2020 m. spalio 26 d. 12:22 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Garbės kaina

(101)

2012-08-27, 16:58

Stanislovas STULPINAS

Garbės kaina nuotrauka, foto

Reklama

Mūsų valstybės Konstitucijos 25, 26 straipsniuose nurodyta - žmogus turi teisę turėti įsitikinimus ir juos laisvai reikšti, minties, tikėjimo ir sąžinės laisvė yra nevaržomi. Įstatymuose nėra numatyta jokia atsakomybė už savo nuomonės, paremtos faktinėmis aplinkybėmis, viešą pareiškimą.

Mūsų valstybėje tiesos skleidimo monopolis priklauso žiniasklaidos priemonėms, tiksliau šių priemonių savininkams, leidėjams. Deja, šalyje jau seniai yra privatizuotos ne tik žiniasklaidos priemonės, bet ir pati TIESA - tik nuo savininkų ar leidėjų „malonės“ priklauso - pasieks visuomenę  tiesos žodis, objektyvi tiesa ar nepasieks? Jei TIE-SOS viešinimas prieštarauja savininkų ar leidėjų komerciniams, asmeniniams ar klaniniams interesams, tai bus skleidžiamas vien melas, geriausiu atveju - dalinė tiesa, o „neatskiestos“ TIE-SOS nė su žiburiu ten nerasi.

Iki šiol maniau, kad tiesai ir teisingumui tarnauja laikraščiai - „Vakarų Ekspresas“, „Laisvas Laikraštis“, „Karštas Komentaras“ bei šių laikraščių internetiniai portalai. Gana objektyvūs straipsniai spausdinami dienraščio „Respublika“ puslapiuose ir internetiniame portale. Panašiai galima būtų apibudinti kai kuriuos  mažesnės apimties leidinius ir portalus. Žinoma, ir šiuose leidiniuose publikuojamų autorių nuomonė ne visada  sutampa su leidėjo, tačiau autoriai turi pasirinkimo teisę dėl savo publikacijų ar straipsnių viešinimo.

 Man kelia  abejones „Laisvo Laikraščio“ redakcijos, o tiksliau leidėjo ir vyr. redaktoriaus Aurimo Drižiaus kai kurie veiksmai visai neseniai, artėjant rinkimams į Seimą, pradėjus cenzūruoti kai kuriuos straipsnius bei  neįsigilinus, redakcijos vardu spausdinti ne savo, o pono V.Vasiliausko atsiųstą paneigimą. Reikėtų suprasti, kad visa tai nepasitarnauja  visuomenės lūkesčiams atstatant teisingumą.

Per pastaruosius keletą metų  visuomenės teismui esu pateikęs labai daug straipsnių, kuriuose stengdavausi atkreipti skaitytojų dėmesį į problemas, kurios šiandiena yra aktualios mūsų visuomenei. Buvo gvildenami politiniai, teisiniai, ekonominiai, socialiniai klausimai. Šie straipsniai buvo cenzūruojami tik tuometinio Lietuvos Žinių vyriausiojo redaktoriaus Valdo Vasiliausko, kuris iš pateiktų keliasdešimties str. apie visa vykstantį teisinį nihilizmą Garliavoje atspausdino tik keletą ir tai iš jų išmesdamas vos ne pagrindines mintis.

Nagrinėjant bet kokį šių klausimų teko padaryti vienintelę išvadą: kol mūsų rinkta valdžia nenorės suprasti, kad ji privalo tarnauti savo Tautai, visuomenei, kol ji nesupras, kad Aukščiausioji valdžia –SUVERENITETAS priklauso ne kažkokiems ministrams, Seimui ar Prezidentui, o PAČIAI TAUTAI, tol TEISINGUMO NEGALIME TIKĖTIS, nes faktiškai jis yra „PRIVATIZUOTAS“ nežinia kam tarnaujančios klaninės valdžios.

Reklama

Tikriausiai Lietuvoje nėra nė vieno žmogaus, kurio nebūtų sukrėtęs valdžios, teisėsaugos institucijų aukščiausiųjų vadovų ir jiems pavaldžių pareigūnų abejingumas, piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi, valstybės įstatymų ir tarptautinės teisės normų ignoravimas, organizuojant ar tiriant mergaitės seksualinio prievartavimo, J. Furmanavičiaus, V. Naruševičienės nužudymo, galimai nužudytų D. Kedžio ir A. Ūso bylas.

 Niekada iš visuomenės atminties neišblės patirtas siaubas, kai grubiai pažeidžiant bet kokias teisines normas Kovo 23 ir Gegužės 17 d. Garliavoje buvo vykdomas ir įvykdytas klano „teisingumas“, pavartojant brutalų smurtą prieš mažą, bejėgę mergaitę.

