2019 m. birželio 25 d. 11:00 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Avinėliai, pasipurtykite, nes vis tiek nukirpsime

(3)

2012-08-08, 10:29

"Respublika"

Avinėliai, pasipurtykite, nes vis tiek nukirpsime nuotrauka, foto

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Ar daug dar liko Lietuvoje miestų miestelių, kuriuose vietos valdžia nesugebėjo apmokestinti automobilių stovėjimo? Nemažai. Turėtų nelikti. Nes tai - vienas iš nedaugelio šaltinių biudžetui papildyti. Fizinių asmenų pajamų mokesčio įplaukos esant tokiam nedarbui vis traukiasi, o gatvėje niekada neišseks. Visi ten uždirba.

Doras žmogus į gatvę uždarbiauti neis. Plėšikui ten vieta. Narkotikų prekeiviui. Prostitutei.

Ir valdžia ten ranką ištiesė. Arba geruoju išmelži 2-3 litus per valandą iš vairuotojo, arba išrašai šimto su kaupu baudą.

Mažai uždirbi arba gaila pinigų - vaikščiok pėsčiomis. Kol kas - veltui.

Klaipėdos miesto taryba pranoko kitų miestų mokesčių rinkėjus. Nusprendė, kad nuo kitų metų pradžios į miesto centrą ar senamiestį savo automobiliais važiuojantys žmonės mokės ne tik už jų palikimą gatvėse, bet ir daugiabučių namų kiemuose bei iki tol nemokamose buvusiose aikštelėse.

Tai padaryta vadovaujantis neva kilniu tikslu - išvalyti iš centre ir senamiestyje gyvenančių žmonių kiemų svetimus automobilius. Ne tik vairuotojų, gyvenančių kituose uostamiesčio rajonuose, automobilius, bet ir apskritai ne Klaipėdoje. Pastarieji įvardyti kaip pats didžiausias blogis.

Kaip pareiškė aukščiausias pareigas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijoje užimanti ponia, socializmas baigėsi ir už viską reikia mokėti. Mažai uždirbi arba gaila pinigų - vaikščiok pėsčiomis. Kol kas - veltui.

Vertėtų priminti, kad mokesčių už automobilių statymą eros pradžioje šios liberalios naujovės pradininkai merijose žadėjo, kad sumažės automobilių grūstys senamiesčiuose, kad už tuos pinigus bus įrengta naujų aikštelių transportui. Tik kad nuo automobilių miestai tebedūsta. Aikštelės įrengiamos, galima sakyti, tik valstybės įstaigų darbuotojams.

Patys „lygiausi“ savivaldybių darbuotojai ir tarybų nariai savo mašinas gali nemokamai palikti uždarame kieme, mažiau „lygesni“ - šalia esančiose rezervuotose aikštelėse.

Kai kuriems iš jų dar suteikiamas ir „vilko bilietas“ - leidimas statyti automobilius kur nori. Atrodytų, paprastas popiergalis, nes jame nėra parašyta, kam jis išduotas, neįrašyta automobilio markė ir valstybinis numeris, tačiau labai ypatingas baudas už rinkliavos nemokėjimą išrašinėjantiems kontrolieriams.

Niekada nėra padėties be išeities. Ne tik nauju mokesčiu nepatenkinti klaipėdiečiai dar turi laiko suskubti iki metų pabaigos oficialiai deklaruoti savo gyvenamąją vietą uostamiesčio centre esančiame Liepų gatvės 11 name - Klaipėdos miesto savivaldybėje. Ir tada jiems metinis leidimas palikti automobilį net 200 metrų spinduliu apie tautos išrinktųjų tvirtovę tekainuos 5 litus. Didelė garbė. Nė kiek ne mažesnė nei ta, už kurią prie onkologijos ligoninių iš pacientų artimųjų per dvi valandas tiek nulupama.

