2019 m. liepos 17 d. 18:17 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Gražinos skiltis

(2)

Šansas pasijusti laimingesniam

Reklama

Dėl įvairių priežasčių, tarp jų ir emigracijos, Lietuvoje likę vieniši tėvai bei seneliai praranda galimybę bendrauti. Dažnai turintys įvairių negalių, praranda ir galimybę išeiti iš namų. Tarp keturių sienų garbaus amžiaus senjorai išgyvena atskirties ir didelės vienatvės jausmus. Jie ypač sustiprėja prieš šventes, - radijas, televizija transliuoja linksmas melodijas, rodo laimingus, dažniausiai jaunus žmones. Tie garsai ir vaizdai dar labiau pagilina vienatvės, apleistumo pojūčius. Artėja Kalėdos. Kūčių vakarą, Kalėdų dienomis šimtai vyresnio amžiaus žmonių, galbūt palaidoję savo sutuoktinius, galbūt jau išlydėję buvusius šeimos draugus, o vaikai, anūkai toli nuo Lietuvos, ypač jausis tokie vieniši. Lietuvoje jau beveik metai dirba "Sidabrinė linija". Tai nemokama draugystės, bendravimo telefonu ir psichosocialinės pagalbos paslauga vienišiems, atskirtį ir izoliaciją išgyvenantiems garbaus amžiaus žmonėms.

"Mūsų tikslas yra ilgainiui tapti nacionaline pagalbos linija garbaus amžiaus žmonėms, kuri 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę teiktų pagalbą ir informaciją, pagal poreikį nukreiptų į kitas specializuotą pagalbą teikiančias organizacijas ir, svarbiausia, padėtų užmegzti gyvą kontaktą su žmogumi, kuriam galima bet kada paskambinti ir tiesiog pasišnekučiuoti", - teigia šios linijos steigėjai. Tie, kuriems taip trūksta bendravimo, skambinkite tel. 8 800 800 20, registruokitės. Į jūsų skambučius atsiliepiantys savanoriai padės jums susirasti pašnekovų arba su jumis įsipareigos bendrauti patys.

"Sidabrinei linijai" reikalingi ir talkininkai - savanoriai. Štai informacija, kuri galbūt praverstų tiems, kurie ryžtųsi kilniai misijai.

"Kviečiame dalyvauti savanoriškoje veikloje visus, kurie neabejingi vienišų ir atskirtyje gyvenančių vyresniojo amžiaus žmonių bendravimo poreikiui. Nuolat ieškome savanorių ilgalaikei veiklai. Savanoriams siūlome realizuoti save šiose srityse: bendravimas ir emocinės paramos teikimas senoliams telefonu; savanorių mokymų organizavimas; finansavimo šaltinių paieška ir lėšų pritraukimas; ryšiai su visuomene. "Sidabrinės linijos" savanoriu gali tapti kiekvienas ne jaunesnis nei 18 metų amžiaus, bet kokios profesijos ir išsilavinimo žmogus, gyvenantis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyje. Svarbiausia - nuoširdus noras prisidėti prie mūsų veiklos ir praskaidrinti vienišo senolio kasdienybę bei galimybė pokalbiui skirti 10-30 minučių kiekvieną savaitę bent 4-6 mėnesius. Šiuo metu savo gretose ypač laukiame psichologijos, psichikos sveikatos, socialinio darbo, komunikacijos krypties studentų ir profesionalų. Daugiau informacijos mielai suteiksime elektroniniu paštu pasikalbekima@sidabrinelinija.lt arba telefonu 8 800 800 20, socialiniame tinkle "Facebook", - skelbia "Sidabrinės linijos" organizatoriai.

Taigi, artėja Kalėdos, Naujieji. Bandykime imtis misijos, - kad bent keliolika žmonių dėl mūsų veiklos galbūt taptų bent kiek linksmesni, o gal pasijaustų ir laimingi. Tiesiog nevieniši.

Pagalbos turgelis

Ponas Pranas, kuriam yra išoperuotos balso stygos, turi vilčių, kad kalėdiniu periodu kas nors padovanos kompiuterį. Jis yra apribotas kalbėti, tad kompiuteris būtų didelė parama palaikant bendravimą su žmonėmis. Tel. 8 647 96597. Baldai. Ponia Irena padovanotų trijų dalių sekciją, minkštąjį kampą "Aitvaras" (staliukas, juodos spalvos su baltomis dėmėmis du foteliai ir sofutė) ir virtuvinį bufetėlį su pakabinamomis spintelėmis. Išsivežti patiems. Tel. 8 688 35829.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

2017-12-17   23:37

IP: 89.116.124.15

Miela Gražina,

ačiū už Jūsų gražų straipsnį ir pagalbą mažinant senolių vienišumą Lietuvoje. Norime atkreipti dėmesį į nedidelę klaidelę: mūsų elektroninio pašto adresas yra pasikalbekime@sidabrinelinija.lt.

2017-12-16   23:05

IP: 188.69.209.205

Geri žmonės daro gerus darbus nuolat. Puikus pavizdys Gražinute Jus. Jūs vadas paskui kurį norisi eiti kartu. Būtinai užsiregistruosiu. Dėkoju už informaciją.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

"Negali susitaikyti, kad laikui bėgant žmogus gražėja dvasiškai, o fiziškai - kaip...

Mentalitetų skirtumai nuotrauka, foto

Praėjo labai nemažai laiko, kol lietuviai suprato, kad saugos diržai ir vaikiškos...

Iki tragedijos tik žingsnis nuotrauka, foto

Pats vasaros įkarštis. Žmonės keliauja. Kuršių mariomis nesustodami pirmyn atgal zuja keltai...

Ministre, tiesiog perkelkite į Smiltynę nuotrauka, foto

Kas yra valstybė? Uždavus šį klausimą, gatvėje išgirsime daugybę variantų - tai...

Kartą per metus giedi himną, vadinasi, esi lietuvis? nuotrauka, foto

Pievų gatvei siūlomas naujas devynaukščio variantas nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdoje, Pievų gatvėje, vėl planuojama statyti devynaukštį.

Penkis šimtukus gavusi Mariam Varoneckaitė: "Nesureikšminu pažymių" nuotrauka, foto

Švietimas, "Tikiuosi, kad tai mano raktas į ateitį", - sako visus 5 abitūros...

Sporto srityje - beveik pusšimtį amžiaus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Viesulo" sporto centro metodininkė, anksčiau dirbusi ir miesto Sporto skyriuje, ir...

Orai: plūstels vasariška šiluma - gali šilti iki 28 laipsnių nuotrauka, foto

Lietuva, Panašu, jog artinasi labai gražios ir šiltos dienos. Artimiausiu metu temperatūra palaipsniui...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...