2020 m. gruodžio 3 d. 04:27 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Bendrijų šeimininkai ar teisinio chaoso įkaitai?

(10)

2017-07-15, 20:01

SB "Vaiteliai" narių grupė

Bendrijų šeimininkai ar teisinio chaoso įkaitai? nuotrauka, foto

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Įstatymų leidėjas sodininkų bendrijų nariams yra suteikęs išimtinę kompetenciją spręsti svarbiausius bendrijos veiklos organizavimo klausimus - iš bendrijos narių rinkti ir atšaukti bendrijos valdymo organo narius, valdybos pirmininką, revizijos komisiją, nustatyti bendrijos ūkinės veiklos organizavimo ir valdymo tvarką. Atrodytų, kad bendrijos nariai yra patys savo bendrijų šeimininkai, tačiau realybėje šios bendrijos narių teisės gali būti tik realios tikrovės neatitinkantis dalykas.

Dėl teisinio chaoso neįtikėtina situacija dabar yra susiklosčiusi sodininkų bendrijoje "Vaiteliai". Apie tai 2017 07 04 buvo rašyta "Vakarų eksprese".

Nuo 2016 m. birželio SB "Vaiteliai" bylinėjasi teismuose dėl to, kad 5 sodininkai - E. Mickūnas, A. Glinckis, D. K., V. Kulys, V. Laukaitis - teisme ginčija 289 narių raštu išreikštą nuomonę dėl bendrijos valdymo. 2017 06 23 d. Klaipėdos rajono teismas uždraudė visiems bendrijos nariams priimti sprendimus dėl bendrijos valdybos narių rinkimo. Apie tokį sprendimą 2 500 bendrijos narių, kurių atžvilgiu taikomas šis draudimas, teismas neinformavo.

2006 m. spalį bendrijai ėmėsi vadovauti L. K., iki tol jau kelis mėnesius ėjusi valdybos pirmininkės pareigas, nors rinkimų nebuvo (tai įrodo Registrų centro išrašai). Nors bendrijos valdybos pirmininko kadencijos laikotarpis yra treji metai, 2010 m. bendrijos narių susirinkime bendrijos valdyba nebuvo renkama, o valdybos įgaliojimai nebuvo perregistruoti Registrų centre.

Darbuotojų atlyginimus sodininkų bendrijoje turi nustatyti jos nariai. L. K. iki šiol nėra perdavusi bendrijai dokumentų, iš kurių būtų aišku, kas ir kokiu pagrindu nustatė jai atlyginimą, kokiu pagrindu jis buvo didinamas - jau nuo 2006 m. jis buvo dviejų minimalių mėnesinių algų dydžio. O buvęs valdybos narys V. Laukaitis dabar reiškia nepasitenkinimą dėl lygiai tokio pat dabartinio pirmininko atlyginimo dydžio, nors pirmininkas pradėjo jį gauti tik po 3 metų darbo bendrijoje, kai iš esmės pagerėjo bendrijos finansinė padėtis bei buvo nuveikti realūs darbai ir atlyginimas buvo patvirtintas bendrijos narių.

Nors iš sodininkų buvo renkamos įmokos daugiausia grynaisiais pinigais, kurių priėmimas galimai ne visada būdavo įforminamas tinkamai (bendrijos banko sąskaita buvo atidaryta tik 2003 m.), su tiekėjais laiku bendrija neatsiskaitydavo. Kaupėsi skolos už sodininkams tiekiamą elektros energiją, padavus bendriją į teismą grėsė elektros energijos atjungimas visiems sodininkams. 2013 m. sausio 1 d. bendrijos neapmokėtų sąskaitų suma AB "Lesto", VĮ "Klaipėdos regiono keliai" viršijo bendrijos turimas lėšas beveik 15 000 Lt.

Reklama

Nuo 2008 m. buvo renkama tikslinė įmoka "dokumentų tvarkymui" - po 30 Lt kasmet iš kiekvieno sodininko, tačiau per 5 metus vietiniai elektros tinklai taip ir nebuvo parduoti bendrovei VST.

Kilus sodininkų nepasitenkinimui 2013 m. buvo išrinkta nauja bendrijos valdyba, valdybos pirmininku išrinktas R. Aniulis. Vietiniai elektros tinklai gavus bendrijos narių pritarimą buvo parduoti AB "Lesto" per 5 mėnesius.

Naujoji valdyba pradėjo domėtis, kur buvo naudojamos bendrijos lėšos. Buvusi valdyba atsisakė perduoti buhalterinius ir juridinius bendrijos dokumentus, dėl to teko dokumentų reikalauti teismine tvarka. Nors galutinis ir neskundžiamas teismo sprendimas įsiteisėjo dar 2015 m., o buvusi valdybos pirmininkė sumokėjo 200 Eur baudą už teismo sprendimo nevykdymą, buhalteriniai dokumentai už 1991-2012 m. laikotarpį nėra perduoti iki šiol.

Buvusi valdyba už 18 000 Lt įrengė vieną autobusų stotelę, o 2014 m. dabartinė valdyba už keturias autobusų stoteles-paviljonus, 5 šiukšlių konteinerių aikšteles ir 5 skelbimų lentas sumokėjo tik 40 000 Lt.

