2020 m. lapkričio 28 d. 20:10 val., šeštadienis

Naujosios mokyklos statybos

Naują mokyklą Klaipėdoje statys vilniečiai

(10)

Reklama

Trečiadienį Klaipėdos savivaldybėje pasirašyta sutartis dėl naujos mokyklos Klaipėdoje statybos su konkursą laimėjusia UAB "Versina".

Vilniečių įmonė pasiūlė darbus atlikti už 11 milijonų eurų, tam skirtas 16 mėnesių terminas.

Rangovų atstovas Šarūnas Želnys sakė, kad konkurse dalyvavo antru bandymu, mat pirmą kartą netilpo į biudžeto ribas. Antruoju bandymu, anot Š. Želnio, buvo įvertintos rizikos, atlikti skaičiavimai ir pasiūlyta suma, kuri įsiteko į projekto biudžeto ribas. Konkurse dalyvavo dar viena įmonė, tačiau jos pasiūlyta kaina buvo didesnė, tiesa, neatskleidžiama, kokia.

Klaipėdos savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas sakė, kad Senvagės gatvėje, šalia Žolynų kvartalo, bus statoma moderni gamtos mokslų profilio mokykla su laboratorijomis. Skaičiuojama, kad mokykloje turėtų būti 648 vietos.

Mokykla turės du korpusus, sujungtus stikline galerija, - mokomąjį ir sportinį. Mokomasis mokyklos korpusas bus apvalios formos, taip siekiant vizualiai sumažinti jo užimamą plotą ir daugiau ploto skirti esamiems želdiniams išsaugoti. Sportinis korpusas bus stačiakampio formos, o abiejų pastatų fasadų apdailai numatytos molio spalvos klinkerinės plytelės, vidaus kiemo fasadų apdailai - natūralios spalvos medienos.

Mokomojo korpuso pirmame aukšte suplanuotos bendrosios paskirties patalpos: 286 vietų aktų salė, biblioteka, 150 vietų valgykla su maisto gaminimo ir valgyklos personalo patalpomis. Antrame aukšte įsikurs pradinukų ir vyresniųjų klasių moksleivių mokymo patalpos. Mokomojo korpuso pastato centre bus įrengta reprezentacinė daugiafunkcė erdvė su amfiteatru. Šios erdvės akcentu taps viduryje suprojektuotas mokslo žinių medis - medinių klijuotų konstrukcijų kompozicija. Mokomojo pastato stogas bus apželdintas - numatyta galimybė vykdyti ugdymo procesą šiltuoju metų laiku.

Reklama

Godos VILEIKYTĖS nuotr.

Sportinio korpuso pirmame aukšte suprojektuotos dvi atskiros universalios sporto salės 1-4 ir 5-8 klasių mokiniams. Tarp šių salių kiekvienai klasių grupei bus įrengtos atskiros drabužinės mergaitėms ir berniukams su dušais ir sanitariniais mazgais. Prie kiekvienos salės numatyti sporto inventoriaus sandėliai. Antrame šio korpuso aukšte suprojektuotos treniruoklių, choreografijos ir aerobikos salės su inventoriaus sandėliais, pedagogų metodinis kabinetas. Prie sportinio korpuso lauke bus įrengtos krepšinio-tinklinio ir mini futbolo aikštelės, 3 juostų bėgimo takas bei šuolių į tolį sektorius. Numatyta galimybė sportinį korpusą eksploatuoti atskirai, nepriklausomai nuo mokyklos darbo laiko - po pamokų bei savaitgaliais.

Patenkins poreikį

Pasak Ugdymo ir kultūros departamento direktorės Nijolės Laužikienės, turėtų būti visiškai patenkintas dabartinis vietų mokyklose šiaurinėje miesto dalyje poreikis. Vis dėlto, jos teigimu, nežinia, po kiek metų vėl gali poreikis išaugti, atsižvelgiant į ateities demografinius pokyčius.

"Buvo labai svarbu gyventojų poreikiai, svarstant, kurioje vietoje reikėtų statyti mokyklą. Buvo nagrinėjami transporto srautai, kaip vaikai bus vežami, koks bus gatvių pralaidumas. Buvo pasiūlyti keli sklypai, bet šis laimėjo dėl savo lokalizacijos - jis arčiausiai Tauralaukio ir kitų rajonų, kur ugdymo poreikis nėra patenkintas", - kodėl buvo pasirinktas būtent sklypai Senvagės g. 4 ir 6, argumentavo N. Laužikienė.

