2019 m. liepos 23 d. 04:40 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Gražinos skiltis

Nostalgija

Reklama

Jau prieš dvi savaites "Vakarų ekspreso" skaitytojai laiškeliais, skambučiais pradėjo nostalgiškai dalintis savo pastebėjimais: būriuojasi gandrai. Šiaip jau jų tolima kelionė į Pietų Afriką lyg ir turėtų prasidėti rugpjūčio 24-ąją, šv. Baltramiejaus dieną. Tačiau, pasak ornitologų, daugelio lizdai jau buvo ištuštėję rugpjūčio viduryje. Specialistai pabrėžia, jog daugumos paukščių migracija - tyli ir nepastebima. Taigi, ir mes pastebime tik besibūriuojančius gandrus, o kaip jie išskrenda didelėmis virtinėmis, nematome. O bitėniškiai, kurių vietovėje yra didelė gandrų kolonija, irgi temato juos tik epizodiškai, kaip iš savo lizdų pakilę gandrai tarsi kokie dronai, sukdami ratus vis aukštyn ir aukštyn, "fotografuoja" savo gyvenvietę. Čia išperėti gandriukai tuos ratus suka su tėvais. Ir dangaus mėlynėje aukštai aukštai jie "ištirpsta". Kad sugrįžtų vėl. Pavasarį. Bitėniškiai pokalbiuose yra teigę, kad, išskridus gandrams, jų gyvenimas tarsi apmiršta. Miestiečiams su gandrų išskridimu gyvenimas tikrai neapmiršta, jis pasiutusiu tempu lekia toliau - į rugsėjį. Tik su gandrų pakilimu suvokiame - vasara baigiasi. O ji šiemet buvo ypač trumpa, vis pertraukiama tai darganų, tai atvėsusių orų. Spėju, kad daugelis nespėjome išsimaudyti ne kažin kiek šiltesnėse nei jūra upėse ar ežeruose. Bet ir rugsėjį dėl įvairių priežasčių nespėjusieji vasaros pagriebti už skverno dar turės galimybių. Kad ir išsimaudyti jūroje, kuri labai dažnai rudenį būna šiltesnė nei vasarą.

Taigi, gandrai, nelaukę šv. Baltramiejaus, išskrenda. Kartais pasuku galvą - kokie sinoptikai iš dangaus kanceliarijos jiems praneša apie laiką skleisti kartais visai dar nesutvirtėjusius sparnus? Keista, tų "sinoptikų" nėra įvardinę nei ornitologai, nei mokslininkai. Jiems, kaip ir mums, tebėra paslaptis, kokiais "navigatoriais" tiek gandrai, tiek kiti išskrendantys ir parskrendantys paukščiai naudojasi. Ir telieka spėlioti - instinktai, "nufotografuotos" skridimo trasos?..

Tiek to, nesukim galvos, o, išskridus gandrams, dar negedėkime prabėgusios vasaros. Jei pavyks - griebkim už dar besiplaikstančio jos skverno. Jeigu nepavyks, artėjantis ruduo juk turi savo pranašumų, kurie tokie pat džiuginantys kaip ir vasaros malonumai. Tik tuos pranašumus sugebėkim pastebėti, o svarbiausia - įvertinti. Dar nesakome vasarai "iki". Bent kol kas. Čia tik tie besibūriuojantys gandrai nostalgijos "pripumpavo"...

Tel. 49 34 35 darbo dienomis nuo 10 iki 13 val.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Po prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos skiltis gavo tokio turinio ponios Aldonos laiškelį:...

Pamokos nuotrauka, foto

"Negali susitaikyti, kad laikui bėgant žmogus gražėja dvasiškai, o fiziškai - kaip...

Mentalitetų skirtumai nuotrauka, foto

Praėjo labai nemažai laiko, kol lietuviai suprato, kad saugos diržai ir vaikiškos...

Iki tragedijos tik žingsnis nuotrauka, foto

Pats vasaros įkarštis. Žmonės keliauja. Kuršių mariomis nesustodami pirmyn atgal zuja keltai...

Ministre, tiesiog perkelkite į Smiltynę nuotrauka, foto

Mirė „Naisių vasaroje“ vaidinęs aktorius A. Vaišnys nuotrauka, foto

In Memoriam, Mirė aktorius Almantas Vaišnys. Skaudžią žinią 15min patvirtino aktoriaus žmona Jolita Skukauskaitė....

Klaipėdiečio pergalės Čekijoje nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdietis Benediktas Mickus dalyvavo Taboro (Čekija) didžiojo prizo ir inž. Jano Pano...

Skandalingo žaidimo kūrėjai pasižymėjo ne pirmą kartą: pradėtas tyrimas nuotrauka, foto

Kriminalai, Vieno žaidimo kūrėjams teks aiškintis, kodėl savo žaidimą reklamavo nuotraukomis, kuriose pavaizduoti...

Klaipėdoje pora nuolat mylėjosi šalia vaikų nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos teisme išnagrinėta reta byla – sugyventinių pora nuteista už tai, kad...

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...