2019 m. liepos 16 d. 20:17 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Sodų bendrijos dūsta nuo šiukšlių

(2)

2014-08-05, 13:14

Audronė GRIEŽIENĖ

Sodų bendrijos dūsta nuo šiukšlių nuotrauka, foto

© "Pajūrio naujienos"

Reklama

Vienos didžiausių Kretingoje – „Akmenos“– sodų bendrijos pirmininkas Ramūnas Vilčinskas teigė, jog čia gyvenantys žmonės šią karštą vasarą jau visai nebepakenčia iš trijų teritorijoje esančių aikštelių, kuriose pastatyti 7 bendrieji konteineriai, sklindančio atliekų dvoko.

Kratosi bendrųjų konteinerių

„Norėtume, kad Kretingos rajono savivaldybė tas aikšteles leistų panaikinti, o komunalininkai šiukšles išvežtų iš kiekvieno sklypo atskirai“, – sakė R. Vilčinskas. Jo teigimu, ypač tvaikas nosį riečia po švenčių ir savaitgalių, kai padirbėti daržuose ar šiaip praleisti laiką atvažiuoja sodininkautojai ar šiaip vasarotojai. „Nežinia nei kas, nei iš kur į bendruosius konteinerius suneša visokias pūvančias žaliąsias atliekas, kai kurie tingi pakelti konteinerio dangtį, pameta šalia, be to, prikrauna senų padangų, medžių šakų – visa tai dar ir vaizdą darko“, – pasakojo sodų bendrijos pirmininkas.

Penktadienio rytą iš „Akmenos“ sodų komunalininkai šiukšles buvo ką tik išvežę, tačiau bent jau vienoje bendrųjų aikštelių dar kone pusę konteinerio drąsiai buvo galima prikrauti sugriebus nuo žemės išdrabstytą, saulėje kaistantį ir dvokiantį turinį.

Tačiau pagal rajono tarybos patvirtintas taisykles, komunalinių atliekų surinkėjas privalo surinkti tik tas atliekas, kurios yra konteineriuose arba maišuose, tvarkingai padėtuose prie konteinerių, ir tas, kurios iškrito konteinerių ištuštinimo metu. Palaikyti tvarką prie konteinerių – pačių gyventojų pareiga.

Toks vaizdas pasitiko bendrųjų konteinerių aikštelėje, esančioje „Žemaitijos“ sodų bendrijoje. „Vienybės“ soduose aplinka prie konteinerių taip pat nebuvo tvarkinga.

Šiukšliavežės negali apsisukti

Reklama

Kad bendrosios šiukšlių aikštelės kelia problemų, patvirtino ir „Žemaitijos“ sodų bendrijos, kurioje nuolat gyvena 65 šeimos, pirmininkas Rimantas Staponas. „Kaip tik šiomis dienomis bendrosiose konteinerių aikštelėse ketinome pritvirtinti skelbimų lentas su prašymu atliekų nemesti ant žemės. Aš pats nemačiau, bet gyventojai kalba, kad į mūsų soduose esančius bendruosius konteinerius nereikalingus rakandus, senus baldus, padangas, statybinį bei kitokį šlamštą anksti rytais žmonės atgabena ir iš miesto, Vileišio gatvės pusės“, – teigė R. Staponas.

Bendrųjų konteinerių talpa –1,1 kub. m. Pagal higienos normas jie ištuštinami pagal iš anksto sudarytą ir patvirtintą grafiką kas savaitę, o kai kuriuose soduose, pavyzdžiui, „Ąžuolo“, ir dažniau. „Jei konteineriai pripildomi greičiau, jų galima pastatyti dar. Kur kas didesnės sąnaudos būtų papildomi šiukšliavežės reisai“, – neabejojo bendrovės „Kretingos komunalininkas“ direktorė Renata Surblytė. Individalūs konteineriai, kurių talpa 0,24 kub. m, iškratomi dukart per mėnesį.

