2020 m. gruodžio 1 d. 11:23 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Gražinos skiltis: Apie nakties košmarus ir draugystę

(1)

Reklama

Savo mintimis, pasiūlymais, džiaugsmais ir rūpesčiais galite pasidalinti tel. (846) 38 52 97 darbo dienomis 10 - 13 val. arba rašyti el. pašto adresu [email protected]

Apie nakties košmarus ir draugystę

Mano darbo diena, kaip ir milijonų, net milijardų Žemės gyventojų prasideda nuo asmeninių ir darbo elektroninių laiškų peržiūros.
Tarp keliolikos jų aptinku ir draugės nuo seniausių laikų ik šių dienų. Žinoma, puolu pirmiausiai jį skaityti: "Nežinau, kaip ir sveikintis - labas rytas ar laba naktis? Prabudau trečią nakties - per radiją pliurpia apie Kalnų Karabacho baisybes. "Mintimis nuo Karabacho nuslystu į savo reikalus. Laukia nemalonus pokalbis.
Suėmė "seubas" (dabar labai populiarus žodeliukas socialiniuose tinkluose, besišaipant iš vis gausėjančių mažaraščių gretų, taip rašančių žodį "siaubas"). Jau suėmė grynai asmeninis siaubas - ką aš, ką man? Modeliuoju būsimą pokalbį, kuo jis galėtų prasidėti ir pasibaigti... Žinoma, nebeturiu jokių vilčių dar pamiegoti.
Jungiu kompiuterį, lendu į veidaknygę. Joje pasikraunu dar didesnės siaubų dozės ir dėl artėjančių rinkimų ne tik Lietuvoje, bet ir JAV, ir dėl dviejų prezidentų susitikimų, kuriuose, regis, svarbiausia - kaip apsirėdžiusios ponios?
Tie aptarimai neišblaško būsimo pokalbio galimos baigties. Nusispjaunu, nepaisydama pakilusios šiokios tokios temperatūros gal ir dėl nerimo, lendu į dušą. Gal jis nuplaus visus tuos siaubus. Ne, kur tau. Dušas man ant galvos pila dar daugiau visokių minčių.
Kaip gulbė, pasikedenusi plunksnas, išlendu iš dušo. Per radiją jau girdžiu apie grėsmingai didėjantį COVID-19 sergančiųjų skaičių. "Chana" žmonijai. Na, ne kaip prasideda dienelė. Kaip aš, nusnūdusi tik dvi valandas, turėsiu atlaikyti tokį svarbų man pokalbį?"
Perskaičiusi draugės laiškelį, užuot sunerimusi, kvatoju. Taip, žinau, kad ji turi rimtų priežasčių dėl asmeninių siaubų, bet kvatoju, mintimis dėkodama, kad neskambino trečią valandą nakties išdėstyti savo "siaubaką". O galėjo. Tikri draugai turi tokią teisę.
Bet TIKRŲ draugų prūdais nebūna. Dabar jau šviesaus atminimo draugės nuo vaikystės draugystės matas buvo: "Einam?", ir tu neklausi kur. Kartą ji mane tokiu būdu testavo. Žinoma, paklausiau - kur? "Oi, tu netikra draugė" - supeikė mane.
Bet ji, nepaisydama savojo gyvenimo aplinkybių, visada stebuklingu būdu atsirasdavo greta, kai to labai reikėdavo. Ir padėdavo labai konkrečiais darbais, daug nepliurpdama (žemaitė...). Arba savo logika pastatydavo į vietą, kartais net labai skaudžiai, tik dviem žodžiais: "Daryk išvadas". Darydavau...
Tokių draugų - bent vieną du - visiems linkėčiau. Žodžiu, draugų be naudos, be išskaičiavimų. Tiesiog draugų. Tikrų draugų. Kurie nepranešę iš anksto gali užvirsti šiaip, pakeliui. Neatsiklausę, kas tuo momentu tau yra svarbiausia.
...Mano draugės naktinis košmaras - "seubas" - baigėsi visai ne taip, kaip ji susimodeliavo. Naktinis košmaras, kuriuo trečią valandą nakties draugė "neužkošmarino" telefoniniu pokalbiu ir manęs, baigėsi mudviejų žvengimu duetu į pavakarę, kaip mes patys sau į galveles tarsi dušo pliūpsniais prisipilame siaubų, nuo kurių dažnai gelbsti humoro jausmas.
Gražaus savaitgalio su šeimomis, tikrais draugais ir pažvengimais iš menamų, o kartais ir tikrų "seubų".

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-10-05   18:49

IP: 185.11.26.161

Miela ir gerbiama Gražina, dėkui, kad esate, girdite, skaitote ir rašote, rašote. Jūsų tekstai – miesto mažoji istorija, kurią rašote kasdien. Dėkui ir lauksime naujų tekstų, o gal ir Jūsų atsiminimų knygos. Mes visi – iš Daržų gatvės 4-osios vidurinės mokyklos. Sėkmės Jums, miestui, laikraščiui. Iki

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Veryga sugalvojo, kad kovido testus galima daryti tik mobiliuose punktuose atvažiavus automobiliu....

Kodėl mūsų seimūnams sudarytos privilegijos? nuotrauka, foto

Ištikima "Vakarų ekspreso" skaitytoja ponia Justina įpareigojo palieti minčių apie gyvenimo prasmę....

Gyvenimo prasmės beieškant nuotrauka, foto

Ne, "Sūduvis" nėra buvęs piratų laivas. Tai karinis laivas, pastatytas 1958 metais...

Nerami "Sūduvio" senatvė nuotrauka, foto

„Savanorystės alėja” jau netrukus džiugins pietinės Klaipėdos bendruomenę nuotrauka, foto

Sociumas, Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ (KLAS) įgyvendina projektą „Savanorystės alėja Marių...

Dar 1187 nauji koronaviruso atvejai nuotrauka, foto

COVID-19, Per praėjusią parą patvirtintų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 1187

Kitais metais bus pašaukta 3800 jaunuolių nuotrauka, foto

Lietuva, 2021 m. karo prievolininkų sąrašai bus sudaromi sausio 7 dieną, atlikti nuolatinę...

Prezidentui netinka keli kandidatai į ministrus: I. Šimonytė neskuba ieškoti, kuo juos pakeisti nuotrauka, foto

Lietuva, Antradienį prezidentas Gitanas Nausėda ir paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė susitiko aptarti kandidatų...

COVID-19, Paskelbta prieš 24 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 27 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 53 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...