2019 m. birželio 24 d. 23:25 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Komentarai

2008-01-16, 12:00

Audra VENCKUVIENĖ

Aistė

2015-04-08   16:35

IP: 78.57.205.137

Šis kaimas yra mano kaimas. Jame gyveno mano močiutė, tačiau jai mirus mūsų sodyba liko mano tėvams. Jame tiek daug gražių vietų upelis ir įvairūs laukai kuriuose taip smagu būti. Jei galėčiau būtinai atvažiuočiau ten ir gyvenčiau visą laiką, aišku pasiilgčiau ir savo namų, bet ten smagiau grynas oras, upelis, miškai... Taip pat netoliese yra ežerai Kašučių ir Tubausių nežinau, bet gal ir yra daugiau.

Marytė

2012-05-31   16:24

IP: 195.182.90.114

klaidelė ,,ivyko" turi būti ,,išvyko''

Marytė

2012-05-31   16:20

IP: 195.182.90.114

Vaineikiai ir mano gimtasis kaimas, nors mūsų šeima iš jo ivyko, kai man buvo 9 metai, aš dažnai pagalvoju apie savo gimtinę. Šio kaimo žmonių išskirtinis bruožas-draugiškumas.

2010-05-02   07:39

Sveiki visi,kurie dalyvauja,tikiusi prisijungs ir daugiau tam,kad tęst šauniai pradetą diskusiją.
Labai norėčiau turėt gebėjimą piešt iš atminties,deja.Vaineikiai tikrai buvo didžiulis kaimas su daug sodybų,įvairaus linksmumo šeimininkais,ypač Šeškai,muzikantų šeima.Ten ir šokiai,po darbų padainuot susirinkdavo.O ką kalbėt apie krikštynas arba keliamas vestuves,dalyvaudavo visas kaimas.O senasis malūnas su sunkiomis akmens girnomis,dabar tik iš akmenų daryta užtvanka, nors ir išgriuvusi,primena senuosius ir geruosius vaikystės laikus.Kiek jaunimo tais laikais buvo,įvairios saviveiklos,ypač spektaklius norėdavau pažiūrėt,bet mažų vaikų neleisdavo,sakydavo,kai paaugsit,pamatysit.Deja,tuometinė melioracija išdrenavo ne tik žemes,bet ir visą mūsų kaimą.Išsilakstėme visi,kurie bandėme kažką keisti. Pasikeitėme Mes visi.Ačiu Tėvams,ačiu Pirmąjai Mokytojai Šorinei,dėka Jų,gyvenu gyvenimą ,tikrai laimingą,neišgalvotą,gal šiek tiek sudėtingą,bet įdomų.Linkiu visiems stiprybes,ramybes ir tikrai daug sąmoningo optimizmo.

Jurate

2010-05-02   07:34

Asaros renkasi akyse, paskaicius straipsni ir matant, kokiu sauniu zmoniu gyvena Vaineikiu km, kokiu sviesuoliu! Kaip jie myli savo kaima, kaip brangina, kaip graziai atsiliepia apie ji, kiek daug graziu prisiminimu susijusiu su Akmenos upeliu, medziais salia kelio. Akis pradziunga pamacius, kaip artejant link seneliu namu, atsiveria nuostabi galingu , senoliu paliktu medziu, aleja. Bet vaziuokite jus dabar!!!! tfu... Kokioj Lietuvoj mes gyvename!!! baisu net pasakyti zmogui!! Stai verslininkas sumasto daryt girioje versla, tai , kad galetu su savo keturaciu dzipu pravaziuoti, butinai reikia ISKIRSTI PAKELESE AUGANCIUS MEDZIUS!!! Kur tai matyta? Zmogus savo miske be leidimo negali pasikapoti medziu malkom, o cia ... lengva ranka... Va reikia pravaziuoti!!! pazvelkime, kaip Venclovu sodyba nuniokojo? Kodel niekas nieko nedaro? ir taip kiekviena sekmadieni mes einame i sv. Misias, taip svenciame valstybines sventes... Tfu valstybe, ka ji del zmogaus padaro? Padaro tik tiems, kurie turi pinigu, kurie sukuria nuostabu versla ir ima lesas is europos sajungos fondu. Taip, tokiu verslininku pilni zurnalai, laikrasciai, prikimsta televizija. O ar jie pagalvoja apie zmogaus sveikata? Kaip jie gali drumsti senoliams ramybe, kaip gali leisti jiems ziureti ir braukti asara krentant tokiems didingiems berzams, klevams, azuolams? NIEKADA NELEISIM SKRIAUSTI SAVO KAIMO!!!!

