2021 m. sausio 18 d. 17:08 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Gražinos skiltis: Kas toji tiesa?

Reklama

Savo mintimis, pasiūlymais, džiaugsmais ir rūpesčiais galite pasidalinti tel. (846) 38 52 97 darbo dienomis 10 - 13 val. arba rašyti el. pašto adresu [email protected]

Kas toji tiesa?

Dar keistesnis klausimas nei praeitą penktadienį, kai jūsų, mielieji, ėmiau ir paklausiau, - ką daryti su laisve? Net nustebau, kiek jūsų į tą klausimą sureagavo. Pasakyčiau, labai nevienareikšmiškai... Pradedant "Kam man toji laisvė?", baigiant monologais, kaip ją privalome branginti.
Tame diskusijų srautelyje išsiskyrė ponios Justinos balsas: "Kiekvieną kartą, perskaičiusi skiltį, savyje jums padėkoju - dažnai mano mintys sutampa su jūsų. Šįkart išdrįsiu padėkoti žodžiais tiesiog į jūsų ausį: ačiū už mintis apie laisvę. Labai norėčiau sulaukti pasvarstymų apie tiesą." Laikraščio skaitytojų pageidavimų koncertai - šventas reikalas. Dėl to skiltis ir egzistuoja. Ponios Justinos pageidavimas, atvirai pripažinsiu, ne iš lengvai tenkinamų.
Kadaise, kai trūko ir gyvenimo patirties, žinoma, ir išminties (ir dabar toli gražu iki išminties bokštų...), net menkiausiose buitinėse situacijose man atrodydavo - aš teisi. O ką jau kalbėti apie būties tiesas, kai spręsdavau daug ko gyvenime dar nežinodama ir daug ko nesuprasdama. Gyvenimo tėkmėje jaunystės bekompromisės nuostatos, žinoma, keitėsi. O gali būti ir taip, ir anaip, - svarstydavau skaitydama, klausydamasi. O dažniausiai - stebėdama pro mano akis šuoliuojančius gyvenimus. Ne kartą, išklausydama kieno nors gyvenimišką tiesą, prieštaraujančią mano nuostatoms, pagalvodavau, - bet jis ar ji tokioje ar anokioje situacijoje visiškai teisūs. Bet tos tiesos niekada nesupras žmogus, nedėvėjęs jos ar jo klumpių, neprisitrynęs mazolių, kurie, oi, kaip skauda. Tą gali suvokti, kai panašių nuospaudų prisitrini pats. Tik tuomet supranti, apie ką jis ar ji kalbėjo. Ir kalbėjo TIESĄ.
Taigi, su ta tiesa labai sudėtinga. Išgyvenom periodą, kai buvo viena partija ir viena tiesa. Kuo tas baigėsi - mano karta puikiai žino. Dabar išgyvename labai įvairių tiesų laikmetį. Širstame, kai mūsų tiesos nebūtinai sutampa su kitų sampratomis. Putojame, purslojame, norėdamai įtikinti priešingą "lagerį" būtent savo tiesomis. O ar pagalvojame, kad galime ir klysti?
Atvirai prisipažinsiu, - man labai nepatinka, kaip nuvertintas darbas. Koks būtų - gyvulių skerdiko ar valytojos, ūkininko ar profesoriaus, baldžiaus ar duonos kepėjo. Įsivaizduokime - nebūtų to skerdiko... Ak, kaip šlykštu, pradės klykti veganai, žaliavalgiai, išpažįstantys savo tiesas. Juk neiname į demonstracijas jų tiesų paneigti. Na, bent kol kas... O jie eina, smerkdami ir skerdiką, ir tuos, kuriems mėsa kur kas labiau priimtina nei žolės.
Taigi, gyvename labai įvairių tiesų ir jų gynimo pačiomis įvairiausiomis formomis amžių. Kartais labai pavydžiu žmonėms, turintiems tvirtus tikėjimo pamatus. Tikėjimo irgi pagal pasirinkimą. Jeigu to tikėjimo (ne religijos) pamatai tvirtai suręsti, visada bus atspirties taškas. Dėl išpažįstamų tiesų, kurios nebūtinai sutaps su aplinkos nuostatomis. Kartais labai veidmainiškomis. Kad neišsiskirtų iš bandos.
Gero savaitgalio su pamąstymais apie tas tiesas - vidines ir išorines.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Klaipėdietė Seimo narė Ligita Girskienė, dar praėjusių metų gruodžio 22 d., pasinaudojusi...

Ligita Girskienė „Senojo turgaus“ klausimą iškėlė visai Lietuvai nuotrauka, foto

Seimo narys, konservatorius Emanuelis Zingeris įregistravo rezoliucijos projektą, kuriame dar...

Trečias bandymas padaryti V.Landsbergį... prezidentu nuotrauka, foto

1988 m. spalio 20 d. Klaipėdoje, ant Muzikinio teatro bokšto buvo iškelta...

Teisutis Matulevičius: Liūdna vėliavos diena be vėliavos nuotrauka, foto

Rūkyti tabaką balkonuose nebegalima. O jeigu tai nedidelė gydomųjų kanapių suktinė?Sudėjau į...

Rūkyti balkonuose draudžiama. O jeigu tai gydomųjų kanapių suktinė? nuotrauka, foto

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (1) nuotrauka, foto

Klaipėda, Tik­riau­siai nėra mies­tie­čio, kuris neži­no­tų, kur yra Klai­pė­do­je sena­sis tur­gus, kuo ten...

Klaipėdos "Banginis" taps "Mega" nuotrauka, foto

Klaipėda, Vienas didžiųjų Klaipėdos prekybos centrų "Banginis" ruošiasi rekonstrukcijai, po kurios pasikeis ne...

Vyriausybė su ekspertais peržiūrės karantino režimą nuotrauka, foto

Lietuva, Vyriausybė su ekspertais pirmadienį peržiūrės karantino režimo ribojimus.

Klaipėdoje iškils dar viena „Maxima“ nuotrauka, foto

Klaipėda, Nauja parduotuvė turėtų artimiausiu metu iškilti sklype, esančiame adresu Laukininkų g. 15.Pastato...

Klaipėda, Paskelbta prieš 23 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 39 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 53 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...