Penkiakovininkė Laura Asadauskaitė iškovojo auksą

Lietuvos atstovė Laura Asadauskaitė Londono olimpinių žaidynių moterų šiuolaikinės penkiakovės varžybose sekmadienį iškovojo aukso medalį!

Šių metų Europos čempionė ir daugkartinė pasaulio čempionatų prizininkė 28-erių metų lietuvė šaudymo ir bėgimo varžybose į trasą išbėgo pirma, tačiau po pirmosios šaudymo serijos buvo praleidusi į priekį kartu startavusią 28-erių metų brazilę Janę Markes (Yane Marques). Po antrosios šaudymo serijos L. Asadauskaitė susigrąžino lyderės poziciją ir atitrūkusi nebepaliko varžovėms jokių vilčių. Lietuvė surinko 5408 taškus ir pagerino olimpinį rekordą.

Sidabro medalį iškovojo 22-ejų metų britė Samanta Miurėj (Samantha Murray). Britė į trasą išbėgo ketvirta, tačiau po trečiosios šaudymo serijos aplenkė J. Markes ir finišavo antra (5356 tšk.). Brazilijos penkiakovininkei (5340 tšk.) atiteko bronzos apdovanojimas.

19-metė Gintarė Venčkauskaitė startavo tik 25-a, tačiau sugebėjo pakilti į 12-ąją vietą (5176 tšk.).

Šaudymo ir bėgimo varžybose G. Venčkauskaitės rezultatas buvo antras (2216 tšk.), o L. Asadauskaitės - šeštas (2140 tšk.).

Pirmojoje rungtyje - fechtavimo varžybose - L. Asadauskaitė buvo trečia (23 pergalės/12 pralaimėjimų; 952 tšk.), o G. Venčkauskaitė - 34-a (10/25; 640 tšk.). Plaukimo varžybose lietuvių užimtos vietos buvo atitinkamai 17-a (2 min. 18,67 sek.; 1136 tšk.) ir 11-a (2.16,88; 1160 tšk.), jojime Laura užėmė trečiąją (1180 tšk.), o Gintarė - šešta (1160 tšk.).