2021 m. kovo 2 d. 20:09 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Viešbučio karo laive jaunimui teks dar palaukti

(5)

Viešbučio karo laive jaunimui teks dar palaukti nuotrauka, foto

RIKIUOTĖJE. Šiemet Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas "Kuršis" lieka rikiuotėje ir prieglobsčiu turistams Klaipėdoje dar netaps.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Pernai pavasarį pasiūlyta nurašytą Karinių jūrų pajėgų (KJP) priešmininį laivą "Kuršis" statyti prie Danės upės krantinės ir jame įrengti apie 40 vietų nebrangų viešbutį jaunimui. 

Turėčiau galimybę, visą Danę laivais apstatyčiau - man tai labai gražu.

Kęstutis OGINSKAS, marinistas

Tačiau minėtas laivas šiemet dar lieka rikiuotėje ir nurašomas bus, ko gero, tik kitais metais, bet viešbučio idėjos autorius savo ketinimų neatsisako.

Karo laive sumanęs įrengti viešbutį jaunimui marinistas Kęstutis Oginskas sako vis dar neatsisakąs savo idėjos, nors kol kas ji nejuda iš vietos. Dėl bendradarbiavimo siekiant išsaugoti karo laivą "Kuršis" jis kreipėsi į KJP pernai gegužės 31 d. Iš jų gavo atsakymą, kad pajėgų disponuojami laivai patikėjimo teise yra valdomi Lietuvos kariuomenės ir būtent į ją reikia kreiptis dėl konkretaus laivo perdavimo.

Kol kas K. Oginskas į Lietuvos kariuomenę dar nesikreipė.

"Galiu tik pajuokauti, kad derybos tebevyksta. Jeigu nepavyks gauti to laivo, būtų galima kokį nors kitą atvilkti į Danę. Turėčiau galimybę, visą upę laivais apstatyčiau, nes man tai labai gražu", - sakė jis.

50 m ilgio ir 8 m pločio "Kuršis" buvo pastatytas 1959 m. Vokietijoje. Šiai šaliai laivą perdavus Lietuvai, 2000 m. lapkritį jame suplevėsavo Lietuvos vėliava, į Klaipėdą jis parplukdytas 2001 m. pradžioje. Pastaruoju metu jį vis žadama nurašyti. Planuota tai padaryti pernai metų pabaigoje arba šių pradžioje, tačiau nuspręsta šiemet jį dar palikti rikiuotėje.

KJP štabo viršininko pavaduotojas civilių ir karių bendradarbiavimui Antanas Brencius mano, kad entuziastams reikėtų iš karto kreiptis į Krašto apsaugos ministeriją, mat laivas yra valstybės turtas ir KJP tėra jo naudotoja. Jis sakė, kad KJP neprieštarautų tam, jog laivas, kuriame daugiau kaip 10 metų garbingai plevėsavo KJP vėliava, būtų perduotas visuomenės poreikiams ir gyventų dar antrą gyvenimą. Tačiau esą neturėtų būti perduotas bet kam, kad vėliau būtų paliktas prie krantinės be priežiūros. Beje, "Kuršį" norėta perduoti ir Lietuvos jūrų muziejui.

A. Brencius atkreipė dėmesį į tai, kad tokio valstybės turto kaip laivas perdavimas nėra paprastas procesas ir trunka gana ilgai. Pavyzdžiui, nurašytų KJP fregatų "Aukštaitis" ir "Žemaitis" inkarų perdavimo procesas Telšių ir Biržų savivaldybėms užtruko apie pusę metų, tad viso laivo perdavimas, ko gero, truktų dar ilgiau.

Pasak A. Brenciaus, KJP pati negali susirasti institucijos ir įpiršti jai laivo. Reikia, kad suinteresuotos šalys pačios tuo domėtųsi, kad ministerijai pateiktų pasiūlymą su labai konkrečiu verslo planu.

Kitas dalykas, A. Brenciaus manymu, dar reikėtų atsiklausti ir Vokietijos, ar ji sutiktų, kad "Kuršis" būtų perduotas kitoms reikmėms.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

agentas

2013-02-12   22:39

IP: 86.100.107.241

Dėl vokiečių tai rimtas reikalas, tokia tarptautinė praktika. Ne vien paslaptyse esmė, bet ir ginkluotės platinime. Vokiečiai gali sutikti mums parduoti, bet nesutikti parduoti kokiam Pakistanui, todėl perpardavimui išvengti ir yra tokia praktika.

rasa

2013-02-12   11:55

IP: 78.61.129.81

Šauni idėja, kuri jau senokai įgyvendinta Liepojoje. Tokie dalykai turi būti spendžiami kuo greičiau. Miestas galėtų krantinę duoti nemokamai, juk laivas tarnaus turistams. O dėl paslapčių ir Vokietijos atsiklausimu, tai net pasijuolkiau... Juk vokiečiai atiduoda tai, kas nebereikalinga ir pasenę, jokių paslapčių ten nėra. Atsklausti galima tarptautine mandagumo foma. Dar kartą sėkmės ir kantrybės biurokratų labirintuose Kęstui Oginskui.

ruonis

2013-02-12   09:11

IP: 86.100.115.93

Palaikau, sėkmės vykdant šią idėją.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Akimirkos iš Vasario 16-osios minėjimo Palangoje nuotrauka, foto

Antradienį šventėme Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Palangos kultūros ir jaunimo centras kvietė Signatarų...

Utrių kalnas atgijo: prie keltuvo stoviniavę, vėliau smagiai leidosi pirmieji žiemos sporto...

Utrių kalnas prisipildė pramogautojų emocijų nuotrauka, foto

Du mėnesius trukęs idėjų teikimas dėl Dalyvaujamojo biudžeto – baigėsi. Per šį...

Dalyvaujamajame biudžete – 43 Klaipėdos rajono gyventojų idėjos nuotrauka, foto

Būtingėje, pačiame Palangos miesto savivaldybės pakraštyje, netoli Lietuvos-Latvijos sienos, tvarte šieną rupšnojančiam...

Vienintelį jautį Palangos miesto savivaldybėje siūlo pavadinti Šarūnu nuotrauka, foto

Paskolų rinka signalizuoja apie krizę nuotrauka, foto

Euras, Praėjusiais metais vartojimo kredito davėjai (ne kredito įstaigos), įskaitant ir tarpusavio skolinimo...

FNTT sulaikė Kauno termofikacinės elektrinės savininką Rimandą Stonį nuotrauka, foto

Kriminalai, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) sulaikė vienu iš turtingiausių Lietuvos verslininkų...

Įstatymo pataisa: patelių šeimininkai turės apsispręsti nuotrauka, foto

Gyvūnai, Siekiant sustabdyti neplanuotą gyvūnų augintinių dauginimąsi, Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme siūloma...

Nuo koronaviruso mirė vilos „Auska“ direktorius nuotrauka, foto

COVID-19, Vakar (2021-03-01) įvyko skaudi netektis. Eidamas 54-uosius savo gyvenimo metus, neįveikęs pandemijos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...