Šio metu tebevyksta susidorojimas su kovotoja už teisingumą Neringa Venckiene ir jos artimaisiais. Prokurorai reiškia absurdiškus įtarimus, neva N.Venckienė sumušė vos ne pasaulio sambo čempioną ar kažkas ten pasipriešinę, trukdę įvykdyti aiškiai neteisėtą sprendimą. Tokius absurdiškus kaltinimus, man, kaip teisininkui, net gėda įvardinti. Tokie dalykai gali vykti tikai diktatoriškose ar profašistinėse valstybėse, kur jokie demokratiški įstatymai neegzistuoja.

Aš, kaip teisininkas, turintys didžiulę patirtį ir žinias, negalėjau ramiai stebėti aukščiausios valdžios organizuotą teisinio nihilizmo „spektaklį“, kuomet faktiškai buvo trypiami Konstitucija, įstatymai, tarptautinės teisės normos, žmonių teisės ir teisėti interesai.

Esu giliai išanalizavęs faktines aplinkybes, dokumentinę medžiagą, susijusias su mergaitės seksualinio prievartavimo ir su juo susijusių net keturių asmenų žūties bylų tyrimu, mergaitės gyvenamosios vietos absurdiško sprendimo priėmimo aplinkybėmis. Tad galiu drąsiai teigti -  mergaitė tikrai ištisus du metus buvo seksualiai prievartaujama, o visa tai vyko galimai spec. tarnybų konspiraciniame bute, nes A. Ūsas galimai buvo VSD agentas. Įtarimai dėl labai sunkaus nusikaltimų padarymo privalėjo būti pateikti ne tik Andriui Ūsui, bet ir Laimutei Stankūnaitei. Teisėjo V. Kondratjevo sprendimas nustatyti mergaitės gyvenamąja vietą kartu su L. Stankūnaite yra NETEISĖTAS. Šis sprendimas bei jo įvykdymas, pavartojant siaubingą smurtą prieš bejėgę mergaitę, pažeidžia tiek mūsų šalies įstatymus, tiek ir tarptautinės teisės normas. Pirma buvo privaloma objektyviai ir nešališkai išnagrinėti „pedofilijos“ baudžiamąją bylą ir tik po to spręsti mergaitės gyvenamosios vietos nustatymo klausimą.

 Priimant sprendimus dėl šių bylų tyrimo ar netyrimo, teisingumo kriterijais čia nesivadovauta. Paprasčiausiai valstybės teisėsaugą yra užvaldę su pedofilija susiję keletas įtakingų asmenų, užimančių atsakingus postus tiek politinėje, tiek vykdomojoje valdžioje bei spec. tarnybose. Šitie „veikėjai“, siekdami patys išvengti baudžiamosios atsakomybės už padarytus sunkius ir labai sunkius nusikaltimus, veikia organizuotai ir panaudoja turimą įtaką tiek valdžioje, tiek jos vykdomuosiuose organuose, kad tiesa skandalingose pedofilijos ir žudynių bylose niekada nebūtų nustatyta.

Reklama

Savo nusikalstamų kėslų įgyvendinimui tokiais atvejais nesiskaitoma priemonėmis - visuomenės ir politinės valdžios dezinformacija, faktinių aplinkybių ir dokumentų klastojimas, teisėsaugos institucijų pareigūnų kompromitavimas, susidorojimas su visais, kas siekia tiesos. Visur vien tik melas, apgaulė, klasta ir šantažas!..

Visas pasaulis garsėja pedofilijos, susijusios su įtakingais asmenimis skandalais. Tokie skandalai nuskambėjo kaimyninėse Latvijoje, Rusijoje, Lenkijoje. Faktiškai visa tai vyksta ir visoje Europoje. Šiose valstybėse yra griežtinama baudžiamoji atsakomybė už- pedofiliją, priimami įstatymai dėl pedofilų kastracijos, Visur tokios priemonės susilaukia įtakingų pedofilų pasipriešinimo-persekiojami įtakingos pedofilijos atskleidimo iniciatoriai, jie net žudomi, stengiamasi žiniasklaidos priemones pajungti savo tikslams...

Deja, tik mūsų valstybėje nieko naujo-padėtį iki šiol kontroliuoja pedofilijos „aristokratai“. Jiems kol kas niekas negresia, nes jiems tarnauja visa valdžia, įvairūs teisės korifėjai....Visiškai ne nustebau socialdemokratų rinkiminiame sąraše išvydęs aršų prievartos prieš mergaitę vartojimo šalininką, pedofilijos propaguotoją Arkadijų Vinokurą. A. Vinokuras viešai pareiškė, kad jis nesuprantąs, kodėl Lietuvoje norima persekioti pedofilus-atseit, Švedijoje to nebūtų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

hm

2012-09-05   19:47

IP: 88.119.255.241

Baikit vyrai.......apsijunkit.Negi jums svarbu tik pinigai,pinigai-tuoj ju nebereiks,nepasiimsit.yra didesniu priesu.net nebematot,lietuviai? ziurekit ,na?paksas drista vel listi Ten,kur nesugeba... ,t.y.pasakes a-pamirsta,kad sekanti b.Vajezau,o nori buti Prezidentu.O kiek tokiu Seime?pasake a,tycia nesako b.tai kaip man nevvvvvvvvvvvvvvvvvoooogtttttiiiiiii,nepaaaaaaaaarduoti Lietuvos.Stulpinas teisus 100000000k.Ka manot?

