2021 m. sausio 22 d. 02:49 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

SSRS gynėjus kolegos miesto Taryboje pasmerkė

(11)

Du Klaipėdos miesto Tarybos nariai, savo atvirame laiške Lietuvos prezidentei suabejoję, ar SSSR buvo okupavusi mūsų šalį, sulaukė kitų uostamiesčio politikų pasmerkimo.

VE.lt jau pranešė apie tai, kad uostamiesčio miesto Tarybos nariai  Viačeslavas Titovas ir Jurijus Šeršniovas pirmadienį atvirame laiške Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei jos paprašė nepasirašyti birželio 15 dieną Seime priimtos Baudžiamoji kodekso 170 straipsnio pataisos, kuri neva pažeidžia šalies Konstitucijos 25 straipsnį, garantuojantį Lietuvos gyventojų teisę turėti savo įsitikinimus ir laisvai juos reikšti.

Seimas birželio 15 d. į Baudžiamąjį kodeksą įrašė straipsnį, kuriuo numatoma atsakomybė už pritarimą Sovietų Sąjungos ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams, jų neigimą ar menkinimą.

Pataisomis numatoma, jog tas, kas viešai pritarė SSSR ar nacistinės Vokietijos įvykdytai agresijai prieš Lietuvą, genocido ar kitiems nusikaltimams žmoniškumui, karo nusikaltimams, jeigu tai padaryta grasinančiu, užgauliu ar įžeidžiančiu būdu arba dėl to buvo sutrikdyta viešoji tvarka, būtų baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

V. Titovas ir J. Šeršniovas savo laiške suabejojo, ar SSRS okupavo Lietuvą. Anot jų, "Lietuvos prisijungimas prie daugiatautės SSRS atitiko visas 1940 metų tarptautinės teises normas, be to, Lietuvos įstojimas į SSRS gavo oficialų tarptautinį pripažinimą".

V. Titovo ir J. Šeršniovo atviras pareiškimas nesuprantamas jų kolegoms, miesto Taryvos nariams Vygantui Vareikiui ir tremtį okupacijos metais išgyvenusiam Vytautui Pranciškui Mickui.

"Tai yra ne pirmas šių politikų bandymas drumsti vandenį. Gal tiesiog siekiama tokiu būdu prieiti prie Kremliaus fondų, kad Maskva manytų, jog tik jie vieninteliai atstovauja rusų teises Lietuvoje. Arba taip sąmoningai trukdoma ir kovojama su integracija Lietuvoje, kuri vyksta ramiai, nes žmonės neturi jokių tarpusavio bendravimo problemų.

Lygiai taip pat buvo keliamas klausimas dėl pustuščių rusakalbių mokyklų. Akivaizdu, kad jas reikia optimizuoti, nes jos yra išlaikomos lietuvių. O kalbėti apie tai, buvo ar ne okupacijos faktas, net liežuvis neapsiverčia. Sovietinio, okupacinio režimo ideologijos brukimas, mano nuomone, peržengia tam tikras ribas", - pareiškė V. Vareikis.

V. P. Mickaus teigimu, okupacijos faktą yra pripažinusi net pati Rusija.

"Juk buvo šitiek aukų, kiek trėmimų, šaudymų! Jei buvo aukų, vadinasi buvo ir budelių. Kaip galima paneigti istoriją? Kuo skiriasi nacizmo ir stalinizmo režimai ir jų aukos? Nacizmą jau seniai pasmerkėme, o stalinizmo aukos tarsi neliečiamos, jų tarsi nebuvo?

Kolegų laišką vertinčiau kaip išankstinę nuostatą ginant imperijos interesus. Lieka tik apgailestauti, jog jauni žmonės nesupranta šio baisaus fakto, atnešusio Lietuvai tiek aukų ir palikusio gyvų liudytojų. Nesuprantamas man jų elgesys, ir tiek", - teigė miesto Tarybos narys.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

NB

2010-06-25   20:58

IP: 89.117.243.131

Tikrai,baisu pagalvoti,kaip po 20 m.laisvoj Tėvynėj atsiranda tokių''elementų...Ir dar
jie-taryboj!Jau vien tas faktas,manau,kalba pats už save-kasgi mus taip''šefuoja'',o tai reiškia apdoroja.Manau,DAUG KAS DAROMA,kad grįžtume į ''bendrą katilą''...Et,gerai,kad neprenumeruoju''Vakarų ekspreso''.

