2019 m. liepos 20 d. 00:39 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Viešas kreipimasis į Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios (LELB) Vyskupą Mindaugą Sabutį dėl Priekulės evangelikų liuteronų bažnyčios

(9)

Reklama

Gerbiamas Vyskupe, 

Nesulaukdami Jūsų atsakymų į daugiau nei metus Jums siunčiamus raštus, kreipiamės į Jus viešu laišku.

Kaip Jūs puikiai žinote, nuo 2016 metų rudens  Priekulės evangelikų liuteronų parapija yra suskaldyta ir didžioji dalis parapijiečių yra priversti melstis kitose parapijose.

Taip atsitiko dėl  Priekulės parapiją aptarnaujančio kunigo Dariaus Petkūno neteisėtų veiksmų, kai Lietuvos evangelikų bažnyčios Konsistorijai buvo pateikti tikrovės neatitinkantys faktai: melagingai apkaltinus iš 2016 m. kovo 27 dieną naujai išrinktos Priekulės parapijos tarybos buvo pašalinti du nariai ir vietoje jų, pažeidžiant LELB Statutą, kunigo Dariaus Petkūno savavališkai įtraukti kunigui įtinkantys, bet parapijos visuotiniame susirinkime neišrinkti asmenys.

Tokiu būdu kunigas Darius Petkūnas ne tik sąmoningai siekė suklaidinti Konsistoriją, bet ir pažeidė LELB Statuto 4.1 punktą: Aukščiausia parapijos institucija yra visuotinis parapijos narių susirinkimas. Vykdančioji institucija – parapijos taryba <...> 4.3. Parapijos visuotiniame susirinkime priimti nutarimai yra teisėti, kai už juos balsuoja dauguma susirinkime dalyvaujančių parapijos narių.

Netrukus sueis pusantrų metų, kaip mes siekiame tvarkos ir teisybės, tačiau Jūsų, Vyskupe, neveiklumas tik dar labiau blogina padėtį. Ne kartą esame prašę Jūsų - Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vadovo spręsti  susidariusią situaciją, kuri nedaro garbės Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčiai. Tačiau Jūs tylite ir nieko nedarote, nors tokią pareigą Jums numato LELB Statuto  7.8. punktas:  Konsistorija plenariniuose posėdžiuose: <...> Kartu su parapija nagrinėja skundus prieš ordinuotus ir neordinuotus bažnyčios tarnautojus, prireikus – kaltuosius perkelia į kitą parapiją arba atleidžia iš pareigų (suspenduoja);

Reklama

2016 m. lapkričio mėnesį Jums buvo perduoti Priekulės parapijiečių surinkti parašai su prašymu pakeisti mūsų parapiją aptarnaujantį kunigą Darių Petkūną. Žmonės reikalauja tai, kas jiems teisėtai priklauso pagal Statuto  5.7 punktą: <...> Jeigu esantis dvasininkas parapijai yra nepriimtinas, parapijos taryba sukviečia visuotinį susirinkimą ir, jame dalyvaujančių parapijiečių balsų daugumai pritariant, gali prašyti Konsistorijos dvasininką pakeisti. Susirinkimas yra teisėtas, jei jame dalyvauja dauguma parapijos narių.

2017 m. birželio 23 dieną LELB posėdžio protokole, po kurio yra Jūsų, Vyskupe, parašas, pažymėtas nutarimas “sudaryti komisiją Priekulės ev. liut. Parapijos situacijai ištirti”. Tačiau Jūsų sudaryta ir deleguota komisija taip ir neatvyko. Jei komisija būtų atvykusi, mūsų parapija, kaip vieną iš sprendimo būdų, būtų  pasiūliusi  leisti Priekulėje laikyti pamaldas tais sekmadieniais, kai pamaldų nelaiko kun. Darius Petkūnas kitam, mums priimtinam kunigui. Tokiu būdu problema būtų išspręsta. Tuo labiau, kad tokia praktika, kai bažnyčioje laiko pamaldas netgi kitos konfesijos kunigas,  egzistuoja, ir Jūs tai esate leidęs. Kodėl nėra vykdomi Jūsų ranka pasirašyti nutarimai? Ar tai yra Jūsų sprendimai, ar Jūs esate tik įrankis kažkieno įgeidžiams vykdyti?

 Po metų 2017 m. gruodžio 4 dieną Jums buvo vėl perduotas pakartotinis šešiasdešimt aštuonių (iš devyniasdešimties parapiją sudarančių) parapijiečių kreipimąsis dėl kito kunigo skyrimo Priekulės parapijai. Mums yra žinoma, kad šis mūsų kreipimąsis buvo aptartas Konsistorijos posėdyje 2017 metų gruodžio mėnesį. Tačiau parapijiečiai net nėra informuoti, kuo baigėsi šis aptarimas. Ar krikščioniška yra, kai mūsų Ganytojas, mūsų Bažnyčios  Vyskupas ignoruoja savo parapijiečius ir su jais visiškai nebendrauja?

Prašome mums pranešti, koks yra Konsistorijos priimtas sprendimas – tenkinti mūsų prašymą dėl kito kunigo skyrimo Priekulės parapiją aptarnaujančiu kunigu, ar ne. Esant neigiamam sprendimui, prašome mums paaiškinti, dėl kokių priežasčių nėra patenkinamas absoliučios parapijos narių daugumos teisėtai išreikštas pageidavimas dėl naujojo kunigo paskyrimo.

