2021 m. sausio 16 d. 18:06 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuvos merai optimizmo nepraranda

Vakarų Lietuvos merai optimizmo nepraranda nuotrauka, foto

Šarūnas Vaitkus, Antanas Kalnius, Bronius Markauskas, Darius Jasaitis.

© VE.lt fotomontažas.

Reklama

Švenčių išvakarėse susisiekėme su Palangos, Kretingos, Gargždų ir Neringos merais ir paprašėme pasidalinti informacija apie situaciją jų valdose ir prognozėmis, kada Vakarų Lietuva grįš į prie įprastinio gyvenimo tempo? 

Šarūnas Vaitkus: "Ši vasara bus kitokia"

Palangos meras Šarūnas Vaitkus: "Situacija Palangoje yra darbinė, nes po to, kai prasidėjo karantinas, tai tų problemų atsiranda visas 24 valandas per parą. Atsiranda visokiausių klausimų. Kol kas, laimei, susitvarkome su visais iššūkiais.

Šiandien 9 valandą ryto rinkosi ekstremalių situacijų komisija ir mes nutarėme uždaryti įvažiavimą į Palangą jau penktadienį nuo 14 valandos.

Toks sprendimas priimtas todėl, kad jau vakar pastebėjome didelius automobilių srautus, plūstančius į Palangą. Laukti šio vakaro būtų nebeaktualu, nes per dieną suplūstų dar daugiau automobilių".

Reklama

Į klausimą, kada Palanga grįš prie įprastinio gyvenimo ritmo, meras Š. Vaitkus tikras, kad  iki liepos mėnesio jokio didesnio proveržio dar nebus. Susirgimo koronavirusu kreivė vis auganti, nekrenta, todėl atsižvelgiant į kitų šalių patirtis, reikia būti tam pasiruošus.

- Viskas priklausys nuo žmonių sąmoningumo, - svarsto didžiausio šalies kurorto meras, - Vienintelis būdas appsisaugoti ir neplėsti sergančiųjų rato yra buvimas namuose. Tikėkimės, kad vasara poilsiautojams pavyks atvažiuoti į kurortą ir žmonės galės pamažu grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo. Aišku viena, ši vasara bus kitokia.

Koks bus sezonas, šiandien atsakyti sunku, bet jeigu jau liepą pavyktų sulaukti atostogaujančių, dar galėtumėm susirinkti ir pabūti prie jūros, tai būtų labai gerai.

Š. Vaitkaus nuomone, jeigu didžiausią krizę įveiksime dar vasarą, iki Naujųjų turėtume įvažiuoti į senas vėžes.

"Nereikia būti per daug dideliais optimistais ir tikėtis, kad jokių pasekmių nebus. Ekonominės pasekmės bus, beveik mėnesį įstaigos nedirba, smulkus verslas nedirba, savivaldybėms susiklostys pakankamai sunki situacija.

Gyventojų pajamų ir kitų mokesčių surinkimas, savaime suprantama, mažės. Mes esame sukūrę darbo grupę ir didžiąją dalį darbų ir projektų, kurie numatyti biudžete, brauksime šalin, kad galėtume laiku išmokėti atlyginimus medikams, švietimo, socialiniams ir visiems kitiems darbuotojams.

Reklama

Gyvenime esu optimistas, įveiksime tuos sunkumus, kažkiek bus sunkiau, bet viskas bus gerai", - pokalbį baigė Palangos meras.

Antanas Kalnius: "Gerumas taip pat yra užkrečiamas"

Kretingos meras Antanas Kalnius: "Iš tikrųjų Kretingoje laikomės gana optimistiškai. Šiuo sunkiu laiku mane nustebino mūsų rajono ir aplinkinių rajonų žmonės ir įmonės. Jie yra be galo geri ir dosnūs.

