2020 m. spalio 25 d. 04:34 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

„Fūros“ privalo dingti iš Klaipėdos miegamųjų rajonų

(18)

2020-09-17, 07:27

Mindaugas TARNAUSKAS

„Fūros“ privalo dingti iš Klaipėdos miegamųjų rajonų nuotrauka, foto

Reklama

Deja, jau daug metų, kad ir kokia Vilniaus valdžia būtų, į Klaipėdos uostą žiūri kaip į pinigų darymo mašiną. Kuo daugiau pinigų į centrinį biudžetą, tuo geriau. Štai ir dabar pasigyrė, kad per pirmą 2020-ųjų pusmetį Uosto direkcija į valstybės iždą sumokėjo daugiau kaip 28 mln. eurų.

Daugiau negu bet kuris Lietuvoje veikiantis bankas ar energetikos įmonė. Čia tik Uosto direkcija. Jeigu įvertinsime, kiek dar mokesčių sumoka uoste veikiančios kompanijos, tai skaičiai tikrai bus įspūdingi.

Reikia džiaugtis sėkminga uosto veikla, bet kartu aiškiai pasakyti, kad uosto plėtra neturi būti daroma klaipėdiečių gyvenimo kokybės sąskaita. Klaipėda nėra melžiama karvė, o čia gyvenantys žmonės, daugiau uždirbantys į centrinės valdžios biudžetą, privalo daugiau iš jo ir gauti - tam, kad nenukentėtų nuo pramonės plėtros padarinių.

Daug aistrų ir diskusijų kelia oro tarša šiaurinėje ir pietinėje miesto dalyse. Bet ne mažiau opi problema, kuri pastaraisiais metais tik dar labiau aštrėja, yra sunkiojo transporto srautai centrinėje miesto dalyje.

Baltijos prospektas iki pat Minijos g., Statybininkų pr. ir Šilutės plento atkarpa nuo Statybininkų pr. iki Vilniaus plento yra tapusios „fūrų“ magistralinėmis trasomis. Sunkusis transportas užkemša šias miesto arterijas tiek darbo dienomis, tiek savaitgaliais. Tiek dieną, tiek naktį.

Milžiniški sunkiojo transporto srautai atsirado tada, kai savo pajėgumus smarkiai padidino centrinėje uosto dalyje veikiančios įmonės.

Reklama

Baltijos prospektu sunkusis transportas patenka į ties Baltijos pr. ir Minijos g. sankryža esantį Klaipėdos centrinį terminalą ir iš jo. O ir iš „Klaipėdos Smeltės” konteineriai vežami per Šilutės pl. ir Statybininkų pr. bei Minijos g.

Prie šių išvardintų svarbių miesto arterijų gyvena labai daug klaipėdiečių. Nevaldomas ir nekontroliuojamas transporto srautas kelia daug problemų. Triukšmas, oro tarša, eismo saugumo iššūkiai yra tapę čia gyvenančių žmonių kasdienybe.

„Fūros“ miestą kerta per 10 min., o čia gyventi reikia nuolat. Susidariusi situacija reikalauja ryžtingų ir greitų sprendimų. Akivaizdu, kad tinkamai sutvarkyti ir pritaikyti mieste esančią transporto infrastruktūrą prie atsiradusių transporto srautų reikia daug investicijų. Klaipėdos savivaldybės pastangų neužtenka.

O centrinė valdžia jau dešimtmetį maitina pažadais, o realių veiksmų nesiima. Prieš dešimtmetį atlikta Jakų žiedo rekonstrukcija lėmė tai, kad „butelio kakliuko“ efektas atsirado prie įvažiavimo į miestą, ties Šilutės pl. žiedu. Šį rudenį pagaliau startuoja šio žiedo rekonstrukcija ir estakados statyba.

Tačiau to nepakanka. Įgyvendinus šį projektą, spūstys persikels į Baltijos pr., ties žiedu su žibintais. Ten, kur stovi dar daugiau gyvenamųjų namų. Centrinė valdžia nedelsdama jau dabar turi numatyti lėšas ir Baltijos žiedui bei Baltijos pr. ir Minijos g. sankryžai rekonstruoti.

