2021 m. kovo 3 d. 16:47 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Žemaičiai skolų negrąžins, pirks naujus automobilius

(2)

2015-10-30, 10:22

Darius ČIUŽAUSKAS

Žemaičiai skolų negrąžins, pirks naujus automobilius nuotrauka, foto

Jei dauguma Plungės rajono savivaldybės valdžioje esančių politikų pritars, rajono meras Audrius Klišonis netrukus galės persėsti net į 40 tūkstančių eurų kainuojantį automobilį.

© Eimanto Chachlovo nuotr.

Reklama

Plungės rajono savivaldybės valdžioje esantys politikai nusprendė, kad už parduotą turtą gautus pinigus geriausiai investuoti į naują rajono mero Audriaus Klišonio automobilį. Jam įsigyti žadama nepagailėti 40 tūkstančių eurų. Neliks nuskriaustas ir Plungės miesto seniūnas, kuris persės į 20 tūkst. eurų kainuosiančius ratus.

Plungės rajono savivaldybė ilgai pardavinėjo pačiame Plungės centre stovintį buvusio rajono apylinkės teismo pastatą, kuris ištuštėjo 2012 metų pabaigoje. Nors surengti keli viešieji aukcionai ir nuolat mažinta kaina, 1978 metais pastatyto 628 kvadratinių metrų ploto pastato niekam nereikėjo. Tačiau šių metų liepos pabaigoje vykusiame aukcione pasirodęs vienintelis pirkėjas ėmė jį ir nupirko.

Sulaukusi į biudžetą įplaukusių pinigų, Plungės rajono valdžia ėmė svarstyti, kaip juos išleisti. Pastarąjį kartą tai daryta savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto posėdyje. Jo metu ir paviešintas siūlymas, kur dėti gautus 138 tūkstančius eurų. Jis buvo toks „įspūdingas“, kad dalis komiteto narių net negalėjo patikėti tuo, ką išgirdo.

40 tūkst. eurų pasiūlyta skirti rajono mero A.Klišonio, 20 tūkst. - Plungės miesto seniūno naujiems automobiliams įsigyti. Už 15,8 tūkst. eurų norima nupirkti 27 naujus kompiuterius tarybos nariams, už daugiau nei 11 tūkst. - buitinę techniką ir baldus šalia tarybos posėdžių salės suremontuotam kabinetui. O apie beveik 6 milijonus eurų siekiančią Plungės rajono savivaldybės skolą net neužsiminta.

Pasipiktinimo dėl tokio pinigų švaistymo neslėpęs tarybos narys Liudas Skierus net atsisakė toliau dalyvauti komiteto posėdyje. Jo teigimu, pardavus namą pirkti automobilį ir kompiuterį yra pats neūkiškiausias, koks tik gali būti, sprendimas.

„Senu automobiliu važinėjančiam merui naujas reikalingas. Tačiau galima rasti kitą pinigų šaltinį darbo priemonėms įsigyti. Kad ir iš viršplaninių lėšų. Tuos reikalus tvarko savivaldybės administracija. Manau, kad kažkas nori merui pakišti kiaulę. Parduoti turtą, kad įsigytų mašiną? Tikrai nesuprantu. Juk šias lėšas galima panaudoti daug svarbesniems dalykams. Pavyzdžiui, prisidėti prie įvairių projektų ir taip sukurti turtą“, - neabejojo L.Skierus.

Verslininką nustebino ir planas pirkti naujus kompiuterius tarybos nariams, prieš tai jų pačių nepaklausus, ar jų jiems reikia.

„Mūsų niekas net nepaklausė, ar reikia, ar norite. Gal kam ir reikia, bet kam man kompiuteris, jei aš jį jau turiu. Juk dviem kompiuteriais nesinaudosi“, - kraipė pečiais L.Skierus.

O Plungės rajono meras A.Kli-šonis „Vakaro žinioms“ sakė nemanąs, kad taip savivaldybės pinigai naudojami neracionaliai.

