2020 m. spalio 26 d. 12:53 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Blaiviai mąstantiems

(25)

2012-10-19, 12:29

Stanislovas STULPINAS

Blaiviai mąstantiems nuotrauka, foto

Reklama

Tvarkos ir teisingumo partija pastoviai silpsta, nes jų politiniam lyderiui Rolandui Paksui visiškai neteisėtai atimama bet kokia galimybė reikštis partijos politinėje veikloje būnant Seime, tuo labiau, kad jis yra visiškai nepagrįstai pastoviai puolamas, stengiantis visiškai iš politikos išeleminuoti ne tik R. Paksą, bet ir pačią partiją.

Panašūs politiniai procesai vyksta ir su Darbo partija. Tiek konservatoriai, tiek socialdemokratai jau daug metų siekia šią partiją visiškai pašalinti iš politinės kovos arenos, nes ją pastoviai rinkimuose remia virš 200000 rinkėjų. Faktiškai yra siekiama, kad Lietuvoje beliktų dvi partijos: konservatorių ir socialdemokratų. Būtent todėl vyksta ne partijos lyderio persekiojimas baudžiamąja tvarka, bet siekiama uždrausti pačią partiją. Tokia byla galėjo būti iškelta bet kuriai politinei partijai.

Reikia suprasti pagaliau ir tai, kad mūsų valstybėje niekada nebus, kad kokia viena partija iškovotų absoliučią balsų daugumą ir įgyvendintų savo programas bei pažadus rinkėjams. Visos didžiosios partijos jau yra seniai susiformavusios tiek politine, tiek ir organizacine tvarka, turi savo pastovų rinkėjų elektoratą. Bet ir joms niekada vienoms nepavyksta ir nepavyks vienoms formuoti valdančiosios daugumos. Tai reiškia, kad jos yra pasmerktos amžinai būti su kuom nors koalicijoje, nusileidžiant kai kuriose politinėse pozicijose. Tai ypatingai liečia ir Drąsos Kelio partiją, jei ji bus reanimuota gyvenimui.

Nė viena politinė partija nenori likti amžinoje opozicijoje, nes tai reikštų, kad jos niekada savo programinių nuostatų ir pagrindinio tikslo: būnant valdžioje jas įgyvendinti - nepasieks.

Tikriausiai visi suprantate, kad Neringos Venckienės Sąrašo nariai Seime jungtis į koaliciją su konservatoriais ir liberalais  tikrai negali, nes rinkėjai tikrai nesuprastų-dar nenudžiūvo, skausmo ir neteisingumo ašaros, nes, būtent jiems esant valdžioje, visas neteisingumas visai Lietuvai ir buvo ketverius metus vykdomas.

Mano oponentai teigia, kad negalima jungtis dabar ir su socialdemokratais, darbiečiais bei tvarkiečiais. Tai reiškia, kad faktiškai norima uždrausti jungtis į rimtą koaliciją savo programinių minčių įgyvendinimui su bet kuo. Siūloma būti opozicijoje ir tada Drąsos Keliui rinkėjai pasitikėjimą, neva,  išreikš po ketverių metų.

Reklama

Tai yra paprasčiausias politinis, švelniai tariant, trumparegiškumas, jei ne daugiau.

Žinoma, kad minėtose partijose tikrai yra prieštaringai vertinamų asmenybių. Keletas šių partijų narių turi visiškai kitokią poziciją ir dėl įvykių, susijusių su Kauno tragedija vertinimu. Tačiau tikrai reikia suprasti, kad ir visa visuomenė tuos įvykus tikrai vertina ne vienareikšmiškai. Visiškai akivaizdžiai visa tai pademonstravo ir rinkimų į Seimą Kaune ir net Garliavoje rezultatai.

