2021 m. sausio 19 d. 16:21 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Sodininkai išgelbėjo žvyrkelio rekonstrukciją

Reklama

Po Palangos plento rekonstrukcijos tranzitine arterija ir dulkių debesų šaltiniu tapęs Sendvario seniūnijos žvyrkelis galėjo dar ilgai kelti nemalonumus aplinkiniams gyventojams.

Tačiau sodų bendrijos "Pakrantė", Klaipėdos rajono savivaldybės ir AB "Klaipėdos vanduo" atstovai sugebėjo pademonstruoti kompromisų meną ir taip sutaupyti mokesčių mokėtojų pinigų bei išspręsti jau amžina vadintą problemą.

Ilgas kelias per dulkes

"Vakarų ekspresas" jau ne kartą rašė apie minėtojo žvyrkelio, jungiančio Kalotėn vedančią Medelyno gatvę su Palangos plentu, keliamas problemas.

Apie žvyrkelio rekonstrukciją nebuvo net kalbos, kol pernai kilo ažiotažas dėl to, kad rekonstruojant Palangos plentą buvo panaikinti kairiniai posūkiai. Bene labiausiai nukentėjusiais dėl šios rekonstrukcijos save vadinantys Žaliojo Slėnio gyventojai buvo informuoti, kad Lietuvos automobilių kelių direkcija skyrė 200 tūkst. litų lėšų minėto žvyrkelio rekonstrukcijai, tad jiems atsiradęs 8 km aplinkkelis sutrumpės apie porą kilometrų.

Tačiau Klaipėdos rajono valdžia sutartį dėl žvyrkelio rekonstrukcijos projektavimo ir pačių darbų atlikimo su bendrove "Lemminkainen Lietuva" pasirašė tik praėjusių metų lapkričio pradžioje. Tada aiškinta, kad labai ilgai užtruko įvairių formalumų derinimas. Kaip ir buvo galima tikėtis, rajono savivaldybė nesugebėjo panaudoti skirtų lėšų - iki 2009-ųjų galo rangovas atliko darbų tik maždaug už 6 000 litų. Tad likę 194 tūks. litų sugrįžo į valstybės biudžetą.

Šiais metais iš tikslinių lėšų susisiekimo ministro įsakymu Sendvario žvyrkelio rekonstrukcijos darbams yra skirta 800 tūkst. litų.

Reklama

Kai jau atrodė, jog viskas pagaliau pajudės - "Lemminkainen Lietuva" jau pradėjo vykdyti parengiamuosius darbus, - Susisiekimo ministeriją ir Klaipėdos rajono savivaldybę pasiekė AB "Klaipėdos vanduo" raštas, kuriame prašoma atidėti žvyrkelio asfaltavimo darbus, nes kitąmet čia numatoma panaudojant Europos Sąjungos lėšas tiesti vandentiekio ir kanalizacijos tinklus į Purmalių gyvenvietę. Kadangi, pirminiais duomenimis, tinklus būtų galima tiesti tik šiuo keliu, tad jau kitąmet reikėtų ardyti neseniai paklotą kelio dangą.

Tokie vandentiekininkų prašymai papiktino ir nuo padidėjusio transporto keliamų dulkių debesų kenčiančius sodininkus, ir per nuolatinio greideriavimo reikalaujantį žvyrkelį kasdien važinėjančius bei mašinas laužančius Žaliojo Slėnio gyventojus. Tad ieškant kompromisų, Klaipėdos rajono savivaldybėje buvo surengta net keletas visų suinteresuotų pusių pasitarimų.

Sutaupys pusę milijono

Pasitarimų metu paaiškėjo, kad jei būtų nuspręsta atidėti žvyrkelio asfaltavimo darbus, rangovas - "Lemminkainen Lietuva" - nebegalėtų garantuoti, kad kitąmet juos atliktų už tokią pačią sumą. Be to, iškiltų grėsmė, kad Susisiekimo ministerija galėtų ir nebeskirti lėšų projektui, kurio nesugebama įgyvendinti jau kelintus metus.

