2021 m. kovo 5 d. 19:06 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Šventojoje sudegusios kavinės „Mažoji Armėnija“ savininkas: „Ugniagesiai iš Palangos atvyko tik už maždaug 20 minučių – aš atvažiuoju per 10 minučių”

(3)

2021-02-21, 13:44

Linas JEGELEVIČIUS, Palangos tiltas

Šventojoje sudegusios kavinės „Mažoji Armėnija“ savininkas: „Ugniagesiai iš Palangos atvyko tik už maždaug 20 minučių – aš atvažiuoju per 10 minučių” nuotrauka, foto

Reklama

Praėjusio ketvirtadienio vakarą, apie 22.20 val., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Šventojoje, Kopų gatvėje 16, atvira liepsna dega namas.

Deja, šiuo adresu įsikūrusią armėniškų patiekalų kavinę „Mažoji Armėnija“ gaisras suniokiojo negailestingai – sudegė apie 90 procentų kavinės pastato. Laimei, ugniai buvo užkirstas kelias į su kavine sujungtą namą, kuriame gyvena kavinės patalpų savininkai.

Kavinės „Mažoji Armėnija“ savininkas Levon Markarjan šeštadienio vakarą papasakojo „Palangos tiltui“, kas nutiko.

„Apie devintą valandą vakare aš dar buvau bare – mūsų picerija per karantiną dirba tik savaitgaliais, viskas, aišku, tik išsinešimui. Parėjau namo, atsiguliau, kai truputį po 10 valandos išgirdau, kad įsijungė kavinės signalizacija. Ne gaisro signalizacija, o bendra. Nuėjau pasižiūrėti, kad nutiko,“ – prisiminė L. Markarjan.

„Kai atėjau, kavinės vidus buvo ką tik pradėjęs degti, ugnies židinys buvo patalpų, kur buvo elektros dėžė, pusėje. Bandžiau pribėgti prie jos, bet ugnis jau didelė ir labai greitai plito. O aš net nebuvau telefono pasiėmęs. Nulėkiau pas (kavinės patalpų) savininką, iš kurių aš nuomuojuosi patalpas. Atbėgo jis, jo sūnus ir jo žentas – keturiese gesinome su ugnies gesintuvais. Jų bene penkis turėjome. Bet ugnies jėga buvo uraganinė – net langų stiklas nuo karščio sproginėjo,“ – „Palangos tiltui“ pasakojo L. Markarjan.

Anot „Mažoji Armėnija“ savininko, ugniagesiai gelbėtojai iš Palangos atvyko per maždaug 20 minučių.

Reklama

„Kai toks gaisras kilęs, kiekviena minutė atrodo amžinybė. Aš su savo mašina nelėkdamas greičiau iš Palangos į Šventąją atvažiuoju. Man užtenka ir 10 minučių,“ – sakė L. Markarjan.

Kaip sakė „Palangos tiltui“ Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Vidmantas Jarulis, sudegė apie 90 procentų kavinės, kuri buvo medinė.

„Ji buvo apie šimto kvadratinių metrų. Ji yra priblokuota prie gyvenamo namo. Gaisro tikėtina priežastis buvo palikti įjungti šildymo įrenginiai – tąnakt buvo apie 10 laipsnių šalčio, jutiminė temperatūra – apie 20 laipsnių šalčio. Elektros skydinė taip pat buvo rasta gerokai apdegusi,” – V. Jarulis sakė „Palangos tiltui.“

Anot V. Jarulio, tyrimą dėl gaisro atlieka Plungės PGT.

Bet L. Markarjan abejoja, kad gaisro kaltininkas – šildytuvas.

„Taip, jis buvo įjungtas. Bet įrenginys, jį aš vadinu kondicionieriumi – visai naujas, kainavo 1 600 eurų. Jis apšildinėjo patalpas, nes kitą dieną, penktadienį, turėjo dirbti mūsų picerija,“ – sakė verslininkas. „Kaip sakiau, ugnies daugiausiai buvo toje patalpų pusėje, kur buvo elektros skydinė.“

Reklama

Armėnijoje gimęs verslininkas džiaugiasi, kad ugnis nepersimetė į namą, kuriame gyvena kavinės patalpų savininkas.

„Ugniagesiai spėjo laiku užgesinti,“ – sakė L. Markarjan.

Palangos PGT viršininkas V. Jarulis sakė „Palangos tiltui“, kad dėl karščio išsilydė kai kurių langų stiklai, kai kurių – išsproginėjo, apdegė į gyvenamą namą vedančios durys.

Paprašytas preliminariai įvertinti žalą, „Mažoji Armėnija“ savininkas sakė „Palangos tiltui“, kad vien į virtuvės įrangą buvo investavęs apie 80 tūkstančių eurų.

„Labai labai liūdna. Buvau ir patalpas truputį atnaujinęs, tad bendra žalos suma tikrai yra virš 100 tūkstančio eurų. Pirmadienį lauksime draudimo eksperto, kalbėsime,“ – sakė verslininkas. „Laimei, kad turtas – ir patalpos – buvo apdrausti.“

Kavinė Šventojoje veikė jau 8 metus.

Reklama

Nelaimės prislėgtas verslininkas kol kas neįsivaizduoja, ką darysiąs toliau.

