2021 m. sausio 19 d. 17:27 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Dvi akcijos - tikra ir prisiplaktinė

(28)

2007-08-31, 12:00

Klaipėdos miesto tarybos Liberalų ir centro frakcija

Dvi akcijos - tikra ir prisiplaktinė nuotrauka, foto

Pareiškimas

Po plačiai spaudoje aprašytų konservatoriaus Naglio Puteikio rūpesčių jo partijos lyderis Andrius Kubilius Kultūros vertybių apsaugos departamento pretenzijas Nagliui Puteikiui apibūdino kaip siekį "(...)

susidoroti ir neteisėtai nušalinti nuo pareigų principingą valstybės tarnautoją, kad atsivertų galimybės laisvai užstatyti naujas Klaipėdos teritorijas (...)".

Iš triukšmadario lipdo herojų

Ir pats N. Puteikis, ir jo partinės organizacijos vadovybė save pateikia kaip Klaipėdos saugotojus nuo agresyvių, kenkiančių viešajam interesui statybų. Kvietimas į užvakar įvykusį piketą "Dėl agresijos prieš paveldą Lietuvos miestuose" buvo skelbtas ir Klaipėdos konservatorių internetiniame tinklalapyje, pikete dalyvavo pats Naglis Puteikis. Taigi natūralu būtų tikėtis, kad šis miesto Tarybos narys ir jo kolegos Tarybos posėdžiuose mūru stos tik už tausojančią miestą naująją statybą.

Tačiau paskutiniame - rugpjūčio antrosios dienos - miesto Tarybos posėdyje N. Puteikis ir jo kolegos iš opozicijos reiškė visai priešingas nuostatas. Tada tarp kitų klausimų buvo svarstomas ir savavališkai paaukštinto namo Daukanto g. 13a statytojų prašymas patvirtinti naują detalųjį planą, įteisinantį šią statybą. Nors pagal galiojantį detalųjį galima buvo statyti tris aukštus su mansarda, statytojas surentė dar vieną aukštą ir dabar jau prašė miesto Tarybos su tuo sutikti. Pagrįstai buvo galima tikėtis, kad opozicinės "Klaipėdos paveldo gynėjų" frakcijos pasakys rūsčias įžūlius statytojus smerkiančias kalbas ir ragins nesutikti su prašomomis detaliojo plano pataisomis. Deja, buvo priešingai.

Pirmoji istorijoje nelegalios statybos palaikymo akcija

Pateikiame opozicijos šnekėjimus šiuo klausimu pagal autentišką posėdžio garso įrašą.

Artūras Šulcas, liberalų sąjūdžio frakcijos narys ir visos opozicijos lyderis: (...) Dabar iš esmės ar trys, ar keturi aukštai - situacijos nekeičia (...). Tokiu atveju, jeigu mes pasielgiam šitoje vietoje principingai (...), tokiu atveju mes sustabdome iki neapibrėžto laiko statybas, rekonstrukcijas visame Senamiestyje ir centr... dalyje centrinės miesto dalies (...). Todėl aš raginu čia ne politikuoti, o ieškoti sprendimo (...).

Tarybos narys Vygantas Vareikis, universiteto istorijos katedros dėstytojas, paprašė profesionalaus paveldosaugininko nuomonę apie šią nelegalią statybą pareikšti Tarybos narį Naglį Puteikį. N. Puteikis tąkart buvo neįprastai taupus žodžiams: ('85) Tai ar trys, ar keturi - čia yra Naujamiestis ir aš nemanau, kad galėčiau kokiais tai argumentais pasakyti, kodėl jis turėtų būti mažesnis ar didesnis (...) Čia trys ar keturi... nematom bėdų.

Nelabai čia ir būtina ką komentuoti, viskas ir taip aišku: jie "nemato bėdų", ragina "ieškoti sprendimo". Tačiau Tarybos daugumai užteko valios pasielgti principingai ir neskatinti statybininko savavaliautojo, netvirtinti "pataisyto" detaliojo plano. Kad toks sprendimas teisingas, vėliau patvirtino atsakingi Klaipėdos apskrities viršininko administracijos tarnautojai, įpareigoję statytoją nugriauti tą ketvirtąjį aukštą.

