2019 m. liepos 17 d. 19:22 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Gražinos skiltis

Šis tas apie gerumą

Reklama

Rytoj, kas turi Advento vainiką su keturiomis žvakėmis, bus uždegta antroji. Prieš Kalėdas esame skatinami daryti gerus darbus ir darbelius. Viena tokių darbelių rūšis - aukoti. Aukoti elgetai, aukoti maisto bankui, aukoti visokiems fondams ir t.t., ir pan. Štai ką apie tas labdaras ir gerus darbelius viešojoje erdvėje pareiškė viena menininkė, sugebėjusi gerai įsukti ir savo verslą: "Šį mėnesį sulaukiau net kelių pasiūlymų būti "atsakingu verslu": remti visokias akcijas, aukoti, rinkti pinigus likimo nuskriaustiems, mainais už reklamą. Atsisakiau. Darau tai tyliai, be "pompos" ir be savo verslo logotipo: paaukojau vienam vaikui ir vienai organizacijai. "Bet mes taip tampame jautresni, geresni. Verslas atsakingas", - įtikinėjo mane. Manau, kad atsakingas verslas moka mokesčius ir dideles algas savo darbuotojams. O atsakingi žmonės supranta, kad reikia padėti vienas kitam. Ir dar - Lietuva pirmauja ES pagal savižudybių skaičių, mirtingumą, patyčias ir... visokių labdaringų akcijų skaičių. Taip, kažkur neseniai skaičiau. "Skausmo ir nelaimių industrija" vadinasi visokios TV laidos, kurios pelno reitingus, rodydamos "bomžus". Taip tyčiotis iš žmonių daugelyje šalių draudžiama. Galbūt aš klystu, bet, manau, kad atsakingi tapsime tik... labiau domėdamiesi politika, mokėdami mokesčius ir reikalaudami, kad valstybė rūpintųsi likimo nuskriaustais, mokytų vaikus, gydytų ligonius. Na, ir mažiau "fotkintųsi" politikai su vaikais ir menininkais. Dėl reklamos." Taigi, pas mus viskas kažkodėl iškrypsta. Pirmiausiai - visokie paramos fondai diskreditavo žmonių gerumą: kai pamatai, kur nukeliavo tavo paaukotas sunkiai uždirbtas pinigėlis - prabangiems automobiliams, pilims ir pan. - ranka nebekyla tą pinigėlį betraukti iš kišenės. Tiesa, yra ir sąžiningai su surinktais pinigais besielgiančių. Kaip pavyzdį visai Lietuvai galėčiau nurodyti LIONS Klaipėdos apskrities moterų klubą "Smiltė", kasmet rengiantį meno kūrinių aukcionus, kuriuose suaukojamos nemažos lėšos onkologinėmis ligomis susirgusių vaikų šeimoms paremti. Kiekvienais metais ponios atsiskaito, kur ir kam išleido kiekvieną paaukotą eurą. Čia galėčiau ir daugiau tokių pavyzdžių nurodyti, kai žmonių paaukoti pinigai naudojami tam, dėl ko piniginė ir buvo praverta. Labai skeptiškai vertinu visokias TV labdaras po to, kai sužinojau, kad didžioji SMS žinutėmis paaukotų pinigų dalis atitenka... ryšių operatoriams, o ne, pavyzdžiui, medicinos įrangai nupirkti, nors būtent tai deklaruojama.
Tikrai žinau, nemažai turtingų ir nelabai turtingų žmonių, kurie gerus darbus, tarp jų ir aukojimą, daro tyliai. Bet labai veiksmingai: pradžiuginama bent viena šeima, bent vienas vaikas. Ir visai nebūtina laukti Kalėdų, kad tai darytum.
Visa, kas čia išdėstyta, nereiškia, kad atkalbinėju nuo gerųjų darbelių. Juos būtina daryti, bet visai nebūtina dėl to ant kokio kampo kriokti. Dėl... reklamos.

Pagalbos turgelis

Turgelio vartai atkelti darbo dienomis 10-13 val.

Prašymus, klausimus siųskite el. paštu grazina@ve.lt arba rašykite komentarus "Vakarų ekspreso" interneto svetainėje www.ve.lt. Pagalbos turgelio rubrikos telefono numeris - 493435.

Drabužiai. Ponas Denisas pranešė, kad atiduotų visą maišą S dydžio moteriškų drabužių, M dydžio vyrišką šiltą striukę ir dvejus 38 dydžio vyriškus džinsus. Tel.8 683 80205.

Siurblys. Tas pats ponas Denisas atiduotų ir gerai veikiantį ne tik siurbiantį, bet ir plaunantį siurblį. Tel. 8 683 80205.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

"Negali susitaikyti, kad laikui bėgant žmogus gražėja dvasiškai, o fiziškai - kaip...

Mentalitetų skirtumai nuotrauka, foto

Praėjo labai nemažai laiko, kol lietuviai suprato, kad saugos diržai ir vaikiškos...

Iki tragedijos tik žingsnis nuotrauka, foto

Pats vasaros įkarštis. Žmonės keliauja. Kuršių mariomis nesustodami pirmyn atgal zuja keltai...

Ministre, tiesiog perkelkite į Smiltynę nuotrauka, foto

Kas yra valstybė? Uždavus šį klausimą, gatvėje išgirsime daugybę variantų - tai...

Kartą per metus giedi himną, vadinasi, esi lietuvis? nuotrauka, foto

Sudėlioti paskutiniai Jūros šventės akcentai nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečiadienį Klaipėdos savivaldybėje įvyko spaudos konferencija, kurioje artėjančios jubiliejinės Jūros šventės atstovai...

Pievų gatvei siūlomas naujas devynaukščio variantas nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdoje, Pievų gatvėje, vėl planuojama statyti devynaukštį.

Penkis šimtukus gavusi Mariam Varoneckaitė: "Nesureikšminu pažymių" nuotrauka, foto

Švietimas, "Tikiuosi, kad tai mano raktas į ateitį", - sako visus 5 abitūros...

Sporto srityje - beveik pusšimtį amžiaus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Viesulo" sporto centro metodininkė, anksčiau dirbusi ir miesto Sporto skyriuje, ir...

Klaipėda, Paskelbta prieš 21 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...