2010-05-02   07:33

Vaineikiai - pats graziausias kaimas, koks tik gali buti!!! :)
Aprasyta egzotiska Akmenos upe pradziugina sirdi kiekviena pavasari ir vasara savo sleniais, kupinais slamancios lapijos, senais samanotais azuolas suteikianciais nauju jegu. O kiek ten bebru gyvena, kaip nuostabu juos stebeti!
Atsiveriantys kaimo lauku horizontai, mociutes istorijos apie maro kapelius, silti vasaros vakarai, raudoni saulelydziai - tai viskas apie ka svajoju budama vilniuje ir laukdama atostogu!

vaineikietė

2010-05-02   07:33

Jau daug metų į gimtąjį kaimą Vaineikius grįžtu tik atostogų. Tikrai smarkiau plaka širdis, pravažiavus Akmeną, kai jau pamatai seniai pažįstamas sodybas ir pakelės beržus. Praėjusiais metais juos iškirto, sako, kelią platins, gal net asfaltuos. Europos fondai parems. Gerai, gyvenimas gerėja, bet beržų gaila.
Gaila ir jau išėjusių Anapilin kaimynų. Taip ir girdžiu straipsnyje minimo a.a. Liaudansko balsą: „Ėė, o kas tu būsi, bratkau“, - mat jau vardo nebeprisimindavo, bet kas girdėt Vilniuje, paklausdavo. Domėjosi viskuo, valdžia, politika. Bet man labiau patikdavo ne pasakot apie gyvenimą sostinėje, bet klausyt kaimyno apie žiaurų pokarį, stribų keltą siaubą, badaujančios šeimynos ištrėmimą į Sibirą arba linksmesnių istorijų apie kaimo tuometinių jaunuolių išmones: užritintas ant daržinės stogo akėčias ar susilažinus kelionę dviračiu be kelnių iš Darbėnų.
Mieli žmonės ir šiandien kaime. Nors jau toli gražu ne kiekvieną pažįstu, bet net ir mažas vaikelis kelyje sutiktas labinasi, o su vyresniaisiais visada maloniai pakalbame.
Taip ir norisi tikėti, kad kaime Lietuvos širdis, kad kaimo žmonės dar nesugadinti pinigų troškulio bendrauja nuoširdžiai, tik jų dėka dar išlieka senosios tradicijos. O tokie šviesuoliai, kaip a.a Liaudanskas ir ištisas kartas išmokinusi visada energinga Mokytoja Šorienė verti pagarbos ir gražiausių žodžių.

Eugenija

2010-05-02   07:33

Mieli Vaineikiu kaimo mokiniai, kaip noreciau pasukti bent 20 metu atgal ir paglostyt sviesiaplaukia galvute, palinkusia ties sasiuviniu. Ivairiu veidu ir galveliu buta, ne visas prisimenu, ne visas galiu pamirst. Ypac Mokytoju dienos proga isgirdus buvusiu mokiniu sveikinumus, rodos jie tokie pat dar mazi, nors metu praejo jau daug, kai pradejau mokytojaut Vaineikiu pradineje mokykloje. Budavo klaseje net iki 30 mokiniu... Gausios budavo seimos, bet vaikai budavo nuosirdus, paklusnus, ne vienas "neisejo i razbaininkus" :) ko, deja, apie siuolaikini jaunima nepasakysi...

Jurate

2010-05-02   07:33

Labai grazu, kad seni zmones gerai ir graziai atsiliepia apie kaima, ir pasidalina ziniomis apie ji su kitais:) Mes, Mokytojos Sorienes anukai, labai mylime savo kaima, ir dziaugiames, kad turim galimybe ne tik aplankyti Mociute, bet ir per velykas velykaudami su muzikos instrumentais pradziuginti ir visus kaimo gyventojus:) Smagu, kad kaime vis dar islikusios senosios tradicijos:)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Žydintį Gargždų miesto veidą kuria ir verslas, ir gyventojai nuotrauka, foto

Prieš keletą savaičių Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Audronės Balnionienės iniciatyva verslininkai,...

Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimų, kuriais ši pavedė...

Konkurencijos taryba tirs Palangos miesto savivaldybės sprendimus nuotrauka, foto

Džiugi žinia mažamečius vaikus auginantiems tėvams. Itin opią problemą – vietų trūkumą...

Drevernoje – nauja ikimokyklinio ugdymo grupė nuotrauka, foto

Uždaromas Gargždų miesto centre esantis „Lietuvos spaudos“ kioskas. Mat jį iš skvero...

Gargžduose uždaromas „Lietuvos spaudos“ kioskas nuotrauka, foto

Klaipėdos "Gintaro" plaukikų pergalės nuotrauka, foto

Sportas, Kauno "Girstučio" baseine vykusiose kasmetinėse tarptautinėse varžybose "Kaunas Grand Prix", kuriose dalyvavo...

Žmonės mano, kad gelbėtojai tik vaiko poilsiautojus nuotrauka, foto

Lietuva, Kaip kažkas taikliai pastebėjo, žmonės linkę aklai pasitikėti santechnikais, tačiau nuolat...

Į Neringą - vandens keliais nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Dreverna, Klaipėda, Šilutė, Ventės rago pusiasalis, Minija ir Uostadvaris -...

Nuo ko reikės saugoti prezidentę? nuotrauka, foto

Lietuva, Kadangi jau liepos 12 d. nutrūksta prezidentės Dalios Grybauskaitės įgaliojimai, o Konstitucinis...

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...