2012-09-04   14:38

IP: 86.38.182.137

Diskusija su Alvydu Medalinsku, ar partijas gali steigti tik tautininkai su centristais:

Naglis Puteikis: Alvydai, leisk atsakyti į Tavo klausimus:

"Tik štai įdomu su kokia programa eina į rinkimus pats Naglis: su konservatorių partijos ar savo. O, jeigu savo, tai kodėl eina su ta partija, kurią nuolat kritikuoja."

N.P.: eičiau su TS-LKD, bet kad kol kas dar nėra tos programos, taigi nėra kaip ir rinkėjams prisistatyti. Už biudžetinius pinigus žurnale "TS-LKD žmonės (dvidešim penki)" rėkauti su Užkalniu "duskit pavidoliai" negaliu, nes pats pavydžiu limuzino Porshe Panameros už 300 000 Lt; grožybių, kačiukų, šuniukų už 5000 Lt dar neturiu, todėl prisistatyti rinkėjams galėčiau nebent su programa. Todėl ką randu gero pakeliui, tą ir imu: ėjau, žiūriu guli apynaujė "Lietuvos sąrašo" programa. Paskaičiau - patiko, ypač dėl daugiamandatės apygardos panaikinimo, dėl antstolių reprichvatizavimo (nacionalizavimo - suvalstybinimo), ir t.t.
O kritikuoju TS-LKD todėl, kad į tą TS-LKD elito žurnalą pateko tik pirmi 24, plius alkopramonės lyderis, plius Užkalnis, plius vyr.redaktoriaus draugužis, taigi iš viso 27, o aš sąraše būdamas 26-u nepatekau. Todėl negalėjau reklamuotis šalia taupiausios iš visų Seimo narių automobilių - mano tėvo 1988 m. gamybos dujinio Wolksvagen passato.
Jei lauksiu TS-LKD programos, tai gali taip atsitikti, kad ją likus 2 dienom iki rinkimų parašys Užkalnis su Adomėnu, arba ji bus baigta tik po rinkimų.

"Nacionalinis suvienijimas Už Lietuvą Lietuvoje baigia ruošti tokią programą, bet nežinau, ar turėsime pakankamai galimybių ją žmonėms pristatyti. Bet Naglį ir kitus galiu nuraminti, kad tokia programa netrukus bus paskelbta."

N.P.: Alvydai, nepyk, bet ką Jūsų susivienijimo kandidatai DABAR pristatinėja savo rinkėjams? Gal TS-LKD 2008 m. programą -ji,beje, labai gera. Ar visai nieko nepristatinėja? O gal imate pavyzdį iš Adomėno ir programą parengsite po rinkimų?

"Pirmas, tas, kas žiniasklaidoje jau buvo minėta, kad "D.Kuolys suvažiavime Daukanto aikštėje turėjo virš tūkstančio įgaliojimų ir tai irgi panašu į teisybę, nes į aikštę susirinko keletas dešimčių žmonių, o atstovavo virš tūkstančio."

N.P.: 800 žmonių pasitikėjo D.Kuoliu ir pasirašė įgaliojimus. Kuo tai skiriasi nuo 1900 visuotinio susirinkimo dalyvių , arba 119 delegatų, atstovaujančių po 10 partijos narių, balsavimo? Kuo tai skiriasi nuo 700 įgaliojimų Emigrantų partijai, 500 įgaliojimų Brazauskienei, 400 įgaliojimų DK aktyvistei ir pan.?

"Antra, kad susirinkta, kažkodėl ne kokioje nors salėje, kaip steigiama partija, o aikštėje."

N.P.: Įstatymas nedraudžia steigti organizacijų ir ant šaligatvio, bet būtų trikdomas eismas, o aikštė nuo graikų laikų yra demokratijai skirta vieta. Kuo skiriasi aikštė nuo salės?: 1. Taupymu - nereikia švaistyti sunkiai surinktų nario mokesčių. 2. Fliuksu - asimetrinis atsakymas papuvusiai sistemai, 3. Viešieji ryšiai -žurnalistams lengva filmuoti, fotografuoti visais rakursais, imti interviu, laisvai judėti nieko netrikdant - puikus demokratijos ir viešumo triumfas prieš užsidariusius prabangiuose viešbučiuose liberalcentristų forumus, pasibaigiančius beveik orgijomis prabangiuose baruose ir kambariuose už biudžeto pinigus (tai nekliūna?).

