2019 m. kovo 22 d. 20:54 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Trumpam atokvėpiui – dviviečiai suoliukai Gargžduose

2019-03-16, 06:32

Agnė ADOMAITĖ, gargzdai.lt

Trumpam atokvėpiui – dviviečiai suoliukai Gargžduose nuotrauka, foto

Atitinkamais atstumais suoliukai bus išdėstyti J. Basanavičiaus, Žemaitės, P. Cvirkos ir kitose gatvėse, vedančiose miesto centro link.

© gargzdai.lt nuotrauka

Gargždų miestą artimiausiu metu papuoš 20 suoliukų. Dalis jų jau pastatyti. Tai yra dviviečiai suoliukai, kurie skirti trumpam atokvėpiui. Tiek vyresnio amžiaus žmonėms, tiek mamoms su vaikais bus lengviau įveikti ilgas distancijas cent­ro link, prisėdus ant suoliuko galės pailsėti ir keliauti toliau.

Ritos RAPALIENĖS nuotr.: išvažiuojamajame posėdyje dar kartą įvertintos suoliukų stovėjimo vietos, atstumai tarp jų. Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos komiteto pirmininkė A. Balnionienė (pirma iš kairės) džiaugiasi, kad žmonės keliaudami centro link nuo šiol turės galimybę atsikvėpti. Suoliukų pastatymo vietas įvertino Savivaldybės administracijos skyrių vedėjai L. Kaveckienė, D. Gumuliauskienė, G. Kasperavičius ir Gargždų miesto seniūnas S. Bakšinskis.

Fantaziją varžė finansai

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos komiteto pirmininkė Audronė Balnionienė „Bangai“ pasakojo, kad suoliukų poreikis buvo jau seniai. „Pati dar iš vaikystės atsimenu, kaip sunku būdavo iš J. Basanavičiaus galo pasiekti Gargždų centrą be jokio atokvėpio.

O juk daug žmonių keliauja pėsčiomis į Gargždų ligoninę, Šeimos medicinos kliniką. Nuolat kalbame apie sveikatinimo programas, ypač aktuali judumo problematika. Tad mintis dėl suoliukų kilo dar Bendruomenės sveikatos taryboje“, – suoliukų atsiradimo Gargždų mieste priešistorę pasakojo A. Balnionienė.

Anot jos, dar 2018 m. buvo numatyta 10 000 Eur 20 vienetų suoliukų. Buvo suformuota neformali darbo grupė, kurią sudarė pati Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos komiteto pirmininkė A. Balnionienė, Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Laima Kaveckienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė ir Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gytis Kasperavičius.

„Ieškojome patogių ir tinkamų iš architektūrinės pusės variantų, kurie būtų ne tik funkcionaliai patogūs, bet ir atitiktų miesto stilistiką. Analizavome užsienio pavyzdžius, būta ir atlenkiamų suoliukų variantų – pačių įvairiausių. Tačiau visos mūsų vizijos suduždavo, pažvelgus į biudžetą“, – sakė A. Balnionienė.

Vieneto kaina – apie 500 Eur

Paskelbus konkursą suoliukams pagaminti ir įrengti jį laimėjo Klaipėdos rajone veikianti bendrovė „GT Transport“. Pastarosios šeimininkai – Tomas ir Laura Latakai – rūpinosi ir suoliukų skvere prie Gargždų knygyno įrengimu.

„Pagaminome 20 suoliukų jau seniai, tačiau Gargždų mieste jų nestatėme, kol nebuvo palankios oro sąlygos. Pavasariui įsibėgėjant nutarėme bent dalį suoliukų pastatyti. Tą ir padarėme pagal Savivaldybės administracijos pateiktą preliminarią schemą“, – „Bangai“ sakė T. ir L. Latakai. Vieno suoliuko pagaminimo ir įrengimo kaina – 499,99 Eur.

Kovo 6 d. vyko Klaipėdos rajono savivaldybės atstovų darbo grupės išvažiuojamasis posėdis. Jo metu svarstyta, kuriose Gargždų vietose bus pastatyti likę suoliukai, kurių pastatymą galbūt šiek tiek pakoreguoti ar net pakeisti stovėjimo vietą. „Siela džiaugėsi, kai pamatėme, jog mama, eidama su vaiku, prisėdo ant suoliuko. Vadinasi, išties poreikis jiems buvo“, – džiaugėsi A. Balnionienė.

Atitinkamais atstumais suoliukai bus išdėstyti J. Basanavičiaus, Žemaitės, P. Cvirkos ir kitose gatvėse, vedančiose miesto centro link.

Ateityje suoliukų turėtų būti pastatyta dar daugiau, nes 2019 m. suoliukams taip pat yra numatyta 10 000 Eur. Tad planuojama, jog tai bus tęstinis projektas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Šilutiškiams - nauja stotis ir nauja parduotuvė nuotrauka, foto

Parduotuvė bus atidaryta kovo 7 d., ketvirtadienį Tilžės g. 22A., dabartinėje „Šilutės...

Klaipėdos rajone tęsiasi plakatų plėšymo, stendų pjaustymo vajus. Kol kas labiausiai „nukraujavo“...

Stendų plėšymo vajus: bevaisės kaltųjų paieškos nuotrauka, foto

Pagėgiai Lietuvoje žinomi ne tik dėl dažnai šiame mieste sugaunamų kontrabandininkų. Jie...

Broliai Komskiai – Pagėgių valdovai, kurie nori likti nuotrauka, foto

Trečiadienį nemaloni situacija nutiko Plungėje. Į kapines atvykusi laidotuvių procesija pabandė sutilpti...

Laidotuvių procesijos užstatyti Plungės pareigūnai ėmė išrašinėti baudas nuotrauka, foto

Prisiminė išskirtinius Alfonso Ramanausko nuopelnus nuotrauka, foto

Klaipėda, Penktadienį prie Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vyko išskirtinė atminimo lentos Lietuvos...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (570) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, "Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos (5) nuotrauka, foto

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Klaipėdietis leidėjas, kultūros paveldo ekspertas, ICOMOS narys Kęstutis Demereckas atliko buvusių senųjų...

Tautos interesai - ant ES derybų stalo nuotrauka, foto

Nuomonės, Lietuvos Respublika tampa priklausoma nuo išorės politikos veiksnių ir todėl darosi vis...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 1 val.

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Paskelbta prieš 2 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...