Pralaimėję balsavimą šiuo klausimu Taryboje, opozicionieriai vėliau posėdžio eigoje pareikalavo jį iš naujo persvarstyti. Merui Rimantui Taraškevičiui atsisakius tai daryti, opozicija protestuodama paliko posėdį, tikėdamasi sugriauti kvorumą, paralyžiuoti Tarybos darbą.

Klaipėdos politiniame gyvenime būta visko. Būta, kad pavieniai politikai ar net ištisos frakcijos patyliukais mėgindavo "pagloboti" pažeidžiančius viešąjį interesą, bet sau artimus statytojus. Bet tai darydavo vogčia, nuleisdami balsą, dairydamiesi per petį, jausdamiesi nepatogiai.

Rugpjūčio antrosios posėdis įeis į politinę Klaipėdos istoriją kaip konservatorių ir liberalų sąjūdžio gėdos diena. Tą dieną opozicinės frakcijos neapsiribojo bandymu patyliukais "prastumti" tą statybą: demonstratyviai palikdamos savo darbo vietą, šios frakcijos faktiškai surengė viešą, agresyvią nelegalios statybos palaikymo akciją.

A. Šulcui korupcija - "natūralus reiškinys"

Prieš keletą savaičių šios nelegalios statybos palaikymo akcijos dalyvis Artūras Šulcas spaudoje atviravo: "Kalbėkime atvirai: korupcija statybos rinkoje ('85) Klaipėdoje yra ne mitas, o realybė. Ji tokia įsigalėjusi, kad mes jos net nesureikšminame, priimame kaip natūralų reiškinį, buitinę smulkmeną."

Šiame jau po tos akcijos išspausdintame straipsnyje A. Šulcas visuomenei aiškiai davė suprasti tokio savo, kaip Tarybos nario, poelgio priežastį: "Disponuodami milžiniškais resursais, statybininkų klanai ieško ir randa ('85) užtarimą vietos ('85) valdžioje. Ypač tai aktualu Klaipėdoje ('85).

Taigi opozicijos miesto valdžioje užtarimas buvo rastas, tik kad meras jos nepaklausė. Mąstant pagal A. Šulco logiką, jeigu meras ir Tarybos dauguma mėgina suvaldyti mieste korupcinį statybinį chaosą, jie kovoja prieš "natūralų" reiškinį. Matyt, todėl tie "natūralai" protestuodami ir surengė tokią precedento Lietuvoje neturinčią akciją.

Pinigų turi kaip šieno

Klaipėdos konservatorių organizacija per ilgus metus susikūrė kuklius ir padorius žmones telkiančios, tegu ir ne itin įtakingos politinės partijos reputaciją. Seniau tie žmonės nesišlaistė po areštines, nesmaugė žurnalistų, nerengė piketų ar akcijų už nelegalias statybas. Gal todėl nedažnai apie juos rašydavo laikraščiai, nedažnai juos rodydavo televizija. O ir įžūlūs Klaipėdos darkytojai statybininkai juos ratu aplenkdavo. Organizacija gyveno kukliai, bet garbingai.

Bet'85 laikai keičiasi. Miesto Tarybos narys Kęstutis Gabšys partiniame interneto tinklalapyje, rašydamas apie buvusią rinkimų kampaniją, su pasididžiavimu pažymėjo: "Pirmą kartą Tėvynės sąjungos Klaipėdos skyriaus istorijoje mus ribojo ne finansai, bet laikas ir idėjos. Mes turėjome pakankamai išteklių įgyvendinti bet kokią iniciatyvą".

Kokie tie ištekliai, po A. Šulco atviravimų turbūt jau visiems aišku.

Saugokime Klaipėdą, ne politinius sukčius

Statybininkams pavaldūs miesto opozicijos politikai siekia savo tikslams panaudoti ir nuoširdų nesavanaudžių paveldo mylėtojų susirūpinimą. Naujausias toks pavyzdys yra vieno buvusio etatinio paveldosaugininko bandymas "pakinkyti" visuomenininkus sprendžiant savo asmenines politines ir profesines problemas.

