2019 m. liepos 18 d. 10:29 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Gražinos skiltis

(1)

M. Mažvydo alėjos patriotė

Reklama

Ponia Izolda gyvena M. Mažvydo alėjoje, viename iš karo belaisvių vokiečių statytų namų. Jos buto langai - į alėjos pusę. Per Gintauto Jonkaus skulptūros "Žaibas" ant dar vieno alėjos suoliuko atidengimo ceremoniją pačiupo man už rankos sakydama, kad privalau išklausyti. Klausiausi įdėmiai: "Negaliu atsidžiaugti tomis visomis skulptūrėlėmis - jų meniškumu. Pro langus matau, kaip vaikai, mamų vedami iš Vaikų poliklinikos, būtinai paglosto šuniuką, papeša mergytę už kasytės. Alėja pražingsniuoja spalvingas vaikų darželio būrelis. Būrelio auklėtojos 3-4 metukų vaikučiams kažką pasakoja. Jie irgi skulptūrėles paglosto. Manau, tie vaikai, prisilytėję prie estetikos ir grožio, niekada skulptūrų neskaldys ir negriaus. Skulptūras fotografuoja užsieniečiai turistai, prie jų savo vaikučius pastato ir klaipėdiečiai, čekštelėdami fotoaparatų mygtukus. Labai norėčiau, kad miestelėnai kojinėmis, kepurėmis nedabintų tų skulptūrėlių. Nes tos "puošmenos" paslepia jų meniškumą ir grožį, sumenkina skulptorių darbus", - savo "koncepciją" dėstė Izolda. Man atrodo kiek kitaip, nes kalėdiniu periodu vienas neoficialus klaipėdiečių klubas dėjo daug pastangų papuošti skulptoriaus Klaudijaus Pūdymo mergytės ir berniuko skulptūrėles kalėdiniais drabužėliais. O kaip tokios iniciatyvos atrodo patiems skulptoriams, miestelėnams?

Senjorai

Dažnas senjoras, kurio vaikai ir anūkai užsieniuose, dūsauja - Klaipėdoje vyresniajai kartai nesą kur nueiti, nes visur karaliauja jaunuomenė, labai kreivai žiūrinti į kokį pramogų centrą užklydusias žilagalvių poras ar jų kompanijas. Susižavėjau vienu senjorų būreliu, kuris prieglaudą susirado vienoje užeigoje. Jie čia susirinkę gali pažaisti šachmatais ir biliardą pastumdyti. Kartais prie apvalaus stalo susėdę pliekia kortomis. Užeigos šeimininkas šiam nelegaliam senjorų klubeliui leidžia atsinešti užkandžių. Na, alaus vieną kitą bokalą toji senjorų kompanija užeigoje finansiškai pajėgi užsisakyti. Klegesys, juokas, matytų spektaklių, perskaitytų knygų aptarimai. Ir jokių kalbų apie negalavimus, kurių, žinoma, kiekvienas jau turi.
Žinau ir dar apie vieną senjorų sambūrį. Jie žiemą vasarą pramogauja pajūryje, prisigalvoja visokių ritualų. Ir Naujųjų pasitikti prie jūros renkasi. Ne visi ir ne visada, nes dažnam kokios paaštrėjusios negalios koją pakiša. Jokios registracijos, jokių ypatingų įsipareigojimų vieni kitiems neturi. Tačiau, kai susirenka, kiekvienas nori kuo nors bičiulius pamaloninti: kas kepintos duonos su česnaku atsineša, kas pyrago gabalą, kas sujaudinusį eilėraštį išmokęs padeklamuoja, kas dainą užveda. Gal kam nors visa tai atrodo niekai. O man - labai prasminga, nes jie tuose susibūrimuose vis dar ko nors išmoksta, sužino. Ir nekiurkso tarp keturių sienų įsistebeiliję į televizorių, iš kurio nieko gero ir džiugaus nepamato ir neišgirsta...

Tel. 49 34 35 darbo dienomis nuo 10 iki 13 val.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

2017-07-30   20:37

IP: 78.61.31.43

Gerb.ir miela p. Gražina, Jūs labai įžvalgi senjorų atžvilgiu. Man jau net 66 metai, senokai išėjau į penskją. Kad nedejuodama gyvenčiau, pragyvenčiau ir išgyvenčiau, dar kasdien einu į darbą, kasdien esu tarp jaunų žmonių . Nors sunkoka, tačiau. einu pirmyn. Jeigu nedirbčiau, būtų kiek blogiau, tačiau taipogi eičiau, ieškočiau bendraminčių pagal savo galimybes dalyvauti kokioje nors veikloje, kad ir pačioje paprasčiausioje. Miela p.Gražina, ačiū Jums kad palaikote senjorus.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

"Negali susitaikyti, kad laikui bėgant žmogus gražėja dvasiškai, o fiziškai - kaip...

Mentalitetų skirtumai nuotrauka, foto

Praėjo labai nemažai laiko, kol lietuviai suprato, kad saugos diržai ir vaikiškos...

Iki tragedijos tik žingsnis nuotrauka, foto

Pats vasaros įkarštis. Žmonės keliauja. Kuršių mariomis nesustodami pirmyn atgal zuja keltai...

Ministre, tiesiog perkelkite į Smiltynę nuotrauka, foto

Kas yra valstybė? Uždavus šį klausimą, gatvėje išgirsime daugybę variantų - tai...

Kartą per metus giedi himną, vadinasi, esi lietuvis? nuotrauka, foto

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Ketvirtadienio pietūs

G. Nausėda pateikė Seimui S. Skvernelio kandidatūrą nuotrauka, foto

Lietuva, Naujasis prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį Seimui pateikė Sauliaus Skvernelio kandidatūrą toliau eiti...

Lietuvoje atšaukta hidrologinė sausra nuotrauka, foto

Vasara, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pirmadienį atšaukė liepos pradžioje paskelbtą hidrologinę sausrą.

Vakarų Lietuvos kriminalinė kronika nuotrauka, foto

Kriminalai, Apiplėšė nepilnametį

Patarimai, Paskelbta prieš 15 min.

Vasara, Paskelbta prieš 51 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...