2019 m. liepos 17 d. 20:00 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Buvusio policijos generalinio komisaro nusivylimas

(8)

2018-10-20, 08:01

Vytautas ČEPAS

Buvusio policijos generalinio komisaro nusivylimas nuotrauka, foto

Reklama

Nustebino buvusio Lietuvos policijos generalinio komisaro, dabar Alytaus mero Vytauto Grigaravičiaus pareiškimas, kad jam politikos per akis, ir vos tik baigsis kadencija, į tą pusę daugiau niekada nežiūrės. Per daug melo, dviveidiškumo, išdavysčių ir kitokių labai negražių dalykų.

Žmogus 45 metus bendravo su visokio plauko nusikaltėliais: banditais, galvažudžiais, vagimis, vaikų grobikais ir nieko... atlaikė!

O štai su į aukščiausius moralumo ir skaidrumo standartus pretenduojančiais politikais vargiai ištrauks ketverius metus!

Iš viso to būtų galima gardžiai pasijuokti, jei nebūtų liūdna.

Juk V. Grigaravičius ne pirmas politine morale nusivylęs veikėjas, nusprendęs ateityje laikytis nuo politikos per patrankos šūvį.

Kas ten vyksta, kodėl žmonių nuomonė apie politikus, vartojant net pačius švelniausius terminus, labai nekokia?

Reklama

Ne vienus metus krimtęs politiko duoną išsiaiškinau ne vieną įdomų dalyką. Pasirodo, politikams labai sunku laikytis duoto žodžio.

Jis visada ras šimtą priežasčių, dešimtis kaltų, aiškins, kad tauta jį ne taip suprato, ne ten žiūrėjo, ne su tais ėjo, bet, šiukštu, jis pats tikrai "nė prie ko".

Suprantama, dažnai politikams kortas sumaišo nuo jų ne visai priklausomi dalykai, jie tikrai nėra visagaliai, bet ar Jūs kada nors girdėjote iš bent vieno jų lūpų skambant - taip, aš kaltas, aš jus apgavau, dėl ko labai apgailestauju ir atsiprašau!

Kitas dalykas, kad politikai, deklaruodami aukščiausius moralinius ir kitokius standartus, patys yra taip nuo jų toli, kad net neįsivaizduoja, kaip tie standartai atrodo tikrovėje.

Iš čia ir trečia politikų bėda - dvigubi standartai ir taisyklės. Vienos sau, kitos konkuruojančioms partijoms.

Tačiau net vienos partijos viduje tas jau yra tapę norma. Tai plika akimi matyti prasidėjus kovoms, kada dalijamasi postais, įtakos sferomis, kada keliami kandidatai į kokias nors pareigas.

Reklama

Tad vargu ar reikia stebėtis, kad tokių "sėkmės džentelmenų" kompanijoje buvęs generalinis komisaras šiaip taip ištraukė ketverius metus.

Taigi, dvigubi standartai ir taisyklės yra persmelkę visą partinį gyvenimą. Štai partija dėl demokratijos iškelia du kandidatus į Lietuvos prezidentus.

Sako, rinks visi Lietuvos žmonės, o jūs nesėdėkite namuose, važinėkite po Lietuvą, agituokite už save, o kuris gaus daugiau balsų, tas ir bus mūsų kandidatas. Labai demokratiška, skaidru ir, sakyčiau, iki graudumo tauru.

Deja, tikrovėje viskas atrodo kiek kitaip.

Vienas kandidatas negailėdamas savęs laksto po miestus ir miestelius, kurdamas savo rinkimų štabus, burdamas partijos narius ir prijaučiančius, aiškindamas savo programą.

Kitu rūpinasi partinė viršūnėlė, kuri išsiuntinėja "mieliems partiečiams" provincijose kvietimus į susitikimus su partijos keliamu kandidatu, kartu su juo atvyksta ir partijos elito atstovai ir vietiniai, šiokią tokią karjerą "centre" padarę veikėjai.

Reklama

Vienas kandidatas, vaizdžiai sakant, vežiojamas karietoje, tempiamoje gerai įmitusių grynaveislių ristūnų, o kitas paliekamas kapanotis pats.

Be viso kito, nedviprasmiškai parodoma, kurį kandidatą palaiko partinis elitas, kas eiliniam provincijos rinkėjui yra itin svarbu.

Tokios mintys mane užplūdo neatsitiktinai, o savo kompiuteryje aptikus informaciją, kviečiančią į susitikimą su TS-LKD kandidate į Lietuvos prezidentus Ingrida Šimonytė.

Nurodyta, kad dalyvaus ir Andrius Kubilius, ir Agnė Bilotaitė.