2014 m. atsisakius grynųjų pinigų rinkimo iš sodininkų bendrijos finansinė padėtis iš esmės pagerėjo. Paaiškėjo, kad daug asmenų iš viso nemokėjo jokių mokesčių bendrijai 10 ir daugiau metų, neatsiskaitydavo už sunaudotą elektros energiją. Pradėjus tvarkingai naudoti bendrijos lėšas tapo įmanoma ne tik laiku atsiskaityti su tiekėjais, bet ir sumažinti metinį bendrijos nario mokestį 28,96 Eur 2014 m. iki 24 Eur už 6 arų sklypą 2017-aisiais. Be to, bendrijos nariai papildomai nemoka už atliekų tvarkymą, šias išlaidas padengia bendrija. Taip sodininkai papildomai per metus sutaupo nuo 11,58 iki 55,03 Eur.

Tačiau nuo pat 2013 metų bendrija priversta bylinėtis su grupele sodininkų dėl įvairiausių klausimų:

Reklama

dėl neperduotų buhalterinių dokumentų;

dėl buvusios buhalterės negrąžinto bendrijai priklausančio kompiuterio, namuose laikytų bendrijai priklausančių dokumentų ir bendrijos lėšų;

dėl atleistos už pravaikštas buhalterės etato panaikinimo;

dėl sprendimo deklaruoti atliekas (norima jį panaikinti, kad už jų tvarkymą sodininkams reikėtų papildomai mokėti);

skundžiama ir sodininkams suteikta galimybė nuomotis bešeimininkius žemės sklypus.

Tokie penkių sodininkų veiksmai yra kurstomi buvusios valdybos narių bei negali būti paaiškinami nei loginiais, nei ekonominiais motyvais.

Reklama

Dabartinė bendrijos valdyba yra atvira visiems sodininkų pasiūlymams, kaip tvarkytis geriau. Tačiau keletas asmenų net ir pozityvius dalykus ginčija ir juos neigia nieko nesiūlydami, tad kenkia daugumai bendrijos narių, kurių yra beveik 2 500.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-11-18   05:10

IP: 5.62.58.229

Labas, mano vardas yra Jonas Romualdas. Šiandien vidurdienį gavau paskolą iš ponas. Teodoras. tai 100% tikra, kreipkitės į jį el. paštu: [email protected]

Vaitelių gyventojas

2017-07-27   12:33

IP: 188.69.209.120

Kaip įdomu iš kur tas Izidorius tuos skaičius ištraukė, nebent mes turėjome netik du pirmininkus, bet ir du buhalterius. Skelbia turintis daug sukaupęs informacijos,tik niekaip jos neparemia faktais, O dėl bendrijos skolų kiek pamenu mums žadėjo atjungti elektrą ir Lesto atstovams buvo neįdomu,kad aš moku tvarkingai mokesčius kiekvieną mėnesį, o buhalteris Izidorius Lesto nepraveda. tad norėčiau paprašyti kreiptis oficialiai į Lesto del pažymos apie tuometes bendrijos skolas ir visiems bus aišku, kas teisus o kas meluoja. Tik norėčiau paklausti, kas būtų sumokėję kompensacijas visiems tvarkingai mokėjusiems už elektros atjungimą, ar pirmininkė, ar buhalterė, ar buhalteris Izidorius?

ups

2017-07-21   12:59

IP: 77.219.207.219

Pirmininkas vis gazdina ir gazdina...ir dar giriasi straipsnyje kad jis atviras pasiulymams...cha..cha...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Ištikima "Vakarų ekspreso" skaitytoja ponia Justina įpareigojo palieti minčių apie gyvenimo prasmę....

Gyvenimo prasmės beieškant nuotrauka, foto

Ne, "Sūduvis" nėra buvęs piratų laivas. Tai karinis laivas, pastatytas 1958 metais...

Nerami "Sūduvio" senatvė nuotrauka, foto

Gerokai prieš karantiną teko dalyvauti draugų vakarėlyje, kuriame miela graži, rožine suknyte...

Vaikai siaubūnai yra savo tėvų atspindys nuotrauka, foto

"Kantomannia" - kultūrines sienas atveriantis unikalus projektas nuotrauka, foto

Neringa, Sėkmingai įgyvendinamas vis didesnį pagreitį įgauna šiemet startavęs išskirtinis tarptautinis projektas „Immanuelis...

Keliui į LEZ kliūčių nemato nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos savivaldybė nemato kliūčių, kad būtų įrengtas naujas įvažiavimo kelias į Klaipėdos...

Specialusis įpareigojimas - laivų statybai, remontui, vėjo elektrinėms nuotrauka, foto

Jūra, Šiandien Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos inicijuotam nutarimo projektui, kuriuo siekiama nustatyti Klaipėdos...

Gargždai nuo kitos žiemos kelius prižiūrės kitaip nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Klaipėdos rajono savivaldybė yra paskelbusi konkursą centralizuotai kelių priežiūrai žiemos metu. Konkurso...

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...