2019 m. birželio 20 d. 18:02 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Gražinos skiltis

ATRADIMAI arba kaip "tručyjami" vaikai.

"Vakarų ekspreso" skaitytoja Ieva pasiguodė, kad į šokoladinių saldainių dėžę įsisuko... kandys. Tai manęs nenustebino. Mat prieš kelerius metus buvau susiruošusi važiuoti pas daugiavaikę šeimą. Tai pripirkau visokių saldainių. Tarp jų ir "Crazy Head" iš Candy serijos. Kadangi taip ir nenuvažiavau pas tuos vaikus, tai tos "Kvaišos galvos" lindėjo bufeto spintelėje. Kartą pastebėjau, kad iš jos pradėjo skraidyti sparnuotos bestijos - kandys. O toje spintelėje tik keli gėrimo buteliai, tie saldumynai ir dar šis tas. Kur tos kandys, parazitės, susisuko lizdus? Ogi jos pragraužė "Kvaišų galvų" pakuotės celofanus ir ten pradėjusios perėti palikuonis. Baisiai susidomėjau, kodėl joms patiko tie saldainiai ar jų pakuotė? Pradėjau tyrinėti saldainių sudėtį. Nustėrau - vieni E. Kaip gerai, kad pas tuos vaikus su "tručais" nenuvažiavau. Ir kokia pamoka, kaip reikia tegul ir su lupa žiūrėti sudėtį bet kokių produktų.

Na, o atradimas nr. 2 - šiuolaikinės kandys yra visai neišrankios ir niokoja bet ką. Toje spintelėje buvo ir vyšninis tabakas pypkei. Deja, ant pakuotės nenurodyta, kokių "tručų" jame pridėta... Kandys į tabaką neįsisuko, bet, pasirodo, joms nusičiaudėti ant tų tabakų. Mat, pamenu, kad mama prikaišiodavo tėvo "Primos" cigarečių spintose, kad neužsiveistų kandys. Ir jų niekada nebuvo. O čia - graužia sau vaikams skirtus "tručus" ir dar ant tabako nusispjaut.

"Šlipsų" paskirtis

Aną dieną viena ponia Aina manęs paprašė: "Jeigu kokiam skuduryne pamatytum kaklaraištį - pirk. Bet jis būtinai turi būti gryno šilko ir - kuo daugiau ornamentuotas." Šilkinių kaklaraiščių kolekcijai - pamaniau. Tačiau ji paaiškino: "Jie labai puikūs Velykinių kiaušinių dažikliai. "Šlipsą sukarpai gabaliukais. Į juos įkiši kiaušinius ir stipriai stipriai apmaizgai siūlais - kad kaklaraiščio medžiaga priglustų prie kiaušinio. Po to dar - kiaušinį įsuki į baltus skudurėlius ir vėl apmaizgai siūlais. O tuomet "suvystytus" dedi į puodą su šaltu vandeniu, į kurį reikia įpilti trečdalį stiklinės acto, ir - ant kaistuvo. Virti reikia 10 - 15 minučių", - visą kiaušinių dažymo receptą "išdaužė" ji. Ir patikino - marginimo rezultatas pribloškia. Ponios atsiklausiau - ar galiu šį dažymo būdą paviešinti "Vakarų ekspreso" skaitytojams? Ji neprieštaravo. Ir dar pajuokavo: "Kaklaraiščių dizainerius Gotje, Kardeną ar Guči ištiktų infarktas, jeigu sužinotų apie jų kurtų kaklaraiščių tokią paskirtį." Taigi, Velykos šiemet balandžio 1 d. - laiko pasidairyti po skudurynus kaklaraiščių yra.

Pagarba virėjams

Aną diena vienoje kavinutėje labai patiko dienos sriuba. Barmenės paprašiau, kad perduotų virėjoms padėką. O paskui pagalvojau - o kodėl tos virėjos, išvirusios gardžią sriubą, iškepusios kotletus "kaip pas mamą", turi likti anonimais? Galėtų išeiti kelioms minutėms iš virtuvės ir pasirodyti pietų valgytojams. Tokių tradicijų pasaulyje esama. Kadangi daug keliaujame, turbūt jau esame ploję kulinarams, konditeriams ir virėjams. Tiesa - prašmatniose užeigose. Bet kodėl savo dėkingumą negalėtume pareikšti ir tiems, kurie su meile ir išmanymu mums ruošia paprasčiausius kompleksinius pietus?

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Kitą savaitę šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė dešimtą kartą atsiskaitys už per metus...

Kaip JI dešimt metų su mumis ištvėrė? nuotrauka, foto

Net raičiausi iš juoko viešoje erdvėje aptikusi ir perskaičiusi pono Aušrio kreipimąsi...

Apie darbdavių skelbimus nuotrauka, foto

Neslėpsiu, keista iš televizorių ekranų girdėti, kaip klaipėdiečiai kalba apie galimybę atkurti...

Stovėsime ar judėsime į priekį? nuotrauka, foto

"Raginate džiaugsmais ir rūpesčiais dalintis, tai va, - noriu pasidžiaugti: kokia laimė,...

Moterų laimė - lietuvių rankose nuotrauka, foto

Patvirtino verslo liudijimų įkainius nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos politikai ketvirtadienį patvirtino fiksuotus pajamų mokesčio dydžius, kurie bus taikomi įsigyjant...

Išsiskyrė „Atlanto“ ir Krišjanio Zviedrio keliai nuotrauka, foto

Sportas, Nuomos pagrindais Klaipėdos „Atlanto“ garbę gynęs vartininkas Krišjanis Zviedris grįžta i...

Sportininkų namuose - meno ir krepšinio parodos nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos sportininkų namuose (Daukanto g. 24) atidarytos dvi su sportu susijusios parodos....

Darbo partijos byla: nuteisti keturi asmenys nuotrauka, foto

Kriminalai, Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį nuteisė keturis iš devynių kaltinamųjų melagingų liudijimų apie...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...