Štai šiandien iš vienos įmonės gavome 1600 respiratorių ir jie juos dovanojo ne tik medikams, bet ir slaugos ligoninei, Padvarių pensionatui. Ir tokių gerumo akcijų sulaukiame kasdien.

Tai yra didžiausia dovana ir mes atsiskleidžiame, kaip tikri katalikai. Gerumas taip pat yra užkrečiamas. Kretingiškiai nuolat skambina, domisi kuo gali prisidėti.

Reklama

Visų prašome paremti ne pinigais, o apsaugos priemonėmis, nes pinigų turime, o apsaugos priemonių nėra taip lengva įsigyti.

Kol kas jų gauname pakankamai ir mūsų įstaigos pakankamai gerai aprūpintos.

Tas sunkus karantino ir saviizoliacijos laikotarpis visus labai suvienijo. Pandemijos pikas yra tik mūsų visų galvose. Jeigu visi Lietuvoje būtų vieningai laikęsi susitarimo likti namuose, gal jau kitą savaitę būtume pamažu grįžę prie įprastinio gyvenimo.

Manau, kad balandžio pabaigoje karantinas bus laipsniškai švelninamas ir viskas pamažu gerės. Džiaugiuosi, kad Kretingos rajono gyventojai yra labai atsakingi.

Žinoma, verslui situacija yra daug sudėtingesnė. Bet gal karantinas bus priverstinis, bet ir naudingas perkrovimo etapas.

Būtent sustoti, nebelėkti tokiu tempu, kokiu mes lėkėme per gyvenimą iki šiol. Gal tą laikotarpį galima išnaudoti patalpų pasigražinimui, ar atsinaujimimui?

Reklama

Yra verslų, kurie dirba nuotoliniu būdu. Galima atrasti naudingų sprendimų, tik reikia įjungti vaizduotę.

Verslininkai į mus nuolat kreipiasi su prašymais atleisti nuo mokesčių ir mes tikrai visus šiuos prašymus svarstysime".

Bronius Markauskas: "Laikomės pakankamai neblogai"

Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas: "Laikomės pakankamai neblogai. Darbai dėl saviizoliacijos, dėl tvarkos priežiūros, dėl kelių uždarymo, vyksta gana sklandžiai.

Neblogai atsiskleidė ekstremalių aituacijų komisija. Situacija rajone valdoma.

Reklama

Apskritai, turime pasidžiaugti, kad visa šalis elgiasi drausmingai, juk pagal apklausą Baltijos šalyse Lietuva sąžiningiausiai laikosi karantino reikalavimų.

Gargžduose nedaug vietų, kur žmonės buriuotųsi, parkas yra didelis, žmonės, išėję pasivaikščioti, elgiasi atsargiai, tad, manau, kad gargždiškai ir toliau elgsis gana drausmigai ir atsakingai.

Mūsų biudžeto ir ekonomikos komiteto posėdyje svarstėme kaip padėti vietos verslui. Visi suprantame, kad neigiamos ekonominės pasekmės bus, kad biudžeto mažėjimas bus.

Dar kartą peržiūrėjome savo suplanuotas priemones, todėl biudžeto ir ekonomikos komitetas rekomenduos 15 procentų mažinti visas išlaidas". 

Mero B. Markausko nuomone, iki gegužės 1-osios situacija dar bus prasta, o vėliau tikisi, kad susirgimų pradės mažėti ir, kad gegužės pabaigoje bus galima laipsniškai grįžti į įprastas vėžes.

Žinoma, apsidraudė jis, jei tik nekils antroji koronaviruso banga.

Reklama

Savivaldybės taryba jau priėmė sprendimą dėl valstybinės žemės nuomos ir nekilnojamojo turto nuomos atleidimo.

"Pačiam verslui net nereikės kreiptis, - pratęsė B. Markauskas. - Mes matom, kur karantinas įtakoja verslą ir patys mažinsime mokesčius. Dauguma ekonomistų pritaria, kad vyriausybė daro pakankamai rimtus žingsnius.