Savo ruožtu AB "Klaipėdos vanduo" pasamdyti projektuotojai apskaičiavo, kad tinklus tiesiant žvyrkeliu, darbai kainuotų 1,23 mln. litų, o jei reikėtų atstatinėti asfalto dangą arba naudoti betranšėjines technologijas, - apie 1,8 mln. litų.

Paaiškėjus tokioms aplinkybėms, Klaipėdos rajono valdžios atstovai buvo linkę atidėti žvyrkelio asfaltavimo darbus, tačiau išsigelbėjimu tapo šalia kelio esanti sodų bendrijos "Pakrantė" žalioji apsauginė zona. Bendrijos vadovai sutiko leisti joje projektuoti ir tiesti AB "Klaipėdos vanduo" tinklus.

Kadangi net ir šiuo atveju keletoje vietų reikėtų daryti keletą pralajų, projektas pabrangtų apie 140 tūkst. litų. Tačiau "Klaipėdos vandens" generalinio direktoriaus Leono Makūno teigimu, tai jau nėra tokia didelė suma, dėl kurios reikėtų stabdyti žvyrkelio asfaltavimo darbus.

Reklama

"Dulkės irgi yra konkretus ekonominis faktorius, darantis žalą, tad manau, kad pasiektas tikrai reikšmingas kompromisas, leidžiantis ir taupyti biudžeto lėšas, ir padedantis išspręsti net porą jau labai senų problemų", - sakė L. Makūnas.

Beje, gali būti, jog vykdant žvyrkelio rekonstrukciją pavyks padaryti dar keletą smuklių pakeitimų, kurie leistų dar labiau sumažinti "Klaipėdos vandens" tinkų tiesimo projekto pabrangimą.

"Lemminkainen Lietuva" atstovų teigimu, jie yra įsipareigoję visus darbus baigti iki gruodžio 17-osios. Tačiau jei nebeiškils jokių kliūčių, jie gali būti baigti jau ir rugsėjį.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palanga kalėdiniu laikotarpiu taps pasakų miestu nuotrauka, foto

Artėjant gražiausioms metų šventėms miestai ir miesteliai pasidabina įvairiausiomis dekoracijomis, tūkstančiais lempučių,...

Palanga, lapkričio 18 d. (ELTA). Buvusios Seimo poilsinės „Viešnagė“ teritorijoje Palangoje pradedama...

Į poilsio namus Palangoje investuoja 15 mln. eurų: išsaugos ir išplės pušyną nuotrauka, foto

Aplinkos apsaugos departamentas, tęsdamas akciją „Lašiša 2020“, primena, kad nuo spalio 16...

Nuo rytojaus draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba nuotrauka, foto

Kretingos rajono savivaldybės administracija pradeda projektą, kurį įgyvendinus bus modernizuota maždaug 40...

Kretingoje bus atnaujinta apie 40 proc. gatvių šviestuvų nuotrauka, foto

Paukščių gripas braunasi į Pamarį, miške - maišas negyvų vištų nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Paukščių gripui artinantis prie Šilutės rajono, Rudynų miške buvo aptiktas šiurpus...

Lietuvių ramybės oaze laikyta vietovė pajūryje virsta tikru kurortu: neprireiks ir dvejų metų, kol NT kainos čia pasieks Palangos lygį nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Karantinas ir griežtas judėjimo tarp valstybių reguliavimas paskatino lietuvius atsigręžti į...

Savaitės citatos, kurias pastebėjo "Vakarų ekspresas" nuotrauka, foto

Įvairybės, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija parinko įdomiausias savaitės citatas, kurių autoriai - žinomi...

Klaipėdiečio laimikis - net 15 kg lašiša nuotrauka, foto

Žmonės, "Tai tarsi gyvenimo žuvis. Kai ją traukiau su meškere kūnas tiesiog virė...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 56 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...