2020 m. gruodžio 2 d. 17:57 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Apie žąsis ir melo rūšis

(1)

Apie žąsis ir melo rūšis nuotrauka, foto

Gražina JUODYTĖ

© Asmeninio archyvo nuotr.

Reklama

Jeigu statistiškai šeima, tarkim, per metus "sutratina" dvylika žąsų, tai visai nereiškia, kad taip ir yra realybėje.

Paradoksų formuluočių meistras Markas Tvenas trumpais sakiniais daugiau nei prieš šimtą metų jau tvirtino: "Yra trys melo rūšys: melas, bjaurus melas ir statistika."

Tą jo tvirtinimą prisiminiau studijuodama vienos partijos rinkiminę ataskaitą apie per kadenciją nuveiktus darbus. Konkrečių skaičių joje buvo nedaug. Tai nusprendžiau pasitikslinti bent vieną statistinį teiginį apie medikų - gydytojų ir slaugytojų - atlyginimų didėjimą 45 proc. Esą gydytojų atlyginimai padidėjo nuo 1 763 iki 2 573 eurų, o slaugytojų - nuo 889 iki 1 295 eurų.

Socialiniame tinkle medikų prašiau patvirtinti arba paneigti tokias algas. Nustebino tai, kad viešai diskutuoti nepulta. Bent dešimt medikų rašė elektroninius laiškelius. Pacituosiu tik vieną iš jų, gal charakteringiausią: "Rašyti ant sienos bijojau... Per tris darbus turiu 1,75 etato. Naktys, šventės darbe", - pranešė gydytoja, į rankas gaunanti tuos 1 763 eurų.

Ne, ji nėra dispečerė, išrašinėjanti siuntimus tyrimams. Jos misija tuose trijuose darbuose žmones gydyti. Tyrimų neatlikau, kaip jai sekasi tai daryti. Viliuosi, kad ji gydytoja iš didžiosios raidės.

Beje, jos pranešime labiausiai nustebino žodis "bijojau". Kiti, rašę elektroninius laiškelius, medikai nemotyvavo, kodėl savo algų nekomentuoja viešai. Bet priežastis, matyt, ta pati - panašūs darbo krūviai. Tik atlyginimai už tuos 1,75 ar du etatus, oi, kokie skirtingi...

Reklama

Tiek gydytojai, tiek slaugytojos tvirtino beveik tą patį - tokie algų dydžiai iš fantastikos srities... Pranešimų, kad jie egzistuoja realybėje, nebuvo. Ką aš žinau - gal kas nors gauna, o gal, sugebėję gerai prasisukti, gauna ir kur kas daugiau.

Į pensininkus, kurių pensijos pagal ataskaitą padidintos per kadenciją 33 proc., t. y. 133 eurų, viešoje erdvėje net nesikreipiau. Turbūt užkapotų komentarais, net nepasigilinę.

Dar praeitoje Seimo kadencijoje buvo priimtas pensijų indeksavimo pagal infliacijos lygį įstatymas. Indeksuojant gal kam nors tos pensijos ir padidėjo 133 eurais...

Na, pasišaipydama galėčiau juos prilyginti 12 žąsų vienai šeimai per metus. Štai kokia galinga yra toji statistika, padedanti manipuliuoti reikiama, o svarbiausia, pageidaujama linkme prieš rinkimus.

Iki jų nedaug beliko - vos mėnuo. O mes vieni kitų teiraujamės: už ką balsuoti, už ką balsuoti?

Atrodo, bus kaip visuomet - balsuosime už tuos, kurie įvairiomis manipuliacijomis, ne tik statistinėmis, galvas bus susukę labiausiai. Reikiama ir pageidaujama linkme.

Reklama

Gražaus savaitgalio, nepaisant susuktų galvų sindromo.

Savo mintimis, pasiūlymais, džiaugsmais ir rūpesčiais galite pasidalinti tel. 385 297 darbo dienomis 10 - 13 val. arba rašyti el. pašto adresu [email protected]

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Gražina

2020-09-17   08:01

IP: 172.69.190.14

Nebeurk už Kitus. Nežinau, kaip pati gaudaisi politikje, bet , kas seka įvykius, seimo paosėdžius, ekonomiką, pagalbą mažiau uždirbantiems, kurie tikrai puolami dar normaliai ir daug dirbo - UŽ TUOS..

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Ištikima "Vakarų ekspreso" skaitytoja ponia Justina įpareigojo palieti minčių apie gyvenimo prasmę....

Gyvenimo prasmės beieškant nuotrauka, foto

Ne, "Sūduvis" nėra buvęs piratų laivas. Tai karinis laivas, pastatytas 1958 metais...

Nerami "Sūduvio" senatvė nuotrauka, foto

Gerokai prieš karantiną teko dalyvauti draugų vakarėlyje, kuriame miela graži, rožine suknyte...

Vaikai siaubūnai yra savo tėvų atspindys nuotrauka, foto

Valentinas Sventickas: apie žmones, pravardžiuojamus sovietikais nuotrauka, foto

Kultūra, Literatūros kritikas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Valentinas Sventickas,...

Mirė grupės „Naujieji lietuviai“ narys Linas Rugienius nuotrauka, foto

In Memoriam, Pirmadienio vakarą socialiniuose tinkluose pasipylė užuojautos kupinos žinutės, kuriomis atsimenamas grupės „Naujieji...

Mažėjant bankų pelnams auga mokesčiai klientams nuotrauka, foto

Euras, Du didžiausi komerciniai bankai Lietuvoje - "Swedbank" ir SEB pranešė, kad...

Užkliuvo kandidatės į ministres Gintarės Skaistės reputacija nuotrauka, foto

Lietuva, Prezidento Gitano Nausėdos atstovas spaudai Antanas Bubnelis sako, kad kandidatės į finansų...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...