Viskas gerai, draugiškai, "partietiškai"!

Tačiau man knieti paklausti, kodėl tokia prabanga netaikoma V. Ušackui, kodėl į jo dažnus susitikimus su rinkėjais ir rėmėjais niekas nesiunčia kvietimų iš centro, kodėl partijos elitas toks dėmesingas tik vienam kandidatui?

Reklama

Kad ir koks entuziastingas ir išmintingas atsakymas būtų, beprasmiška svarstyti kas geriau - partijos parama ar tylus ignoravimas?

O taip norėtųsi, kad viskas būtų teisinga, skaidru ir, be abejo, demokratiška, kad ne tik buvę policijos generaliniai komisarai, bet ir visi kiti žmonės nebesibodėtų politika. Ir politikais!

P.S. Straipsnio autorius užmaršesniems skaitytojams nori priminti, kad už savo, kaip politiko, padarytas ir nepadarytas nuodėmes yra atsiprašęs žmonių raštu ir žodžiu...

Reklama

Žymos: vytautas čepas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Romanas

2018-10-25   21:05

IP: 88.118.162.38

Kad nėra pas mus politikų... Kaip ir politikos irgi nėra.... Jei ką daro, vadinasi tiesiog kažkam reikia. O valstybės interesų ten nei per grašių...

Karlsonas >46.249

2018-10-21   20:00

IP: 68.235.60.203

Ponas/nia, neigiama potekstė buvo ne visai toj vietoj, arba visai ne toj, kaip jau suprasi. Jeigu daugiau niekas neužkliuvo ir neįžeidė, tai skubu pranešt, kas liečia mane, tai baigęs mokslus, jau apie 20 metų dirbu specialistu pasirinktoj srityje, stipriai nesiblaškau ir turiu pagrindo manyt, kad į pensiją išeisiu iš šios specialybės. O tai, kad uždavėt tokį klausimą " o kas tu toks, " leidžia man manyti, kad pats esat dykaduonis biudžetininkas, galimai Čepo bendras. Tai, kad priešiškai esat nusiteikęs prieš bedarbius, kurie kaip suprantu, dalina su jumis biudžetą ( o dalintis aišku nesinori), kolkas patvirtina mano išsakytą hipotezę, kad esat parazituojantis niekas, kurį man deja privalu išlaikyti.Galiu pasakyti, kad geriau išlaikyti bedarbį, nes jis dar gali pradėt dirbt. Tikriausiai supratot. Nebent kuo nors paneigsit? Spėju, kad išskyrus savo negatyvios nuojautos, nieko neturit, kaip ir d.Čepas :)

Icikas

2018-10-21   15:00

IP: 78.62.174.145

Teisingai parašyta, politikai Lietuvoje atsitiktiniai žmonės, t.y. į politiką patekę atsitiktinai. Todėl jausdami tą atsitiktinumą ir durniuoja. O tai, kad slopinamas Ušackas visi mato ir tai yra keista nes Šimonytė nėra konservų narė, skirtingai nei Ušackas. Ir velnias ten juos sugaudys. O politikų charakteristikos yra labai vykę.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

"Negali susitaikyti, kad laikui bėgant žmogus gražėja dvasiškai, o fiziškai - kaip...

Mentalitetų skirtumai nuotrauka, foto

Praėjo labai nemažai laiko, kol lietuviai suprato, kad saugos diržai ir vaikiškos...

Iki tragedijos tik žingsnis nuotrauka, foto

Pats vasaros įkarštis. Žmonės keliauja. Kuršių mariomis nesustodami pirmyn atgal zuja keltai...

Ministre, tiesiog perkelkite į Smiltynę nuotrauka, foto

Kas yra valstybė? Uždavus šį klausimą, gatvėje išgirsime daugybę variantų - tai...

Kartą per metus giedi himną, vadinasi, esi lietuvis? nuotrauka, foto

Sudėlioti paskutiniai Jūros šventės akcentai nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečiadienį Klaipėdos savivaldybėje įvyko spaudos konferencija, kurioje artėjančios jubiliejinės Jūros šventės atstovai...

Pievų gatvei siūlomas naujas devynaukščio variantas nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdoje, Pievų gatvėje, vėl planuojama statyti devynaukštį.

Penkis šimtukus gavusi Mariam Varoneckaitė: "Nesureikšminu pažymių" nuotrauka, foto

Švietimas, "Tikiuosi, kad tai mano raktas į ateitį", - sako visus 5 abitūros...

Sporto srityje - beveik pusšimtį amžiaus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Viesulo" sporto centro metodininkė, anksčiau dirbusi ir miesto Sporto skyriuje, ir...

Klaipėda, Paskelbta prieš 59 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...