2019 m. liepos 19 d. 13:37 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Šilutėje kunkuliavo žuvienės puodai

(3)

Šilutėje kunkuliavo žuvienės puodai nuotrauka, foto

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Šilutės prieplaukoje šeštadienį, rugsėjo 7 d., sugužėjo komandos, kurios varžėsi penktajame Žuvienės virimo čempionate. Dar išvakarėse kalbintas čempionato organizatorius Marijus Budraitis teigė, kad išlieka intriga, kuriam žuvienės meistrui ir jo komandai šiemet atiteks    čempiono titulas bei Šilutės rajono savivaldybės merės pagrindinis prizas – unikalus Žuvienės virimo čempiono žiedas.

„Įdomu, ar pasiliks Žuvienės virimo čempiono žiedas pamaryje, ar jis iškeliaus kitur?“ – klausė M. Budraitis.

Pernai čempionate rungėsi 24 komandos ir kaito 26 puodai. IV Žuvienės virimo čempionato atminimo žiedas buvo skirtas „Elektrinio ungurio“ komandos vadovui Kazimierui Stasilioniui iš Elektrėnų. Pirmoji vieta už gardžiausią žuvienę buvo skirta Algiui Svitkinui, „Erelių“ komandos vadui.

Taigi šiemet, penktajame Žuvienės virimo čempionate, rungėsi net 45 komandos ir kaito 49 katiliukai žuvienės. Savo kulinarinius sugebėjimus rodė ir tarpusavyje varžėsi ne tik pamario virėjai, bet ir atvykusieji iš Kauno, Trakų, Elektrėnų, Visagino, Mažeikių, Šilalės, Neringos, Vištyčio bei kitur. Šiemet gausiai sulaukta dalyvių ir iš užsienio: Slavsko (Rusija), Saldus (Latvija) miestų bei Norvegijos.

Kiekviena komanda į čempionatą atsivežė ne mažesnį kaip 20 litrų puodą, žuvies ir visus kitus reikiamus ingredientus. Organizatoriai rūpinosi malkomis ir vandeniu.

Žuvienės virimo čempionatas prasidėjo vidurdienį, kai organizatoriai ir renginio vedėjai pristatė komandas bei jų šefams užrišo specialias prijuostes. Komandoms, kurios čempionate dalyvavo ne pirmą kartą, buvo įteikti  žuvienės virimo sertifikatai.

Reklama

Žuvienės virimo čempionate savo jėgas išbandė ir Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas bei Seimo narys Petras Gražulis.

Žinoma, kaip ir pernai, didžiąją dalį žuvienės komandos išdalino žiūrovams, o po nedidelį katiliuką, pažymėtą specialiu numeriu, pristatė vertinimo komisijai, kuri išrinko skaniausią žuvienę ir žuvies sriubą verdančias komandas.

Visą popietę šventėje skambėjo muzika, susirinkusiuosius pašokti bei rankomis ploti kvietė pop grupė "Vairas", dainininkė Inga Valinskienė, ansamblis "Karčema", "Dakotos" šokėjos. Klegėjo tautodailės mugės prekeiviai. Svečiai buvo kviečiami sudalyvauti „Pik-Nik“ plėšomųjų sūrio lazdelių varžytuvėse ir pagerinti Lietuvos rekordą.

Žuvienės vertinimo komisiją sudarė net 18 narių, tarp jų – čempionato Šilutėje globėjas, parlamentaras Zigmantas Balčytis,

Vertinimo komisiją sudarė 18 narių.Seimo nariai Kęstas Komskis ir Artūras Skardžius, buvęs Seimo narys, pramogų verslo atstovas Arūnas Valinskas, dainininkas Žilvinas Žvagulis, rajono merė Daiva Žebelienė, vicemeras Šarūnas Laužikas,  trečiojo Žuvienės virimo čempionato nugalėtojas, rusniškis Raimondas Plikšnys, pernai metų nugalėtojas, „Elektrinio ungurio“ komandos vadovas Kazimieras Stasilionis iš Elektrėnų, verslininkas, rėmėjas Remigijus Baltutis,  Juodkrantės Žvejo šventės iniciatorius Česlovas Stonys, Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos direktorius Vaidotas Ramonas, UAB "Baltijos pastatų valdymas“ direktorius Vytautas Turonis, uosto savininkas, UAB „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direktorius Arvydas Vaitkus, UAB „Įtampa“ direktorius Algis Bekeris, Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė, darnų ir teisingą komisijos darbą patikėta prižiūrėti Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos ministrui Valentinui Mazuroniui.

15 val., laukiant apdovanojimų ceremonijos, buvo pristatyta kompaktinė plokštelė „Teisingos žuvienės ir žvejybos dainos“. Tai -  Žuvienės virimo čempionato organizatoriaus M. Budraičio ir garsaus Šilutės krašto muzikanto bei ansamblių vadovo Vyganto Stoškaus bendras produktas. Kompaktinėje plokštelėje įrašytos aštuonios dainos, atliekamos ansamblio „Karčema“. Visoms žuvienės virimo čempionato komandoms buvo padovanota po šią kompaktinę plokštelę. Iš aštuonių „Teisingų žuvienės ir žvejybos dainų“ bus renkamas kitų metų Žuvienės virimo čempionato himnas.