Todėl mes norėtume atkreipti visuomenininkų dėmesį, kad jų ginamasis iš tikrųjų atvirai atstovauja stambaus ir įžūlaus statybinio kapitalo interesams. Kad tiek Nagliui Puteikiui, tiek Artūrui Šulcui Klaipėdos senovės, paveldo, miesto vaizdo problemos yra svarbios tik tiek, kiek jie gali iš to susikrauti politinio kapitalo. Ir tik tuo atveju, jeigu tai nesikerta su jų partijoms artimo biznio interesais. Vienos jų akcijos, kaip kad aprašytas beprecedentis opozicijos demaršas, yra tikros ir nuoširdžios, prie kitų jie tik prisiplaka.

Mes būtume dėkingi visuomenininkams, jeigu jie viešai išreikštų savo poziciją - kad ir kokia ji būtų - dėl čia aprašytos nelegalios statybos Daukanto 13a.

Naglis Puteikis šio pastato Daukanto g. 13a statytojams buvo gailestingas: "Čia trys ar keturi (aukštai. - Red. past.)... nematom bėdų"

Klaipėdos miesto tarybos Liberalų ir centro frakcija

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Megė

2010-05-02   07:32

Įdomu,kiek gi,ar dar ilgai tęsis šitos intrigos?

benas

2010-05-02   07:32

Po šio pirmo tarybos istorijoje asmeninio išpuolio Šulcas žengs tokius žingsnius:
1. Pasisiulys liudyti Simonavičiūtės baudžiamojoje byloje.
2. Viešai atskleis liberalcentristų pinigų srautus.
3. Asmeniškai išmėsinės Taraškevičiaus šeimos istoriją ir jo firmos subrangovinę veiklą. Jo žmonos klubinę ir profesinę veiklą.
4. Klius Makūnui, Vasilauskui, Paukikui, Petrauskuii, Vaišvilai.
5. Bus vaizdžiai papasakota kaip Vareikis svetimu mopedu girtas vazinejosi ir susikūlė marmūszę.
6. oi, bus linksma...

Atimti mandata

2010-05-02   07:32

Butinai sekantis zingsnis interpeliacija puteikiui ir atemimas tarybos nario pazymejima.Pazeisti viesieji ir privatus interesai,nesvarbu,kad permainu koalicija-tai kolektyvas,nenubausi visu,prakeikti valdininkai,kolektyvas ir viskas.Yra vedlis,ji reikia isgrininti,interpeliacija pareiksti,tik tada Lietuvoje gal kiek tvarkos atsiras,dabar kolektivas ir nieko nebijo,atimti tarybos nario mandata,pradziai tiek,bijos..

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Kaip žinia, lygiai prieš metus Seimas priėmė Sveikatos apsaugos ministerijos parengtą Sveikatos...

A. Razbadauskas: „Panika daro didelę žalą žmonių sveikatai“ nuotrauka, foto

Klaipėdietė Seimo narė Ligita Girskienė, dar praėjusių metų gruodžio 22 d., pasinaudojusi...

Ligita Girskienė „Senojo turgaus“ klausimą iškėlė visai Lietuvai nuotrauka, foto

Seimo narys, konservatorius Emanuelis Zingeris įregistravo rezoliucijos projektą, kuriame dar...

Trečias bandymas padaryti V.Landsbergį... prezidentu nuotrauka, foto

1988 m. spalio 20 d. Klaipėdoje, ant Muzikinio teatro bokšto buvo iškelta...

Teisutis Matulevičius: Liūdna vėliavos diena be vėliavos nuotrauka, foto

Girtas vairavęs ir dvi moteris pražudęs plungiškis teismo neišvengs nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir baudžiamoji byla...

Paukščiai žiemą: lesinti tik kokybišku maistu nuotrauka, foto

Lietuva, Paspaudus šalčiams ir gerokai pasnigus kretingiškė Eglė Dobrovolskienė ėmėsi iniciatyvos pagloboti...

Vasarą ruošiamasi griauti Salantų užtvanką nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Aplinkos ministerija ruošiasi didžiausiam iki šiol Lietuvoje įgyvendinamam užtvankos demontavimo...

Kirkorovas įtrauktas į nepageidaujamų asmenų sąrašą nuotrauka, foto

Lietuva, Migracijos departamentas, Užsienio reikalų ministerijos prašymu, penkeriems  metams įtraukė Rusijos atlikėją Filipą...

Lietuva, Paskelbta prieš 18 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 42 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...