Reklama

Tik kompleksiškai įgyvendinus visus projektus, įrengus saugias perėjas bei garso apsaugines tvoreles, galima tikėtis, kad Baltijos pr. ir aplinkinių rajonų gyventojai galės lengviau atsikvėpti, o tranzitinio transporto sudaromos problemos čia gyvenantiems žmonėms nebebus tokios skaudžios.

Kitas įsisenėjęs keblumų mazgas yra Statybininkų pr. Jau daug metų planuojama Statybininkų pr. tęsinio statyba nepajuda iš mirties taško. Sujungus Statybininkų pr. su Klaipėdos aplinkkeliu, kuris veda į Jakų žiedą, pavyktų stipriai atlaisvinti Šilutės pl. ir sumažinti transporto srautų daromą žalą ten gyvenantiems žmonėms.

Reikia įvertinti ir tai, kad Statybininkų pr. yra įsikūrusi ne viena mokymo įstaiga, todėl ten esančios perėjos yra nesaugios.

Reikalingi greiti sprendimai, kad būtų užtikrintas ten gyvenančių vaikų ir suaugusių saugumas. Statybininkų pr. yra tapęs tranzitine gatve, kuria rieda sunkusis transportas, todėl tęsinio statyba turi būti finansuojama iš ES arba Kelių fondo lėšų, kurias administruoja centrinės valdžios institucijos.

Tradiciškai Klaipėdos miesto centras siejamas su senamiesčiu ir į šiaurę nuo Dangės upės esančia teritorija. Tačiau laikas visoms valdžioms pripažinti, kad, ilgus metus miestui plečiantis į pietus, geografinis Klaipėdos centras pasistūmėjo gerokai už „Akropolio“. Todėl geografiniame miesto centre gyvenantys žmonės tikrai turi neginčijamą teisę, kad per jų rajoną nevažinėtų „fūros“. Vietoj nesibaigiančių kalbų ir pažadų tiesiog reikia imti ir padaryti tai.

Mindaugas Tarnauskas,

Reklama

Laisvės partijos kandidatas Baltijos rinkimų apygardoje

Politinė reklama bus apmokėta iš Laisvės partijos rinkiminės sąskaitos.

Užsakymo nr. 288016

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Antanas

2020-09-20   13:52

IP: 185.11.26.161

Taigi pietinis aplinkkelis jau 20 metų yra,tik mes nežinome kur

Komentuotojas

2020-09-17   11:54

IP: 185.11.26.161

O gerbiamasis kažkodėl pamiršo, jog Statybininkų pr. jau senokai uždraustas sunkiasvorių tr. pr. eismas. Ar tamsta ne vietinis, nestebite situacijos ir tik dabar sugalvojote gerietį pavaizduot?

va

2020-09-11   11:21

IP: 46.249.187.55

Proto reik turėti tokio dydžio nuotrauką įdėti į laikraštį. Laabai jau save mylintis - grožėkitės :)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Į antrąjį rinkimų turą neisiu. Bet, gink Dieve, visai neagituoju taip daryti...

Rinkimų reikaliukai nuotrauka, foto

Apaštalas Paulius rašė laiškus korintiečiams. Seneka rašė laiškus Liucijui. Kunigaikštis Gediminas rašė...

Tai ko tie gėjai reikalauja? (Atsakymas T. Matulevičiui) nuotrauka, foto

Esu teigiamai nusiteikęs žmogus. Stengiuosi niekada nedejuoti ir moku džiaugtis kitų sėkme....

Teisutis Matulevičius: "Kitoks laiškas "kitokiems" nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (650) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, Tęsiame pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius, dirbusius ar...

Du Klaipėdos advokatai kaltinami melu nuotrauka, foto

Kriminalai, Baigus tirti iš skandalingosios teisėjų korupcijos bylos išskirtą atskirą baudžiamąją...

Koronavirusas įsisuko ir į Seimą nuotrauka, foto

COVID-19, Koronavirusu užsikrėtė Seimo narys Valerijus Simulikas, antradienį dalyvavęs Seimo posėdyje. Lietuvos valstiečių...

COVID-19 užsikrėtė Andrius Tapinas nuotrauka, foto

COVID-19, Šeštadienio vakarą žinomas visuomenės veikėjas, žurnalistas Andrius Tapinas savo feisbuko paskyroje paskelbė,...

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 6 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 8 val.

COVID-19, Paskelbta prieš 9 val.

COVID-19, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...