Tiesa, kainuos inžinerinių tinklų, esančių pasirinktoje vietoje, iškėlimas. Tačiau kokią projekto vertės dalį tai gali atsieiti, niekas nedrįso spėti.

Reklama

"Pirkimas darytas bendros kainos, dar nėra sąmatos. Rangovas per dešimt kalendorinių dienų pateiks kalendorinį finansinį grafiką, kuriame bus įvardytos grupės ir atlikimo terminai. Po dešimties dienų galėsime konkrečiau pasakyti, kiek rangovas įvertino vienus ar kitus darbus", - sakė Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Valdas Švedas.

Sutartį su UAB "Versina" pasirašęs Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis teigė, kad už iki šiol sklandų projekto įgyvendinimą reikia dėkoti darniam administracijos kolektyvui.

G. Neniškis patikino, kad Savivaldybė griežtai ir principingai prižiūrės projekto vykdymo terminus, kokybinius parametrus ir kt.

"Tai istorinis veiksmas, kadangi ši sutartis įkūnija didžiulį poreikį, dideles viltis ir, tikėtina, didelį pasididžiavimą ateityje. Tai miestui labai svarbus objektas. Apie jo poreikį turbūt kalbėti neverta, jis daugiau nei būtinas", - kalbėjo sutarties pasirašyme dalyvavęs meras Vytautas Grubliauskas, pridūręs, kad miestas į rangovų darbą žvelgs reikliai ir atidžiai.

UAB "Versina" atstovas Š. Želnys sakė, kad pirmiausia reikės paruošti darbo projektą, o po to seks pirmasis darbas - sklypo sutvarkymas.

Darbai turėtų būti baigti kitų metų pabaigoje, nors anksčiau planuota, kad mokykla duris atvers rugsėjo pradžioje. "Mokslo metai prasidės per šventas Kalėdas, bent jau vienoje mokykloje", - šmaikštavo meras.

Reklama

Paklaustas, kokius didesnius objektus yra stačiusi UAB "Versina", Š. Želnys įvardijo antrinių atliekų tvarkymo centrus Vilniuje, Marijampolėje, Šiauliuose, Respublikinės Klaipėdos ligoninės naująjį korpusą. Šiuo metu įmonė atlieka Kauno sporto halės rekonstrukciją.

Žymos: nauja mokykla

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Tai

2019-06-20   13:08

IP: 78.60.137.200

kaip kalbama,yra toks susitarimas . Jeigu Vilniečiai laimi konkursus Klaipėdoje, tai Klaipėdiečiai turi laimėti Vilniuje.... Taip nekrinta ilgas šešėlis dėl "otkatų" pasidalijimo. Ta praktika patikrinta ir veiksminga.

....?

2019-06-20   09:10

IP: 195.182.92.36

Ant stogo tradiciškai įrengs vaikų gaudyklę...

SEKLYS

2019-06-20   08:51

IP: 178.236.207.109

ooo Vetruna kuri state klaipedos arena ,dabar Versina ..... nu nu

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Naujosios mokyklos statybos

Statybose jau verda darbas, dirba technika

VE nuotrauka, foto VE nuotrauka, foto

VE

Vyksta darbai, ruošiama statyba.

VE nuotrauka, foto VE nuotrauka, foto

VE

Pradėti pirmieji darbai, tvarkoma teritorija.

VE nuotrauka, foto VE nuotrauka, foto

VE

Naktį keliuose bus slidu, įspėja kelininkai nuotrauka, foto

Lietuva, Šeštadienio pavakarę šalyje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia šlapios arba drėgnos.Pietinėje Lietuvos...

5 patarimai, kad Kalėdas sutiktumėte be streso nuotrauka, foto

Patarimai, Tik maždaug 1 iš 10 šalies gyventojų planuoja kalėdinių dovanų pirkimą iš...

Kodėl mūsų seimūnams sudarytos privilegijos? nuotrauka, foto

Nuomonės, Veryga sugalvojo, kad kovido testus galima daryti tik mobiliuose punktuose atvažiavus automobiliu....

Menininkai persėdo ant plieninių žirgų nuotrauka, foto

SE, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro darbuotojai kūrybingi ne tik scenoje: kelionei į darbą...

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Patarimai, Paskelbta prieš 1 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 2 val.

SE, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...