Nereikia užmiršti ir to, kad Drąsos Kelią jau dabar, tikėdamiesi jo ryžtingais sprendimais Seime, parėmė virš 100000 rinkėjų už formuojamą valdančiąją daugumą balsavo virš 500000 piliečių. Manau, kad visi sutiksite, kad visose partijose absoliučią daugumą sudaro tikrai dori ir garbingi mūsų , gal kartais šiek tiek kitaip mastantys, žmonės, kurie tikrai nori valstybei vien gero.

Norima visų rinkėjų lūkesčius ir pačią partiją visiškai pasmerkti ne tik amžinai opozicijai bet kokioms politinėms jėgoms, bet ir atimti bet kokia galimybę, būnant politinėje valdžioje nors mėginti realiai įgyvendinti politinius, konkrečius pažadus rinkėjams.

Tai reikštų tik vieną: Drąsos Kelio kaip politinės partijos visišką žlugimą, mąstant apie perspektyvas, politines realijas ateičiai, kad ir sekančiuose rinkimuose teks DĖL KOALICIJOS vėl rinktis tarp konservatorių, socialdemokratų  darbiečių ar tvarkiečių. Nė viena politinė partija, tame tarpe net ir organizacine prasme sustiprėjusi Drąsos Kelio, niekada absoliučios daugumos Seime neturės. To demokratinėje visuomenėje ir nereikia. Tikriausia mes ir patys nenorime naujo diktatorinio ar kokio komunistinio režimo.

Politiniame partijų gyvenime, jei tikrai norima atstovauti savo rinkėjus, visada reikalingi politiniai kompromisai. Reikia suprasti ir tai, kad rinkėjai nori, ne vien, kad būtų atstatytas teisingumas dėl įvykių Garliavoje, bet , kad būtų atstatytas teisingumas jiems visiems, visai Tautai, visai Visuomenei visose gyvenimo srityse. Tai galima pasiekti tik būnant politinėje valdžioje, bei jos vykdomuosiuose organuose, teisingumo institucijose...

Reklama

Iš dviejų blogybių reikia rinktis mažiausią, suprantant ir tai, kad būtina imtis visų priemonių, kad nebūtų galutinai susidorota su Neringa Venskiene, o tai šiuo metu yra visiškai realu.

Reikia atsiminti ir tai, kad šiuo metu vienmandatinėse apygardose Seimo nario mandato siekia dar 9 Drąsos Kelio atstovai, kurių konkurentai tose apygardose yra vien konservatoriai. Atsirado reali galimybė, kad Drąsos Kelio frakcija sustiprėtų net iki 16 narių Tam reikalinga, kad juos paremtų tiek socialdemokratai, tiek, darbiečiai, tiek ir tvarkiečiai. Jie tarp savęs tokį susitarimą jau yra padarę.

Visada buvimas bet kokioje koalicijoje reiškia, kad pagal mandatų skaičių yra pasidalijama politinės įtakos sferomis tiek pačioje politinėje valdžioje, tiek jos vykdomuosiuose organuose. Atsiranda didelė galimybė net tiesiogiai vadovauti ar įtakoti kone visai teisėsaugos sistemai. Patys suprantate, ką tai reikštų visai visuomenei.

Reikia suprasti ir tai, kad visada, nepasiteisinus lūkesčiams, yra galimybė nutraukti koalicinę sutartį.

Manau, kad reikia nustoti gyventi iliuzijose: kad gal...kada nors po keturių ar dvidešimties metų koks nors ‚Drąsos Kelias“ tikrai pats vienas ateis į valdžią ir pabers mums visiems iš  „dangaus manas“- Tautai jau nusibodo visokių pranašų pažadai ar pamokymai.

Reikia suprasti ir tai, kad valdančiosios koalicijos partneriai visada turi dideles galimybes įtakoti, kad nebūtų vėl priiminėjami visai valstybei ir visuomenei žalingi sprendimai. Visa mūsų Seimo politinio gyvenimo istorija rodo, kad faktiškai opozicija jokios įtakos neturi. Per eilinius naujo Seimo gyvavimo metus neretai tiek „malkų priskaldoma“, kad visko iškuopti gali prireikti dešimtmečių.

