau nei kada, nei kur", - teiravosi p. Liucija. Turgelis praneša, kad J. Lago su klaipėdiečiais skaitytojais ketina bendrauti kovo 7 d. 18 val. I. Simonaitytės bibliotekoje.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

"Negali susitaikyti, kad laikui bėgant žmogus gražėja dvasiškai, o fiziškai - kaip...

Mentalitetų skirtumai nuotrauka, foto

Praėjo labai nemažai laiko, kol lietuviai suprato, kad saugos diržai ir vaikiškos...

Iki tragedijos tik žingsnis nuotrauka, foto

Pats vasaros įkarštis. Žmonės keliauja. Kuršių mariomis nesustodami pirmyn atgal zuja keltai...

Ministre, tiesiog perkelkite į Smiltynę nuotrauka, foto

Kas yra valstybė? Uždavus šį klausimą, gatvėje išgirsime daugybę variantų - tai...

Kartą per metus giedi himną, vadinasi, esi lietuvis? nuotrauka, foto

Pievų gatvei siūlomas naujas devynaukščio variantas nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdoje, Pievų gatvėje, vėl planuojama statyti devynaukštį.

Penkis šimtukus gavusi Mariam Varoneckaitė: "Nesureikšminu pažymių" nuotrauka, foto

Švietimas, "Tikiuosi, kad tai mano raktas į ateitį", - sako visus 5 abitūros...

Sporto srityje - beveik pusšimtį amžiaus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Viesulo" sporto centro metodininkė, anksčiau dirbusi ir miesto Sporto skyriuje, ir...

Orai: plūstels vasariška šiluma - gali šilti iki 28 laipsnių nuotrauka, foto

Lietuva, Panašu, jog artinasi labai gražios ir šiltos dienos. Artimiausiu metu temperatūra palaipsniui...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...