2021 m. sausio 17 d. 02:50 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Generolas be kariaunos

2019-10-22, 18:47

Olava STRIKULIENĖ

Generolas be kariaunos nuotrauka, foto

Kadangi R.Žemaitaitis savo frakcijoje buvo jauniausias, visi likusieji ir spruko nuo tai garbanotos, tai vėl nesuraitytos jaunystės.

© Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Reklama

„Respublikos“ akiratyje be kariuomenės likęs generolas - Seimo vicepirmininkas, partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis. Likęs parlamente be frakcijos ir atsidūręs Seimo Mišrioje grupėje. Tačiau vis dar neprarandantis vilties pakeisti „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pavadinimą į „Suverenios Lietuvos“ partiją ir toliau jai sėkmingai vadovauti.

Šiaip jei ant stiklainio su braškių uogiene užrašysi „bulvienė“, pavadinimas bus klaidingas, bet stiklainio turinys dėl to nepasikeis. Bus ne bulvė, bet braškė. Tačiau Lietuvos aukščiausioje politinėje lygoje, jei ketini išlikti, reikia laikytis įsikibus vienos stiprios partijos.

Kuri visada patenka į parlamentą. Kita išlikimo strategija - mikliai kaitalioti silpnesnes partijas. Pajutai, jog pasilpo - spruk į kitą. Tiksliau net ne į partiją, bet į kitą pavadinimą.

Rugsėjo 10-ąją iš tuometinės Seimo „tvarkiečių“ frakcijos vieningai iššuoliavo buvęs frakcijos seniūnas Vytautas Kamblevičius, Algimantas Dumbrava, Juozas Imbrasas, Kęstutis Bartkevičius ir Ona Valiukevičiūtė. Pretekstas - R.Žemaitaičio vienvaldystė. Be to, negerbia vyresnių žmonių.

Kadangi R.Žemaitaitis savo frakcijoje buvo jauniausias, visi likusieji ir spruko nuo tai garbanotos, tai vėl nesuraitytos jaunystės.

Prisijungė iš Mišrios grupės ir Socialdarbiečių frakcijos atšuoliavusius Rimą Andrikį ir Algirdą Butkevičių.

Reklama

Sukūrė naują frakciją „Lietuvos gerovei“. Braškių stiklainis vėl pakeitė pavadinimą. Dabar jau bus ne bulvienė, o žirnienė.

Pranckietis Nr. 2


Pateikiu pašuoliavimų pavyzdžius. Kęstutis Bartkevičius - Tėvynės Sąjunga - liberalai - liberalai demokratai - „Tvarka ir teisingumas“ - „Lietuvos gerovei“. V.Kamblevičius - Lietuvos valstiečių partija - Darbo partija - „Tvarka ir teisingumas“ - „Lietuvos gerovei“. Juozas Imbrasas - Tėvynės Sąjunga - liberalai - liberalai demokratai - „Tvarka ir teisingumas“ - „Lietuvos gerovei“. Algimantas Dumbrava - Lietuvos krikščionys demokratai - liberalai demokratai - „Tvarka ir teisingumas“ - „Lietuvos gerovei“.

Šuoliui rengėsi ir pats jaunasis generolas - vyras iš liemens ir stuomens regėjo savo šviesią politinę ateitį, apie kurią noriai pasakojo žiniasklaidai: keis partijos pavadinimą, pritrauks naujų žmonių, nes nusibodo masažuoti pensininkus, ieškos politinių partnerių, net sudarė derybinę grupę, kurios nariu ir pats buvo. Tačiau „pensininkams“ masažas nusibodo. Ėmė ir pabėgo. Pabėga žmona, meilužė, bet kad pabėgtų frakcija?!

Net likęs be pabėgusios armijos generolas neketina kelti baltos vėliavos. Mat R.Žemaitaitis dar yra ir Seimo pirmininko pavaduotojas. Pasirodo, jam V.Pranckietis yra didesnis autoritetas, nei koalicijos partneris (jau buvęs?) R.Karbauskis, todėl per šio antradienio garsųjį Seimo valdybos posėdį palaikė parlamento vadovą, o ne Kultūros komiteto pirmininką.

R.Karbauskis tai įvertino kaip išdavystę ir pareikalavo nedelsiant apleisti šiltą Seimo vicepirmininko krėslą. Tačiau R.Žemaitaitis pasirodė gabus V.Pranckiečio mokinys. Lietuva šią savaitę įsigijo Pranckietį Nr. 2.

Atsisakęs apleisti Seimo pirmininko pavaduotojo kabinetą, R.Žemaitaitis tvirtina, kad tai turi būti ne jo, o partijos sprendimas, nes jos vardu pasirašyta koalicijos sutartis, per kurią jis ir gavęs šias pareigas. Kas šiuo metu yra politinė partija „Tvarka ir teisingumas“, iš kurios jau pabėgo net partijos pirmininko pirmasis pavaduotojas V.Kamblevičius, jos veteranai J.Imbrasas, A.Dambrava, K.Bartkevičius?