„Čia jau buvome neblogai įsitaisę, mus žinojo klientai. Žinoma, viskas priklausys dabar nuo kavinės patalpų savininko valios – ką jis norės daryti toliau. Gyvenime nieko daugiau labai ir nemoku: noriu savo pradėtą veiklą tęsti,“ – prisipažino L. Markarjan.

Jis įdarbino apie 10-11 darbuotojų, tačiau dauguma dėl karantino buvo prastovose.

L. Markarjan jau susilaukė skambučių iš savo tautiečių, armėnų, gyvenančių ir verslu užsiimančių Lietuvoje – jie ne tik guodė, bet ir siūlė jam savo pagalbą.

„Bet ant kojų atsistoti turėsiu pats,“ – sakė verslininkas.

Šeštadienį, vasario 20 d., Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus padėkojo ESO ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ už operatyvų reagavimą į nelaimę.

Reklama

„Dėkoju ESO ir „Palangos komunalinio ūkio“ darbuotojams už tai, kad operatyviai sureagavo į situaciją ir padėjo šventojiškiams, nukentėjusiems nuo gaisro. Vakar ryte su vicemeru Rimantu Mikalkėnu nuvykome pas nukentėjusius žmones, aptarėme situaciją. Paaiškėjo, kad elektros neturi ne tik jie, bet ir visa gatvė, kadangi sudegė ir pagrindinė elektros spinta.

Šalia esančiame name gyvena nukentėjusiųjų nuo gaisro vaikai su trijų mėnesių kūdikiu. Naktį jie atsisakė mūsų pagalbos dėl viešbučio, miegojo pas vaikus. Vakar ryte susisiekėme su ESO Klaipėdos skyriaus vadovybe, vadovu Donatu Martinkumi.

Atvykusios ESO pajėgos per 3 valandas pastatė naują elektros spintą. Žmonės, kurių dalį turto suniokojo gaisras, elektrą pasijungė laikinai nuo generatoriaus. Komunalininkai išvalė gatvę ir šaligatvį. Vanduo yra.

Žmonės laikinai prisiglaudė pas netoliese gyvenančius vaikus, nes nenori važiuoti į viešbutį. Visa, kas šiuo metu reikalinga, išspręsta. Padėsime, kuo tik galėsime, ir toliau. Laimei, žmonės turtą buvo apsidraudę,“ – Š. Vaitkus sakė „Palangos tiltui.“

Žymos: sudegė kavinė

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2021-02-21   18:25

IP: 185.11.26.161

Kiek suprantame gaisrininkai ne su BMW ar MB laksto,o su sunkiuoju transportu ir dar vežasi vandens, kad ćiurkai užgesintu pašiure. Nepatinka čia- kraustykis ì savo kišlaka atgal. Ir nereikia šmeižti gelbètoju.

2021-02-21   13:47

IP: 185.11.26.161

Netiesa, ugniagesiai pranešimą gavo 22.21, o atvyko 22.34, turint omenyje, kad atstumas 15 km, automobiliai sveria virš 10 tonų, žiemos metu, 13 min. tai labai gretai. Straipsnio pavadinimas paskalų lygio, reikėtų patikrinti informaciją prieš ją pateikiant visuomenei.

Tikiuosi

2021-02-21   09:41

IP: 88.119.39.109

kad buvo apsidraudes ne BTA. Negali zmogui taip nesisekti 2 kartus is eiles....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Akimirkos iš Vasario 16-osios minėjimo Palangoje nuotrauka, foto

Antradienį šventėme Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Palangos kultūros ir jaunimo centras kvietė Signatarų...

Utrių kalnas atgijo: prie keltuvo stoviniavę, vėliau smagiai leidosi pirmieji žiemos sporto...

Utrių kalnas prisipildė pramogautojų emocijų nuotrauka, foto

Du mėnesius trukęs idėjų teikimas dėl Dalyvaujamojo biudžeto – baigėsi. Per šį...

Dalyvaujamajame biudžete – 43 Klaipėdos rajono gyventojų idėjos nuotrauka, foto

Būtingėje, pačiame Palangos miesto savivaldybės pakraštyje, netoli Lietuvos-Latvijos sienos, tvarte šieną rupšnojančiam...

Vienintelį jautį Palangos miesto savivaldybėje siūlo pavadinti Šarūnu nuotrauka, foto

"Savaitės eksprese" - apie meilę tėvynei, moterims ir kalnams nuotrauka, foto

SE, "Aš gyvenu tarsi du gyvenimus. Vienas - įprastinis, o kitas - kalnuose...

Pedagogai: kodėl tą mėšlą leidžia būtent mums? nuotrauka, foto

COVID-19, „Vakaro žinios" vasario 23 d. straipsnyje „Pedagogai pakraupę nuo vakcinos poveikio" rašė...

Susirgai - sukis kaip nori, bet į Lietuvą negrįžk nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Vyriausybės nariai nusprendė, kad Konstitucijoje įrašytų piliečių teisių per pandemiją...

Kodėl darželinukų nepasiekia vietinių ūkininkų produktai? nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Darželinukų maitinimas dažnai kelia įvairių diskusijų. Pastaruoju metu žibalo į ugnį šliūkštelėjo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...