pasibaisetina

2010-06-22   00:00

IP: 62.80.225.21

Okupacija yra faktinis kitos valstybės teritorijos užėmimas ir buvimas svetimos valstybės („priešo kariuomenės“) valdžioje (toks okupacijos apibrėžimas seka iš 1907 metų Hagos konvencijos dėl sausumos karo įstatymų ir papročių (IV konvencijos) priedo 42 straipsnio). Okupacija (karinė), kad ir kokios trukmės ji bebūtų, reiškia laikiną kitos teritorijos valdymą ir kontrolę Svarbiausias okupacijos elementas yra okupuojančios valstybės kontrolė ir valdžia. Pagal visas sios savokos kategorijas SSSR buvo okupavusi LT.

Gyvena pas mus ,eda musu duona patys budami laukiniai azijatai , kurie moka tik "matom" keiktis ,uztat ir nesupranta ,kaip turi elgtis kulturingas zmogus.Tai kodel nevaziuojate atgal i savo "nuostabia" tevyne,ko cia pasilikote,cia geriau gyventi,cia zmones kulturingesni.Juk paciam kvailausiam dundukaui aisku, - kaip savo noru mes galejo patys istoti i ta laukine atsilikusia, suziaurejusia sovietu sąjunga ( kuri pati iszude pacius geriausius karo vadus, mokslininkus, darbsciausius, saziningus valstiecius, despotiskai vadovaujant kraugeriu Stalinui ir jo parankiniu klikai...). Nejaugi mes patys prasemes , kad enkevidistai mus tukstanciais zudytu, dešimtimis tukstanciu veztu nusikankinti i ledini Sibira.
Išvada: jeigu po tokiu baisiu LIETUVOS Tautos kanciu nepaneigiamu faktu taip dabar snekate, aisku kad esate is 5 kolonos. Todel kaip dristate musu salyje gyvendami, musu duona valgydami, gerumu ir kantrybe, didele lietuviu tolerancija naudodamiesi taip biaurai, antivalstybiskai kalbeti...O jeigu tai kalbate ,tai labai arti iki valstybes išdavystes. Kad iki to neivyktu , geriau būti vaziuoti Jums i Rusija –tada labiau butu aisku - kas yra kas?. Dabar matome, kad spiaujante i delna (Lietuvai), kuri Jus sociai maitina...

asai

2010-06-21   22:37

IP: 87.52.108.181

Cia Pz. Kpfw. V Panther, isivesk i googla ir pasiziurek kaip atrodo..

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palanga kalėdiniu laikotarpiu taps pasakų miestu nuotrauka, foto

Artėjant gražiausioms metų šventėms miestai ir miesteliai pasidabina įvairiausiomis dekoracijomis, tūkstančiais lempučių,...

Palanga, lapkričio 18 d. (ELTA). Buvusios Seimo poilsinės „Viešnagė“ teritorijoje Palangoje pradedama...

Į poilsio namus Palangoje investuoja 15 mln. eurų: išsaugos ir išplės pušyną nuotrauka, foto

Aplinkos apsaugos departamentas, tęsdamas akciją „Lašiša 2020“, primena, kad nuo spalio 16...

Nuo rytojaus draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba nuotrauka, foto

Kretingos rajono savivaldybės administracija pradeda projektą, kurį įgyvendinus bus modernizuota maždaug 40...

Kretingoje bus atnaujinta apie 40 proc. gatvių šviestuvų nuotrauka, foto

Kiek uždirba ministrai, o kiek – jų pavaldiniai? Skaičiai stebina ne vieną nuotrauka, foto

Lietuva, Pandemija nuo pat pavasario atvėrė daug sveikatos sistemos sopulių, tačiau atskleidė...

Gargždiškiai - ketvirtfinalyje nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos salės futbolo taurės turnyre sėkmingai žingsniuoja "Gargždų pramogų" futbolininkai, kurių gretose...

Bekelės monstrams politikai mauna apynasrį nuotrauka, foto

Neringa, Nuo šių metų vasario 1-osios norint į Neringos miesto savivaldybę atvykti ar...

Šimtametės palangiškės sveikinimas per karantiną atrodė pribloškiančiai: prireikė ir technikos pagalbos nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Karantino metu įsigaliojęs draudimas lankytis namuose pas svetimus žmones Palangos merą...

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Neringa, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...