„Mano naudojamą automobilį keisti yra būtina. Šiuo metu važinėju vienuolikos metų senumo „Honda Accord“, kurios rida jau pasiekė beveik 400 tūkst. kilometrų. Vien kiek jos remontas kainuoja. Man nereikia prestižinės mašinos, svarbu patikimumas ir ekonomiškumas, nes važinėju tikrai intensyviai. Vien į Vilnių per savaitę tenka ir po du kartus vykti. O tie 40 tūkst. eurų yra nustatyta maksimali suma. Perkant automobilį bus skelbiamas viešas konkursas ir kaina tikrai sumažės“, - tikino A.Klišonis.

Mero teigimu, naujų kompiuterių reikia mažinant savivaldybės išlaidas spausdinimo paslaugoms.

„Šiuo metu visi popieriniai dokumentai perkeliami į elektroninę erdvę, kad tarybos nariams nereikėtų nuolat dalinti popieriaus krūvų. Be to, kompiuteriai bus savivaldybės, o ne tarybos narių nuosavybė. Tad jei kam iš pastarųjų kompiuterio nereikės, atiteks savivaldybės administracijai. Po ekonominės krizės jos darbuotojų kompiuteriai nebuvo atnaujinami ir dabar kai kurie vos tinka darbui“, - sakė A.Klišonis.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

plungė

2015-10-30   18:20

IP: 86.100.165.163

ne Žemaitija ,o Kuršas

Kazys suvalkietis

2015-10-30   15:47

IP: 78.58.111.86

O šitas naujas veikėjas Klišonis, išrinktas meru rugpjūtį, pirmiausia užsakė sau liuks klasės automobilį. Mat dabar jau joks valdininkas, o ypač seimo narys, taip pat meras, "neįlenda" į ekonomiškesnį automobilį. Duok jiems tik džipą ir tai kuo brangesnį - mat ne savo pinigais už jį, ir taip pat kurą, moki... O atmenate, prieš dešimtmetį seimo nariai buvo daug mažesni ir jie pas rinkėjus važinėdavo W Golf III autobiliais (buvo nupirkta seimo garažui apie pusšimtis)...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Akimirkos iš Vasario 16-osios minėjimo Palangoje nuotrauka, foto

Antradienį šventėme Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Palangos kultūros ir jaunimo centras kvietė Signatarų...

Utrių kalnas atgijo: prie keltuvo stoviniavę, vėliau smagiai leidosi pirmieji žiemos sporto...

Utrių kalnas prisipildė pramogautojų emocijų nuotrauka, foto

Du mėnesius trukęs idėjų teikimas dėl Dalyvaujamojo biudžeto – baigėsi. Per šį...

Dalyvaujamajame biudžete – 43 Klaipėdos rajono gyventojų idėjos nuotrauka, foto

Būtingėje, pačiame Palangos miesto savivaldybės pakraštyje, netoli Lietuvos-Latvijos sienos, tvarte šieną rupšnojančiam...

Vienintelį jautį Palangos miesto savivaldybėje siūlo pavadinti Šarūnu nuotrauka, foto

Besimokantiems vairuoti - džiugios žinios nuotrauka, foto

Automobiliai, Trečiadienį Vyriausybė priėmė dešimčių tūkstančių žmonių lauktą sprendimą atnaujinti vairavimo mokyklų darbą...

Stambulo konvencija: jeigu Seimo nariai Petras ir Vytautas pradėtų gyventi kartu nuotrauka, foto

Nuomonės, Stambulo konvencija – universalus tarptautinis dokumentas, užkardantis smurtą prieš moterį ir smurtą...

Klaipėdos miesto parama kultūrai - gėdinga ir skandalinga? nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Reaguodama į tai, kaip Klaipėdos kultūros ir meno programų projektams buvo ...

Mokėti algas vėluojantis "Žalgiris" šaukiasi politikų pagalbos nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas, Lietuvos krepšinio lygos...

Automobiliai, Paskelbta prieš 34 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 46 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...