Partija savo svetainėje skelbia, jog turi visoje Lietuvoje 46 skyrius ir 49 politikus savivaldybių tarybose. Tokią gerai išvystytą partinę infrastruktūrą būtų nuodėmė palikti likimo valiai.

Tiesa, skelbti galima bet ką. „Tvarkiečiai“ prieš šios kadencijos Seimo rinkimus skelbė, jog minimalų mėnesinį atlyginimą pakels iki 777, o vidutinį atlyginimą - iki 999 eurų. O 55-iose Lietuvos seniūnijose sukurs po 100 darbo vietų. Bet niekur neskelbė, kad Seime išsilakstys.

Tad priešrinkiminius pažadus galima laikyti tik skaičių magija. Vienodus skaičius žmonės lengviau įsimena. Bet neoriginalu. Vienas Kėdainių, o dabar Briuselio, gyventojas dar 2004 metais žadėjo sukurti mums rojų per 111 dienų. Bet dažniau atrodo, kad politikoje blaškosi asmenys, kuriems tinka skaičius 666. Ar bent penktadienis 13-ąją mėnesio dieną per Mėnulio pilnatį. R.Žemaitaičio kiek desperatiški pasisakymai apie politinę prostituciją, reketą, šantažą čia nieko nesugraudina ir nesujaudina.

Galima paskolinti ne tik Seimo narį, bet ir partiją

Teisininką, ekonomikos magistrą R.Žemaitaitį į politiką 2007 metais atvedė tuometinis Vilniaus meras, Rolando Pakso bendražygis, J.Imbrasas. Pasiėmė patarėju, o vėliau - savo ir R.Pakso patarėju Europos Parlamente.

Bet , pasirodo, išperėjo gegužiuką, kuris iš pradžių pasirūpinęs savo lieknėjimu, šukuosena, pasiraitojo rankoves ir išmetė iš partijos K.Komskį, P.Gražulį, nepaisydamas kainos. Nuostolius bandė kompensuoti, skolindamasis savo frakcijai Agnę, vėliau Audronę.

Gal R.Žemaitaitis paskolins kam nors ir partiją? Arba išnuomos? Iš „tvarkiečių“ jau išstojęs V.Kamblevičius siūlė partiją filosofui Arvydui Juozaičiui. Imk ir vadovauk. Tarsi partija būtų ne vienai ideologijai atstovaujančių bendraminčių bendruomenė, o bulvių maišas.

Še, imk. Maišas nuo šiol tavo. Tarkuok bulves ir kepkis. A.Juozaitis jau viešai tikina, kad kuria partiją santalką „Lietuva yra čia“. Santalkos „Lietuva yra čia“ programa ir „tvarkiečių“ programa „Kelkis, Lietuva“ yra beveik broliai dvyniai. Tačiau į naujai kuriamą partiją kviečiami ne tik „tvarkiečiai“, bet ir bendraminčiai iš kitų partijų. O tai, kas atsitiko „tvarkiečių“ partijos viduje, filosofą A.Juozaitį nelabai domina. Na, tik nereikia blefuoti...

Bendraminčiai yra vienas labiausiai nuvalkiotų žodžių. Labiau tiktų bendrainstinkčiai. Nes visų Homo sapiens mintys bendros. Kaip rasti porą, saugiai užauginti, išmaitinti, išmokslinti palikuonis, praturtėti, nesirgti ir kuo ilgiau nenumirti. Lygiai kaip nė vienas politikas nemano, jog nėra savo Tėvynės patriotas. Nesvarbu, ar jis turkas, nepalietis ar lietuvis.

Reklama

Ar žvirbliukas, saugantis lizdą. Tad gal geriau kurti konkretesnių pavadinimų partijas? Arčiau žemės?

Pvz., Skubaus PVM sumažinimo partiją, Pensijų padvigubinimo partiją, Darbininkų iš trečiųjų šalių neįsileidimo partiją. Nes patriotizmas kaip ir tvarka ar teisingumas yra daug didesnės abstrakcijos nei sumažintas PVM varškei ar duonai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Klaipėdietė Seimo narė Ligita Girskienė, dar praėjusių metų gruodžio 22 d., pasinaudojusi...

Ligita Girskienė „Senojo turgaus“ klausimą iškėlė visai Lietuvai nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto tarybos narys Arvydas Vaitkus, susipažinęs su "Vakarų ekspreso" dienraščio savaitės...

Arvydas Vaitkus: "Turgaus negalima lyginti su prekybos centrais" nuotrauka, foto

Seimo narys, konservatorius Emanuelis Zingeris įregistravo rezoliucijos projektą, kuriame dar...

Trečias bandymas padaryti V.Landsbergį... prezidentu nuotrauka, foto

1988 m. spalio 20 d. Klaipėdoje, ant Muzikinio teatro bokšto buvo iškelta...

Teisutis Matulevičius: Liūdna vėliavos diena be vėliavos nuotrauka, foto

Permainos sostinėje: skiriasi Vilniaus „Ryto“ ir Donaldo Kairio keliai nuotrauka, foto

Sportas, Po neįveikto Citadele KMT ketvirtfinalio barjero Vilniaus „Rytas“ ėmėsi rimtų pokyčių. Sostinės...

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Sveikata, Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...