2019 m. liepos 18 d. 10:16 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Gražinos skiltis

(2)

Gražinos skiltis nuotrauka, foto

Gražina Juodytė.

Kad žiburėliai negestų

Reklama

Šešerių Kotryna, kuri vakar įžengė į savo mokyklos kiemą, o paskui ir į savo pirmąją klasę, dar vasaros viduryje pradėjo nerimauti: "Mamyte, o kur aš mokykloje valgysiu, o kur ten tualetas?" Mama ramino - viską sužinos. VISKĄ. Iš savo pirmosios mokytojos. Rugsėjo 1-osios išvakarėse Kotrynos akys tiesiog kibirkščiavo - taip ji nekantravo kuo greičiau į tą mokyklą. Senelis išmintingai lingavo galvą - anūkėlei neturėtų būti sunku joje mokytis, nes ji esanti gabi kalboms. O toje mokykloje itin didelis dėmesys skiriamas užsienio, o sykiu ir lietuvių kalbai. O senelis - tiesiog lietuvių kalbos "specas". Vakar Kotryna, kaip ir kiti pirmokai, mokyklos rikiuotėje stovėjo su gėlėmis. Žinoma, jos bus įteiktos JAI, pirmajai mokytojai. Žiūrėjau į tuos pirmokėlius ir galvojau - kokia atsakomybė tenka toms, pirmosioms. Kad tik vaikas nenusiviltų, kad tik neužgestų smalsumo žiburiukai akyse. Kad tas smalsumas būtų nuolat kurstomas. Ir kad pedagogai nuo pirmosios iki dvyliktosios klasės jų neužgesintų. Ir kad patiems tie žiburėliai akyse degtų. Nepaisant aukštų kategorijų siekių, nepaisant krūvų popiergalių pildymo, kurių reikalauja nesibaigiančios švietimo "reformos", besimėtančios nuo kraštutinumų į kraštutinumus. Su gražiu rugsėju, kurį gėlėmis padabina Rugsėjo 1-oji.

Vietoj "eureka" - taksi "baranka"

Daugeliu atvejų ši Rugsėjo 1-oji nelabai linksma buvo pradėto ardyti Klaipėdos universiteto studentams. Įdomiausia, kad ardymas prasidėjo... nuo pedagoginio, aprūpindavusio visą Klaipėdos kraštą mokytojais, kurių stygius vis labiau juntamas, nepaisant miesteliuose uždaromų mokyklų. O juk būtent nuo "pedagoginio" prasidėjo KU kūrimas. Universiteto, kuris taip pakeitė proletarine vadintos Klaipėdos veidą. Klaipėdoje nebebus rengiami ir dizaineriai. Tik Vilniuje. Čia įžvelgiu finansinius interesus. Spėkit, kieno? Klaustukų ir spėlionių, ardant KU, tikrai nemaža. O ar pagerės studentų rengimo kokybė, labai riebus klaustukas. Niekaip nebaigiant reformuoti švietimo sistemos, imtasi aukštojo mokslo tobulinimo. Man regis, vėl ne nuo to galo pradėta. Gal pirmiausiai reikėjo stabdyti šviesiausių protų nutekėjimą į pačius įvairiausius pasaulio universitetus. Kai kurie jų, pavyzdžiui, šviesaus atminimo Leonidas Donskis, sugebėjo "ardytis" tarp Lietuvos ir kitų šalių universitetų. Gal tas tempas taip anksti ir pražudė? L. Donskis - ne vienintelis, žibėjęs keliuose žemynuose. Ir šiandien tų švytinčių mokslo sistemoje rastum. O kodėl jie, užuot moksliniais darbais sušukę "eureka", išeina dirbti taksistais arba užsiveisia ūkius? Klausimas visai ne retorinis. Atsakymus puikiai žinome.

Apie beširdžius autobusų vairuotojus

Vakar į redakciją paskambino garbaus amžiaus klaipėdietė Aldona ir verkdama papasakojo štai tokią istoriją: "Esu invalidė, vaikštau pasiremdama dviem lazdomis. Vakar (ketvirtadienį. - Autor. past.) man reikėjo nuvažiuoti nuo "Vingio" stotelės iki "Rasos". Įlipau į 5-ojo maršruto autobusą. Susiruošiau išlipti toje "Rasos" stotelėje, bet vairuotojas taip greitai uždarė duris, kad pro jas prasmukti spėjo tik viena jauna mergina, o aš - ne. Autobusas pajudėjo, o vairuotojas į mano prašymą išleisti atsakė, esą aš net nelipau, todėl jis duris ir uždaręs. Jis taip ir nesustojo, išleido tik kitoje, Pieno kombinato, stotelėje. Įsivaizduokite, kaip tokį atstumą man eiti su tomis lazdomis. Stovėjau ir verkiau - kodėl žmonės būna tokie beširdžiai..."

Tel. 49 34 35 darbo dienomis nuo 10 iki 13 val.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Jd

2017-09-05   20:58

IP: 88.118.166.87

Tiemd vauruotojams tik ratu skaicius svarbus. Berlyne ilipau i autobusa tai stovejo ir lauke kol atsisesiu.

bumerangas

2017-09-02   17:09

IP: 78.61.36.2

Tegul tam beširdžiui atmatai vairuotojui moters ligos, neįgalumas bumerangu sugrįžta... Baisu

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

"Negali susitaikyti, kad laikui bėgant žmogus gražėja dvasiškai, o fiziškai - kaip...

Mentalitetų skirtumai nuotrauka, foto

Praėjo labai nemažai laiko, kol lietuviai suprato, kad saugos diržai ir vaikiškos...

Iki tragedijos tik žingsnis nuotrauka, foto

Pats vasaros įkarštis. Žmonės keliauja. Kuršių mariomis nesustodami pirmyn atgal zuja keltai...

Ministre, tiesiog perkelkite į Smiltynę nuotrauka, foto

Kas yra valstybė? Uždavus šį klausimą, gatvėje išgirsime daugybę variantų - tai...

Kartą per metus giedi himną, vadinasi, esi lietuvis? nuotrauka, foto

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Ketvirtadienio pietūs

G. Nausėda pateikė Seimui S. Skvernelio kandidatūrą nuotrauka, foto

Lietuva, Naujasis prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį Seimui pateikė Sauliaus Skvernelio kandidatūrą toliau eiti...

Lietuvoje atšaukta hidrologinė sausra nuotrauka, foto

Vasara, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pirmadienį atšaukė liepos pradžioje paskelbtą hidrologinę sausrą.

Vakarų Lietuvos kriminalinė kronika nuotrauka, foto

Kriminalai, Apiplėšė nepilnametį

Patarimai, Paskelbta prieš 2 min.

Vasara, Paskelbta prieš 38 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...