Reklama

Visuomenė laukia sprendimų atstatant teisingumą visiems, visose gyvenimo srityse jau dabar, o ne po šimto ar kiek metų.

Reikia suprasti ir tai, kad sprendimų priėmimas priklauso tik nuo rinkimus laimėjusios politinės daugumos. Neužmirškime, kad nenorėdami prarasti valdžios pozicijų patys konservatoriai, liberalai tikrai siekia, kad Socialdemokratai ar darbiečiai jungtųsi į vaivorykštinę koaliciją su jais pačiais- to jie ir neslepia.

Ar Neringos Venckienės „bendražygiai“ Seime nepaliks prie suskilusios geldos, o ji pati ir taip jau tiek iškentėjusi, ar nebus tiesiog paaukota „budeliams“. Gal kas nors jau ir žvakutes ruošiasi uždegti, ar vainikus turi nusipirkę.?

Ar ne todėl kai kurie oponentai po mano straipsnio „Šaltas Dušas“ ir yra taip įniršę net dėl mano pamastymų, nors aš jokios įtakos Drąsos Keliui neturiu, o vien mėginu blaiviai mąstyti, siekdamas vien gero visai Tautai ir Visuomenei?

Pagarbiai :  Stanislovas  Stulpinas     2012 m. spalio 19 d.

Tai yra subjektyvi nuomonė, kuri nebūtinai sutampa su redakcijos pozicija. Už šioje rubrikoje publikuojamas medžiagas atsako tik autoriai, ne redakcija.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Kazys

2012-10-22   22:09

IP: 78.58.111.86

Manau teisingai numatė a.a. Stanislovas šito drąsaus kelio likimą. Argi gali susivienyti kokiems nors sprendimams Patackas ir komunistas Gylys? Gylys tuoj pat perbėgs pas socdemus, nes jie gali jam net kokią ministeriją pasiūlyti. Gal dar kirpėją išrinks garliaviniai į Seimą, tai ir kariaus toje drąsuolių partijoje Seime du žurnalistai, dvi bobelės, Patackas su Gyliu. Ką jie gali pasiekti?

Vincui

2012-10-22   14:10

IP: 77.79.54.52

atseke pagal IP ir nusiunte uznuodyta virusa?

2012-10-22   07:06

IP: 84.32.108.23

E.Masiulio chebra nunuodijo exprokurorą.Taškas

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Apaštalas Paulius rašė laiškus korintiečiams. Seneka rašė laiškus Liucijui. Kunigaikštis Gediminas rašė...

Tai ko tie gėjai reikalauja? (Atsakymas T. Matulevičiui) nuotrauka, foto

Esu teigiamai nusiteikęs žmogus. Stengiuosi niekada nedejuoti ir moku džiaugtis kitų sėkme....

Teisutis Matulevičius: "Kitoks laiškas "kitokiems" nuotrauka, foto

Šiais, beje, kaip ir ankstesniais, metais Klaipėdoje minint Sausio 13-ąją Liepų gatvėje...

Politinis importas, arba Žmonės iš centro nuotrauka, foto

Karantinas ir kelionės traukiniais - kas keičiasi? nuotrauka, foto

Lietuva, „Lietuvos geležinkelių“ grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ dalijasi atmintine keleiviams, kurioje...

Klaipėdos baseine užfiksuotas Lietuvos rekordas nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos 50 m baseine dvi dienas vykusiame "Klaipėda Grand Prix-2020" turnyre, kuriame...

Savaitės reidų rezultatai: pustrečio šimto greičio viršijimo atvejų nuotrauka, foto

Kriminalai, Praėjusią savaitę, spalio 19 – 25 dienomis, Klaipėdos kelių policijos pareigūnai priemones eismo...

2020-2024 m. kadencijos Seimas: nauji ir seni vardai nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuva per du rinkimų turus išsirinko tryliktąjį Seimą – naujos sudėties Tautos...

Lietuva, Paskelbta prieš 21 min.

Sportas, Paskelbta prieš 24 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 41 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...