2021 m. vasario 25 d. 20:58 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Arvydas Juozaitis: Aleksejus Navalnas - ne samdinys

(2)

2021-01-23, 08:56

Arvydas JUOZAITIS

Arvydas Juozaitis: Aleksejus Navalnas - ne samdinys nuotrauka, foto

A. Navalnas.

© EPA-ELTA nuotr.

Reklama

Pagaliau — Aleksejus Navalnas. Vyras, kurį ir deginamas galėtum pavadinti apaštalu, nes jis “savo valia kančiai atiduotas". Tokiems kaip jis padangėse skamba giesmės — himnai drąsiųjų beprotybei.

Tikras vyras turi žinoti, kad nuodėmių jūroje didžiausia nuodėmė — baimė; visos kitos nuodėmės — išvestinės. Drąsa ir narsa turi būti svarbiausias vyro rūpestis.

Tačiau tarp drąsos ir narsumo esama skirtumo. Narsumas būdingas liūtui, tigrui, o ir kiekvienam gyvūnui, kai šis puola ginti savo ir savo palikuonių gyvybės. Narsa būtina medžioklėje, kai reikia tykoti grobio, griebti auką. Bet toje narsoje jau prasikala patirtis, vadinasi, proto pradmenys.

Tikroji vyro drąsa — tai narsą apvaldęs protas. Napoleonas mylėjo savo maršalą Miuratą ir žinojo, kad jį galima siųsti į beprotiškus žygius, mesti į beviltiškas mūšio vietas. Bet Miurato nebuvo galima siųsti ten, kur reikėjo protingai pasverti ir paskirstyti jėgas.

Aleksejaus Navalno drąsa? Žinoma, tai protu valdomas narsumas. Jis pajutęs savo drąsos kainą, ta kaina liudija mirtį. Jis mato, kaip priešai stumte stumia į akligatvius, kuriuose jį įkalins ir vėl bandys žudyti. Ir ką jis daro? Jo drąsa virsta didvyriškumu.

Dabar aplink A. Navalną sukasi visokių žmonių — geros ir blogos valios patarėjų, jų per akis. Tik kad tie patarėjai — ne iš jo planetos, ne iš jo koordinačių sistemos. Patarėjai dažniai nė nežino, ką pataria, dažnai jie būna ir samdiniai, — bet turi jie reikalo su karžygiu. Tokiems patarėjams rusai turi posakį: «кишка тонка» — “per silpnas, brolyti, kad mokytum".

Reklama

Mirtis, kuri jau buvo pagriebusi jį savo nagais, ir iš kurių jis išsprūdo, vėl tyko Aleksejaus. Visi skaičiavimai, kaip jos išvengti — niekiniai; visi svarstymai, kas stovi už šio vyro, kas ir kiek jam sumokėjo, ką pažadėjo — niekingi. A. Navalną apstoję bibliniai sadukiejai ir fariziejai, jie viską skaičiuoja ir sveria. Tačiau niekas o niekas iš jų nesupranta, kiek aukštai žmogus yra pakilęs, jeigu jis savo laisva valia eina į Rusijos teisminio-represinio aparto nasrus.

Taip, daugybė gero jam linkinčių žmonių kartoja: “tai neprotinga”, “reikėjo kitaip”, “bent žmonos būtų pagailėjęs”, “vaikai dar neužaugę!”. Jo geranoriai net meta į akis: “Ar pagalvojai apie mus, savo sekėjų armijas?!» Taip, A. Navalno sekėjus mėtys iš darbų, talžys, sodins į kalėjimus.

“Ne to dabar reikia!” — šaukia širstančios minios.

O ko reikia — kas žino?

A. Navalnas žino. Jis jau Maskvos oro uoste pasakė: “Aš nieko nebijau, ir jūs nieko nebijokite!” Tą patį pakartojo ir šaunioji jo žmona Julija, stovėdama greta jo.

Tokiems darbams žodžių nepakanka, jie atliekami alsuojant debesims: “Drąsiųjų beprotybei giedame mes giesmę!”

Reklama

Šio vyro elgesys — kilnumo vertikalė, todėl jis taip skaudžiai žeidžia horizontaliai gulinčius, horizontaliai veikiančius ir valdančius, net svarstančius.