Apmokestinami plotai plečiasi, o nauda tematoma vienintelė: atrodo, kad mokesčių už paliktą automobilį versliukas specialiai susigalvotas. Lėšos leidžiamos bilietukų aparatams atnaujinti, kontrolierių ir jų vadovų algoms, pažeidimų fiksavimo technikai pirkti. Kiti pinigai pražūva biudžeto dugne.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

dezinformacija

2012-08-10   10:42

IP: 195.182.76.3

"13.1.3. už pirmą leidimą automobilių valdytojams ar naudotojams, dekla
gyvenamąją vietą ar išsinuomojusiems gyvenamosios paskirties patalpas apmokestintoje zonoje, -penki litai metams už 1 transporto priemonę;
13.1.4. už antrą leidimą automobilių valdytojams ar naudotojams, deklaravusiems
gyvenamąją vietą ar išsinuomojusiems gyvenamosios paskirties patalpas apmokestintoje zonoje, -250 litų metams už vieną transpoto priemonę."

Kas pirmas ir antras deklaravę gyvenamąją vietą Liepų 11? Nes daugiau prizinių vietų nėra.

2012-08-10   00:27

IP: 193.219.60.1

Tipiški dvigubi standartai ir lupikavimas:
"mokesčių už automobilių statymą eros pradžioje šios liberalios naujovės pradininkai merijose žadėjo, kad sumažės automobilių grūstys senamiesčiuose, kad už tuos pinigus bus įrengta naujų aikštelių transportui. Tik kad nuo automobilių miestai tebedūsta. Aikštelės įrengiamos, galima sakyti, tik valstybės įstaigų darbuotojams.
Patys „lygiausi“ savivaldybių darbuotojai ir tarybų nariai savo mašinas gali nemokamai palikti uždarame kieme, mažiau „lygesni“ - šalia esančiose rezervuotose aikštelėse.Kai kuriems iš jų dar suteikiamas ir „vilko bilietas“ - leidimas statyti automobilius kur nori. Atrodytų, paprastas popiergalis, nes jame nėra parašyta, kam jis išduotas, neįrašyta automobilio markė ir valstybinis numeris, tačiau labai ypatingas baudas už rinkliavos nemokėjimą išrašinėjantiems kontrolieriams."

666

2012-08-08   23:54

IP: 86.100.81.81

visi zino asmeniskai kas uz ka balsavo tai ir turi tai ka nori jau belekiek metu klaipedoje visokiu dudu ir smeklu

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Dažnai atrodo, kad tikrų problemų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje...

Nevadinkit moterų gražiomis - būsite „suėsti“ nuotrauka, foto

Fanatikai visada buvo pavojingi. Kai fanatikas  prasibrauna į aukščiausius valdžios postus, tai...

Apsaugok Viešpatie nuo Verygos varškėčių nuotrauka, foto

Artėja stebuklingoji Joninių naktis. Ir galvoju, - kuo tie Jonai nusipelnė turėti...

Joninių reikaliukai nuotrauka, foto

Kitą savaitę šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė dešimtą kartą atsiskaitys už per metus...

Kaip JI dešimt metų su mumis ištvėrė? nuotrauka, foto

Dėl vaikų nuotykio vyras ryžosi pavojingam iššūkiui nuotrauka, foto

Kelionės, Krepšininko Gintauto Matulio brolis Andrius Matulis baidare leisis į 700 kilometrų kelionę...

Dėl atimtų vaikų kovojusiai šeimai - dar vienas smūgis nuotrauka, foto

Lietuva, Bylą prieš Vaiko teisių apsaugos specialistus laimėjusi kretingiškių šeima džiaugėsi, kad pagaliau...

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Adresas: Tiltų g. 26ARezervacijų tel.: 8 46 211 390

Ieškote darbo? Laisvos vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Ūkis, Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Kelionės, Paskelbta prieš prieš 1 minutę

Patarimai, Paskelbta prieš 28 min.

Ūkis, Paskelbta prieš 37 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...