Žinoma, yra ir nuogastavimų dėl darbo vietų išsaugojimo. Stambiausioms rajone veikiančioms bendrovėms bus sunku, apyvartos mažėja, jiems pagalbos tikrai reikės.

Tikrai nesu pesimistas. Mūsų rajonas ne be reikalo pripažintas geriausias Lietuvoje, bandysime pateisinti šį vardą.

Darius Jasaitis: "Gal sezonas dar bus išgelbėtas"

Neringos meras Darius Jasaitis: "Širdyje labai norėčiau, kad gegužės pabaigoje virusas būtų išnaikintas, tada vasaros sezonas dar būtų išgelbėtas.

Nors ir be užsieniečių, bet su daug daug lietuvių Baltijos paplūdimyje. Na, o jeigu dabartinė situacija užsitęs iki birželio pabaigos, tada bijau galvoti, kas bus.

Turizmo pikas, kada Smiltynės perkėla į Neringą automobilių perkeldavo tiek, kiek tik galėdavo, įprastai prasidėdavo birželio 20 ir rugpjūčio 20-ąją baigdavosi. Tačiau, jau tokiu metu mes sulaukdavome svečių, turistų grupių, ko šiandien nėra visiškai.

Jei vasaros sezonas vėluotų, katastrofos, tokios, kaip Druskininkuose ir Birštone, kai reikia galvoti ką daryti su šimtais žmonių, pas mus nebūtų, nes mūsų kavinės visada atsidarydavo gegužės vidury.

Jeigu joms bus leista atsidaryti gegužę, tai ekonomiškai viduje susitvarkysime.

Žinoma, svarbu kaip visoje šalyje bus su ekonomika.

Nors nesu ekonomistas, pronozuoju, kad į įprastas vėžes, tai yra tokį gyvenimą, koks buvo pernai vasarą, grįšime 2022 arba 2023 metais.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palanga kalėdiniu laikotarpiu taps pasakų miestu nuotrauka, foto

Artėjant gražiausioms metų šventėms miestai ir miesteliai pasidabina įvairiausiomis dekoracijomis, tūkstančiais lempučių,...

Palanga, lapkričio 18 d. (ELTA). Buvusios Seimo poilsinės „Viešnagė“ teritorijoje Palangoje pradedama...

Į poilsio namus Palangoje investuoja 15 mln. eurų: išsaugos ir išplės pušyną nuotrauka, foto

Aplinkos apsaugos departamentas, tęsdamas akciją „Lašiša 2020“, primena, kad nuo spalio 16...

Nuo rytojaus draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba nuotrauka, foto

Kretingos rajono savivaldybės administracija pradeda projektą, kurį įgyvendinus bus modernizuota maždaug 40...

Kretingoje bus atnaujinta apie 40 proc. gatvių šviestuvų nuotrauka, foto

Partijų lyderiai nemato galimybės L. Matjošaitytei toliau dirbti nuotrauka, foto

Lietuva, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) kadencijai einant į pabaigą, daugelis Seimo politinių...

Kretingiškės sumanymas – škaplierankė nuotrauka, foto

Žmonės, Kretingiškė menininkė Rasa Statkuvienė, garsėjanti savo kūrybiniu ženklu „Plunksnos linija“, manoma,...

Kurti – vadinasi, gyventi nuotrauka, foto

Žmonės, Klibiuose gyvenančių menininkų Odilės Norvilaitės-Bytautienės ir Gedimino Bytauto namai, regis, sprogsta...

Pasakoja, kaip po pandemijos keisis skrydžiai: gali tekti skiepytis, neliks ir kai kurių paslaugų nuotrauka, foto

Ūkis, Aviacija – viena labiausiai nuo pandemijos nukentėjusių verslo industrijų. Tačiau aviacijos...

Žmonės, Paskelbta prieš 1 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...