A. Navalno drąsa ir ja pagrįstas elgesys yra naujiena Rytų Europoje. Ne tik Rusijoje, bet ir Lietuvoje, kur viskas prieš Rusiją suskaičiuota, pasverta, ir kur radikalai palaiko A. Navalną, nes mano, kad jis nekenčia Rusijos lygiai taip pat, kaip ir jie. O jis myli savo tėvynę ir linki jai tik gero. A. Navalnas gali sėdėti kalėjime? Gali. Labai ilgai sėdėti? Ilgai. Liaudies išvaduotas jis gali tapti Rusijos prezidentu? Gali. Visko gali būti.

Jo gyvybė jau tapusi būsimų valdžios perdalijimų įkaitu. Bet aišku viena: Aleksejaus Navalno gyvenimas tapo tokiu daugiaprasmiu, nes jo drąsa — vienprasmė, kaip liepsna.

Aleksejaus Navalno likimas skatina skilimą Rusijos valdžios viršūnėje. Viršūnė turės skilti, antraip pokyčiai neįvyks.

O mums ko galima tikėtis? Geriausiai būtų, jeigu Europos Sąjungos viršūnės nešoktų aplink A. Navalną raganų šokio, laukdamos Rusijos mirties. Tai prastas, samdinių vertas šokis. Mes turime reikalo su karžygiu, ne samdiniu.

Arvydas Juozaitis

Reklama

(Valstiečių laikraštis, 2021-01-23)

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Rimantė

2021-01-24   11:13

IP: 185.11.26.161

Puikus ir labai teisingas straipsnis! Laisvę Aleksejui Navalnyj ir visiems politiniams kaliniams!✊✊✊

2021-01-23   11:18

IP: 185.11.26.161

Įdomu, ar rašytum ėmė apie mane, kaip apie apaštalą, jei aš viešai išreikščiau daugelių nuomonę prieš mūsų valdžią? Manau NE. Tai kodėl mes remiamės dviem standartais? Jis ten nusižengė įstatymams. Manau Arabų arba Afrikos šalyse yra daugiau bėdų. Mes tylim... Kodėl? Manau aišku daugeliui

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Žinoma, kaip ir kiekvienas normalus žmogus, sureagavau į pačiuose įvairiausiuose medijos kanaluose,...

Kietosios dalelės nuotrauka, foto

Jau ištisus metus visame pasaulyje siautėjant pandemijai įvairiausio lygio valdžios ieško sprendimų,...

Klaipėdos pagalba sugniuždytam verslui: gyvybės pliūpsnis ar kompresas „nabašnikui“ ? nuotrauka, foto

Į antrąjį klausimą daugelis gerokai lengviau pateiktų atsakymą – žinoma, kad ant ešafoto...

Vakcinos ir ES: kas nutiko ne taip ir ką giljotinuoti? nuotrauka, foto

Mūsų valstybei itin "sekasi" su teisingumo ministrais. Vienas iš jų -...

Kęstutis Tamašauskas: Apie šliaužiantį perversmą nuotrauka, foto

Geriau neidealus bendrasis planas, nei ideali stagnacija nuotrauka, foto

Klaipėda, Rengiamas naujas Klaipėdos miesto bendrasis planas toliau kelia aistras. Šį kartą Lietuvos...

Dėl Maldyvuose dingusios dukros kreipėsi į Kretingos policiją nuotrauka, foto

Kriminalai, Maldyvuose išėjusi nardyti pradingo 8 mėnesį nėščia lietuvė. Moters vyras mano, kad...

"Neptūnas" ruošiasi mūšiui su "Žalgiriu" nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Neptūnas" po dviejų savaičių atokvėpio nuo rungtynių vėl išbėgs į krepšinio...

Palaimintos lengvatos Klaipėdos verslui nuotrauka, foto

Klaipėda, Dėl besitęsiančios COVID-19 pandemijos uostamiesčio politikai pritarė siūlymui atleisti vietos verslininkus nuo...

Klaipėda, Paskelbta prieš 14 min.

Sportas, Paskelbta prieš 58 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...