2020 m. lapkričio 29 d. 10:31 val., sekmadienis

Naujosios mokyklos statybos

Naujos mokyklos projektavimas: pagalio į ratus neįkišo

(3)

Naujos mokyklos projektavimas: pagalio į ratus neįkišo nuotrauka, foto

VIZIJA. Konkursą laimėję architektai šitaip įsivaizduoja šiaurinėje miesto dalyje planuojamą statyti naują mokyklą.

© "A405" vizualizacija

Reklama

Nors buvo bandymų pristabdyti pradėtą naujos mokyklos Klaipėdoje projektavimą, kol kas nėra jokio pagrindo nutraukti sutartį su konkursą laimėjusiais projektuotojais. Tad procesas juda toliau.

Tiesa, galimų pažeidimų įvykusiame konkurse įžvelgę Viešųjų pirkimų tarnybos specialistai pradėjo administracinio nusižengimo tyrimą. Tačiau, pasak Klaipėdos miesto savivaldybės teisininko Andriaus Kačalino, tai neįpareigoja nutraukti sutarties su projektuotojais. Blogiausiu atveju administracinius nusižengimus padariusiems asmenims bus skirtos piniginės baudos.

Argumentai prieš argumentus

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija sutartį su konkursą laimėjusiais projektuotojais - klaipėdiečių kompanijos "A405" atstovais - pasirašė šį pavasarį.

Tačiau šį konkursą Viešųjų pirkimų tarnybai apskundė jame dalyvavęs ekspertas - Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos vadovas Vaidotas Dapkevičius.

Atlikusi vertinimą, Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pateikė išvadą, jog Klaipėdos savivaldybė turėtų nutraukti mokyklos projektavimo sutartį, mat vykdant pirkimą buvo rasta tam tikrų pažeidimų. Esminis jų - konkurso laimėtojo UAB "A405" pasiūlymai neatitinka detaliojo plano sprendinių, nors toks buvo konkurso reikalavimas.

Tačiau uostamiesčio valdininkai neskubėjo nutraukti sutarties, nes, jų įsitikinimu, jokių pažeidimų nebuvo padaryta. Klaipėdos savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vedėjas Andrius Kačalinas mano, kad VPT ne iki galo įsigilino į pateiktą medžiagą.

Reklama

"Teigiama, kad nebuvo galima teikti pasiūlymo, pagal kurį reikėtų keisti detaliojo plano sprendinius. Tačiau pastudijavę medžiagą matome, kad paslaugos teikėjai iš anksto teiravosi Savivaldybės, ar jie galės koreguoti detaliojo plano sprendinius. Jiems buvo atsakyta, kad keisti negalės, bet koreguoti detalųjį planą galės. Pagal Teritorijų planavimo įstatymą "keisti" ir "koreguoti" yra skirtingos procedūros", - situaciją "Vakarų ekspresui" komentavo A. Kačalinas.

Kadangi VPT ir Savivaldybės nuomonės išsiskyrė, visą vasarą vyko institucijų susirašinėjimas.

"Projektavimo sutartis vykdoma toliau. Kol kas neturime galutinės išvados, kaip pasielgs VPT. Tarnyba gali kreiptis į teismą dėl sutarties pripažinimo negaliojančia, gali nubausti atsakingus asmenis arba gali apsiriboti įspėjimu", - situaciją šią savaitę komentavo A. Kačalinas.

Sprendimas neišgąsdino

Panašu, kad bent kol kas teismų neprireiks.

"Šiuo metu yra pradėtas administracinio nusižengimo tyrimas, kuriam pasibaigus administracinius nusižengimus padarę asmenys bus traukiami administracinėn atsakomybėn", - toks buvo VPT direktorės Dianos Vilytės atsakymas "Vakarų ekspresui", kai pasiteiravome, kokie sprendimai priimti šioje istorijoje.

"Pagal tai, ką jums atsakė tarnybos atstovė, matyti, kad tarnyba nusprendė nesiimti procedūrų, leidžiančių teisminiu būdu pripažinti sutartį negaliojančia, o pagal Administracinių nusižengimų kodeksą nubausti kaltus asmenis, jei tokie bus nustatyti.

Reklama

VPT turi teisę surašyti protokolus ir nubausti, bet tikimės, kad šitaip nenutiks. Bet jei taip būtų, mes, manydami, kad nepadarėme jokio pažeidimo, svarstysime galimybę skųsti. Jeigu pats pirkimas teisėtas, tai negali būti kalbos apie administracinį nusižengimą", - išgirdęs VPT atsakymą, situaciją komentavo A. Kačalinas.

Bet kuriuo atveju, vykstantys procesai kol kas neužkerta kelio toliau rengti naujosios mokyklos projektą.

"Sutarties vykdymui dabar VPT vykdomas tyrimas jokios įtakos nedaro", - patvirtino Savivaldybės teisininkas.