"Trečia, kad suvažiavimo delegatams dar prieš suvažiavimą patvirtinti siūlyta partijos vadovu D. Kuolį ir balsuoti už visas rezoliucijas, dokumentus, jų net nemačius, kas bus pasiūlyta suvažiavime."

N.P.: įgaliojime triskart parašyta, kad įgaliojama veikti TIK DĖL STEIGIMO.

"Ir, ketvirta, aišku, ne mažiau skandalinga: kad įgaliojimą pasiūlyta duoti būsimam partijos pirmininkui iki 2016 metų."

N.P.: įgaliojimai duoti tik dėl steigimo, taigi gali iki 2016 steigti partiją, bet tik steigti. Matyt rengėjai galvojo, kad surinkti 800 ir daugiau įgaliojimų D.Kuoliui gali prireikti 4 metų. Kaip matome, apsiskaičiavo, nes surinko per 11 dienų, ar tai dėl per didelio pasitikėjimo D.Kuoliu, ar dėl pernelyg gerai organizuoto rinkimo (matyt, parašų rinkikai karštai įtikėjo sėkme, ar reikalingumu) , o gal dėl visų šitų trijų dalykų sinergijos?

2012-09-04   14:16

IP: 86.38.182.137

Jei 33 metus prokuratūroje dirbęs S.Stulpinas lygiai taip pat nagrinėjo bylas, tai vargas jo bylose nuteistiesiems:" Po kurio laiko visuomenė įsitikino sorošininko D. Kuolio veidmainyste ir apgaule, kai D. Kuolys viešai paskelbė, kad jis pats kuria „Lietuvos Sąrašo“ partiją, kuri savarankiškai dalyvaus rinkimuose. Žinoma, mūsų valdžia nedelsiant, net be partijos suvažiavimo, aikštėje tarp praeivių „įsteigtą partiją“, užregistravo."

S.Stulpinai, kodėl Jūs rašote netiesą?Dalyvavau tame suvažiavime, jis vyko aikštėje, o ne ant šaligatvio, taigi ne tarp praeivių. Fliuksinė, nestandartinė, nepartinė partija taip ir turi būti steigiama, nes sisteminės, biudžetinės partijos paskendusios ydose. Gal nestandartinė partija geriau, nei dabartinės, kovos už viešą interesą? Steigėjai suvažiavime dalyvavo su įgaliojimais. Kaip ir kitų , nesenai įsteigtų partijų, kurios , kažkodėl Jums nekliūna. Lygia taip pat , dalyvaujant keliasdešimčiai įgaliotinių buvo įsteigta ir DK partija, ir V.Romanaovo, ir Emigrantų ir t.t. Jei žmonės kažką įgalioja, tai pasitiki, jei įgaliojo D.Kuolį, vadinasi pasitiki. Galite pats pabandyti - jei Jumis pasitikės kaip ir D.Kuoliu ir tai ir Jūs nesunkiai įsteigsite savo partiją.Bet jei toliau platinsite neteisingumus, tai pasitikėjimas gali sumažėti.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Apaštalas Paulius rašė laiškus korintiečiams. Seneka rašė laiškus Liucijui. Kunigaikštis Gediminas rašė...

Tai ko tie gėjai reikalauja? (Atsakymas T. Matulevičiui) nuotrauka, foto

Esu teigiamai nusiteikęs žmogus. Stengiuosi niekada nedejuoti ir moku džiaugtis kitų sėkme....

Teisutis Matulevičius: "Kitoks laiškas "kitokiems" nuotrauka, foto

Šiais, beje, kaip ir ankstesniais, metais Klaipėdoje minint Sausio 13-ąją Liepų gatvėje...

Politinis importas, arba Žmonės iš centro nuotrauka, foto

2020-2024 m. kadencijos Seimas: nauji ir seni vardai nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuva per du rinkimų turus išsirinko tryliktąjį Seimą – naujos sudėties Tautos...

A. Armonaitė: būtų sveika, jei SAM vadovautų vadybininkas nuotrauka, foto

Lietuva, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė mano, kad naujuoju sveikatos apsaugos ministru turėtų...

Liberalų sąjūdis pasisako už PVM ir GPM mažinimą, automobilių registracijos mokestį peržiūrėtų nuotrauka, foto

Lietuva, Liberalų sąjūdžio pirmininkės pavaduotojas Simonas Gentvilas sako, kad mokesčiai naujoje kadencijoje bus...

A. Pocius: „Klaipėda Seime bus atstovaujama stipriau nei kada nors anksčiau“ nuotrauka, foto

Klaipėda, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) Klaipėdos skyriaus pirmininkas Arvydas Pocius partijos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...