Ne prie visų sklypų sunkiasvorės šiukšliavežės mašinos gali laisvai privažiuoti – keliukai siauri, trukdo tvoros, kartais – kelkraščiuose pačių gyventojų palikti automobiliai. „O jei šiukšliavežė ir privažiuoja, būna, kad paskui nebeįmanoma jai apsisukti“, – teigė direktorė. Kai kurie sodų gyventojai individualius konteinerius išstumia į šiukšliavežei patogesnę vietą, o kai kur nė tokios galimybės nėra. Dėl gatvių išplanavimo viena problemiškiausių privažiuoti prie individualių konteinerių –„Draugystės“ sodų bendrija.

Į pageidavimus ketina atsižvelgti

Tačiau direktorė sakė, kad bus atsižvelgiama į sodų gyventojų pageidavimus mažiau naudotis bendraisiais konteineriais, daugiau – individualiaisiais. „Situaciją tiriame, peržiūrime bendrovės finansines galimybes įsigyti daugiau individualiųjų konteinerių. Juos perkame ir padėvėtus, už vieną mokame maždaug po 50 litų be pridėtinės vertės mokesčio“, – sakė ji. Visų 11-os rajone esančių sodų bendrijų pirmininkų direktorė jau yra paprašiusi pateikti registruotų, nuolat soduose gyvenančių žmonių sąrašus – bus skaičiuojama, kiek individualių konteinerių papildomai reikia, kas moka nuolatinį šiukšlių rinkliavos mokestį, o kas paslauga naudojasi visus metus, bet temoka tik už vasarą.

Pasak R. Surblytės, registruoti nuolatiniai gyventojai už šiukšlių išvežimą nuo žmogaus šiuo metu moka po 8,30 Lt per mėnesį, o vien tik sodininkaujantys, kurių šiuo metu, apytiksliais duomenimis, yra 163, moka taip vadinamąjį vasarinį mokestį – 5 mėnesius po 12 Lt. Tokias komunalinių atliekų rinkliavos kainas yra patvirtinusi Kretingos rajono taryba.

Reklama

Žymos: sodų bendrijos

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

valdas

2014-08-05   18:31

IP: 85.232.133.170

Manau problema issprestu vaizdo kameros,ir paskui izfiksuoti pazeidejei butu baudziami pagal aplinkos ministerijos nustatytus aktus,tik zinoma reiketu kad pinigai uz baudas padetu irengti ir islaikyti vaizdo kameras

siuksle

2014-08-05   14:02

IP: 88.118.26.208

Galiu tik patvirtinti kad ir s/b Dituva panasiai .Manau-jeigu tai rupetu valdziai ji rastu sprendima kad ir padidinus baudas uz tersima

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Nuo akordeonų iki ekologiškų instrumentų nuotrauka, foto

Aštuntą vasarą Kintus aplankys profesionalūs ir charizmatiški atlikėjai bei skambės muzika, lydima...

Prieš keletą savaičių Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Audronės Balnionienės iniciatyva verslininkai,...

Žydintį Gargždų miesto veidą kuria ir verslas, ir gyventojai nuotrauka, foto

Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimų, kuriais ši pavedė...

Konkurencijos taryba tirs Palangos miesto savivaldybės sprendimus nuotrauka, foto

Džiugi žinia mažamečius vaikus auginantiems tėvams. Itin opią problemą – vietų trūkumą...

Drevernoje – nauja ikimokyklinio ugdymo grupė nuotrauka, foto

Pagerbti uostamiesčio šimtukininkai nuotrauka, foto

Švietimas, Antradienį uostamiesčio piliavietėje vyko abiturientų, iš valstybinių brandos egzaminų gavusių šimtukus, pagerbimo...

Lenkijoje - D. Nausėdienės elegancija ir subtilumas nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pradėjo pirmąjį vizitą Lenkijoje, kur daugiausia dėmesio...

Siūlo keisti Jono kalnelio pavadinimą nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos regioninė architektūros taryba skelbia išnagrinėjusi preliminarius Klaipėdos miesto bendrojo plano keitimo...

Mėnulio užtemimas - laikas išsilaisvinti nuo problemų nuotrauka, foto

Įvairybės, Šiąnakt vyks dalinis Mėnulio užtemimas, kuris bus matomas ir Lietuvoje. Nuo senų...

Švietimas, Paskelbta prieš 1 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...