Priekulės evangelikų liuteronų bažnyčia priklauso visiems Priekulės evangelikams liuteronams. Todėl  reikalaujame  Jūsų laikytis evangelikų liuteronų bažnyčios Statuto 5.7 straipsnio ir sudaryti sąlygas Priekulės parapijai  vėl lankytis pamaldose savo senojoje bažnyčioje su kitu, mums priimtinu  kunigu. Taip pat sudaryti sąlygas naudotis Priekulės parapijiečių jėgomis ir lėšomis atstatytais parapijos namais (kuriuos šiuo metu yra pasisavinęs parapijai tarnaujantis kunigas).

Dabartinis Priekulės evangelikų liuteronų parapijos kunigas savo veiksmais, kurie nesuderinami su krikščioniškąja morale, yra praradęs didžiosios dalies parapijiečių pasitikėjimą ir pagarbą. LELB Statutas  dvasininkams ir tikintiesiems numato ne tik teises, bet ir pareigas, todėl reikalaujame Jūsų, Vyskupe, laikytis visiems Lietuvos evangelikams liuteronams privalomo Statuto. 

Reklama

Laukiame atsakymo.

Priekulės evangelikų liuteronų parapijos nariai

Reklama

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

***

2018-04-01   07:30

IP: 88.119.136.120

Kas darosi su Priekulės miestelio gyventojais.... jiems išvis joks kunigas netinka... jau tai tęsiasi "N" metų... vis keičia ir keičia... kas bus toliau jei "davatkos" reguliuos bažnyčių darbus ir kunigų tarnystes... kaip vesti pamaldas ir ką šiandiena sakyti per pamokslus... visiškas "marazmas" pasaulyje.

lietuvė

2018-03-23   04:33

IP: 46.249.187.55

Keista, kaip kartais nesusiklosto santykiai tarp žmonių. Jau prieita iki Aukščiausiojo teismo ! Teks palaukti jo sprendimo. Paviešintas atvejis parodo parapijiečių nekantrumą ir nesvietišką norą pademonstruoti, kas čia viršininkas. Dvasinėse institucijose to lyg ir neturėtų būti, jeigu abi pusės pasinaudotų ne savo asmenine nuomone, o Kristaus Evangelija. Ten aiškiai nurodyta, kaip reikia melstis: būtent - VIENUMOJE, o ne veidmainiškai viešumoje. Žmogaus santykis su Dievu yra labai asmeniškas, net intymus. Tai ilgas kelias, lydimas asmeninių atradimų ir paklydimų. Būdama nešališka, matau davatkišką norą demonstratyviai uzurpuoti bažnyčios pastatą, paniekinant jo tikrąją paskirtį - dvasinę krikščionių bendrystę. Ir vyskupas pasitaikė nepėsčias :) Dabar jau: kas - ką nugalės. Akivaizdus nemeilės pasireiškimas, kai niekas nenori nusileisti, ieškoti kompromiso. Kaip tai pažįstamas "gyvačių kamuolys", kažką primenantis kai kuriose ir katalikų bendruomenėse. Dvasingas žmogus pasirenka likti aukščiau žemiškų kivirčų - ir bendrauti su Dievu per vienintelį tarpininką tarp žmonių ir Dievo - Kristumi Jėzumi. Skaitykite Naująjį Testamentą ir džiaukitės Gerąja Naujiena, kasdien. Atrasite visus atsakymus bei nuraminsite neramų Protą. Kartais reikia kuriam laikui visiems atsitraukti ir pamąstyti, ko mus moko susiklosčiusi situacija.

Jonas

2018-03-18   18:13

IP: 82.140.159.1

,,Dievo tarne'' ,bet gi tas Jurgis Aušra ,rodos,kažkuriame Klaipėdos teisme sėdi teisiamųjų suole.Ar toks gali būti Parapijos taryboje?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Per 380 galimų vaiko teisių pažeidimų nuotrauka, foto

Liepos 1 d. suėjo vieneri metai, kai veikia centralizuota vaiko teisių apsaugos...

Aštuntą vasarą Kintus aplankys profesionalūs ir charizmatiški atlikėjai bei skambės muzika, lydima...

Nuo akordeonų iki ekologiškų instrumentų nuotrauka, foto

Prieš keletą savaičių Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Audronės Balnionienės iniciatyva verslininkai,...

Žydintį Gargždų miesto veidą kuria ir verslas, ir gyventojai nuotrauka, foto

Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimų, kuriais ši pavedė...

Konkurencijos taryba tirs Palangos miesto savivaldybės sprendimus nuotrauka, foto

Prezidento mama tėtį sužavėjo įspūdingais plaukais nuotrauka, foto

Žmonės, Klaipėdoje gyvenantis Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos tėvas Antanas Nausėda rugpjūčio 21-ąją švęs...

Šeštadienį Klaipėdoje tuokiasi nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį, liepos 20 d., uostamiesčio santuokų rūmų didžiojoje salėje tuoksis:

Atnaujins buvusią odos ir venerinių ligų polikliniką nuotrauka, foto

Klaipėda, Verslininko Martino Gusiatino šeimos valdoma bendrovė „Stemma group“ už 572 tūkst. eurų įsigijo...

Eglė Tamulytė-Shaltmira: "Pasaulio užkariauti nereikia, užtenka su juo susidraugauti" nuotrauka, foto

Parodos, Ekscentriškoji menininkė Eglė Tamulytė-Shaltmira savo darbų parodą, sudarytą iš dviejų dalių, kuriose...

Žmonės, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...