Inovatyvi mokykla

Priminsime, kad naująją mokyklą Klaipėdoje, Žolynų kvartale, tikimasi pastatyti iki 2020-ųjų rugsėjo.

Pirmines vizijas pateikę projektuotojai žadėjo, kad mokykla bus inovatyvi ir patogi. Planuojama, kad mokykla bus sudaryta iš dviejų dalių, kurias jungs virš Senvagės gatvės nutiesta galerija. Apvalioji dalis bus skirta mokyklinei veiklai, o stačiakampė - sportinei.

Pasak projektą kuriančių architektų Gintaro Čičiurkos, Sauliaus Plungės ir Valdo Janulio, daug dėmesio bus skiriama erdvėms išnaudoti. Mokyklinėje dalyje numatyta išnaudoti stogus. Ant stogo bus galima įrengti daržų lysves, kurios pravers biologijos pamokoms, galės stovėti teleskopai, net ir skėčiai su gultais. Taip pat viduryje, ant pirmojo aukšto stogo, bus įrengtas kiemas su amfiteatru.

Reklama

Lauke bus įrengtos krepšinio, futbolo, tinklinio aikštelės, bėgimo takeliai ir treniruokliai. Virš Senvagės gatvės pastatytos galerijos dangą planuojama daryti tinkamą bėgti.

Iššūkiu projektuotojams taps ir tai, kad naujoji mokykla bus A++ energetinės klasės - pastatas pats turės apsirūpinti energija. Tačiau neabejojama, kad su šia užduotimi pavyks susidoroti.

Preliminariai skaičiuojama, kad realūs statybų darbai galėtų prasidėti 2018 m. pabaigoje.

Numatyta, kad naujoji mokykla bus gamtamokslinės pakraipos. Tai bus progimnazija. Ji turėtų priimti 652 mokinius. Planuojama, kad į naująją mokyklą dirbti turėtų persikelti Tauralaukio progimnazijos pedagogų kolektyvas.

Tai bus pirmoji Klaipėdoje ir antroji Lietuvoje naujai pastatyta mokykla po Lietuvos nepriklausomybės atgavimo.

Planuojama, kad naujos mokyklos statybos kainuos apie 6 mln. eurų.

Žymos: nauja mokykla

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

mama

2017-08-19   18:44

IP: 86.100.145.101

matosi, kad projekta norima prastumti bet kokia kaina. kas yra mates sklypa, supranta kad mokykla bus statoma ant skardzio, o vizualizacijoje sitas nera pavaizduota, nes dabar atrodo lyg statytu plynam lygiam lauke. be to kur stadionas? nes pavaizduotoje ale futbolo aikste tikrai ne stadionas. gaunasi statome beleka, belekaip svarbu kad patenkintume kazkieno interesus.

Puiku

2017-08-19   17:30

IP: 78.57.221.122

Gražus projektas. Tikra ateities mokykla. Kad tik turinys joje atitinkmas būtų.

2017-08-19   15:33

IP: 78.61.33.69

Na tai už miesto pinigus netgi savo atžaloms mokykla nusprendė pastatyti išrinktieji, varyti žalčius dirbti , o ne mūsų pinigus švaistyti. Man idomu kiek šioje mokykloje mokintis iš socialiai remtinu seimu? Mes tai sužinosime tik kai jau viskas bus baigta. Sugalvojo matai kaip įsikurti diskeliai, na nieko Dievas atseikės po lygiai

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Naujosios mokyklos statybos

Statybose jau verda darbas, dirba technika

VE nuotrauka, foto VE nuotrauka, foto

VE

Vyksta darbai, ruošiama statyba.

VE nuotrauka, foto VE nuotrauka, foto

VE

Pradėti pirmieji darbai, tvarkoma teritorija.

VE nuotrauka, foto VE nuotrauka, foto

VE

Kaimyno spyrio durys neatlaikė nuotrauka, foto

Kriminalai, 2020-11-28, apie 18:37 val., Klaipėdoje, Rumpiškės g., 1973 m.gim. vyras, būdamas neblaivus (2,60 prom.)...

Rajono savialdybė kviečia puošti lauko erdves ir dalyvauti konkurse nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Klaipėdos rajono savivaldybė ir šiemet kviečia visus aktyvius rajono gyventojus prisijungti...

Ką klaipėdiečiai mano apie skiepus? nuotrauka, foto

SE, Vis daugiau informacijos apie jau išrastą vakciną nuo COVID-19. Teiravomės klaipėdiečių, ar...

Dar 1976 nauji koronaviruso atvejai nuotrauka, foto

COVID-19, Per praėjusią parą patvirtintų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 1976

Kriminalai, Paskelbta prieš 17 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 22 min.

SE, Paskelbta prieš 30 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...