2013 m. Žuvienės virimo čempionato komandos:

Reklama

Iš Šilutės: Šilutės socialdemokratai, "Ereliai", „Retromobile“, „Darbo žuvys“, „Žibai – iš Žibų kaimo“, „Šilutės naujienos“ „INCONTRO“ „Karčemėlė“13, UAB „Šilutės vandenys“, Šilutės rajono bendruomenių sąjunga, UAB „Šilutės būstas“, Žuvinga ir Šilutės Soroptimos klubas, „Polderiai“, „Kredito unija“, „Gimę žvejoti, bet priversti dirbti“, “BROLIAI ŪSORIAI“, „PAMARIO BRASS“, „EAGLE WOMAN“, Valstiečių ir Žaliųjų sąjunga, „Savos žuvys“, Judėjimas-Sąjunga TAIP, ŠILUTĖS LIBERALAI, „JOD' as ir draugai“, ŠILUTĖS ROTARY KLUBAS.

Komanda "Trakų vaiduokliai".Iš Šilalės - „Šilalės gaspadoriai“, iš Elektrėnų - „Elektrinis ungurys“, iš Vileikių užkardos - „Pasieniečiai“, iš Slavsko (Rusija) miesto - SPK „Koliada“, iš Viešvilės (Jurbarko r.) - „Viešvilės upėtakis“, iš Prienų – „Nemuno kilpų žvejai“, iš Šilutės ir Saldus (Latvija) miesto – jungtinė komanda „Dailiokai“, iš Norvegijos – „GJENSIDIGE“, iš Visagino – „ELEKTRO-ETNO-EKO-KO“, iš Mažeikių r. – „Kobinys“, Šilutės ir Neringos jungtinė komanda – Žuvininkystės įmonių asociacija „LAMPETRA“, iš Vištyčio - „Vištytežerio sygos“,  Ventės –  Šturmų bendruomenė, iš Neringos - „Varom už Neringą !“, iš Trakų r. – „BALYH“, „Trakų vaiduokliai“, iš Kretingos r. - „Riebžuvės“.

Prapliupo dovanų ir prizų lietus

Šilutės seniūnijos seniūno Raimondo Steponkaus  įsteigti specialieji prizai atiteko: „Viešvilės upėtakio“ ir Slavsko komandoms.

UAB „Šilutės vandenys“ specialų prizą padovanojo „Elektrinio ungurio“ komandai iš Elektrėnų.

UAB „Šilutės polderiai“ specialų prizą – rūkytą šamą - įteikė Trakų „BALYH“ komandai.

Reklama

UAB „Įtampa“ prizas atiteko Kretingos „Riebžuvių“ komandai.

UAB „Šilutės Rambynas“ Pik-Nik‘o tortą padovanojo Mažeikių komandai „Kobinys“.

Verslininko Sauliaus Stankevičiaus specialusis prizas - fotoalbumai „Pamario paukščiai“ ir paveikslas atiteko „Retromobile“ komandai.

Nemuno deltos regioninio parko direktoriaus Vaido Pavilonio specialusis prizas, autorinis darbas – originali žuvis - atiteko komandai iš Prienų „Nemuno kilpų žvejai“.

Ansamblio „Karčema“ vadovas Vygantas Stoškus specialų prizą, kompaktinę plokštelę, padovanojo Visagino komandai. Pastarajai komandai atiteko ir antras prizas, kaip iš toliausiai atvykusiajai. Šį prizą įsteigė prekybos centras „Egmina“.

Alfonsas Vanagas, Šilutės turgavietės vadovas, taip pat įsteigė specialų prizą, kuris atiteko komandai „Vištytežerio stygos“.

Reklama

Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus savo įsteigtą prizą padovanojo kaimynams – Šilalės komandai „Šilalės gaspadoriai“.

Tarybos narys Vytautas Laurinaitis ir asociacija „Lamatos žemė“ savo prizą padovanojo „Juodkrantės inkliūzų“ komandai.

Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos prizas - firminis prancūziškas šampanas - padovanotas komandai „Trakų vaiduokliai“.

UAB „Žibai“ savo įsteigtą prizą padovanojo Norvegijos-Lietuvos komandai „GJENSIDIGE“.

UAB „Šilutės Rambynas“ PikNik‘o tortą padovanojo Mažeikių komandai „Kobinys“.

Šilutės maisto ir veterinarijos tarnybos įsteigtas prizas atiteko taip pat svečiams „Trakų vaiduokliams“. Pastarųjų išvirta žuvienė, komisijos akimis, buvo ekologiškiausia bei sveikiausia.

Reklama

Penkių katilų sertifikatais apdovanoti: Vygantas Stoškus, vienas iš čempionato steigėjų Rimgaudas Višinskas ir organizatorius bei nenuilstantis vedėjas Marijus Budraitis.

Trijų katilų sertifikatu apdovanotas čempionato globėjas, vertinimo komisijos pirmininkas Zigmantas Balčytis.

Sriubos kategorijos – žuvies riba - čempionai:

I vietą laimėjo komanda „Elektrinis ungurys“ iš Elektrėnų.  
II vietą – Trakų „BALYH“ komanda.
III vietą - „Retromobile“ komanda.

Tradicinės žuvienės čempionai:

I vieta atiteko moterų komandai „EAGLE WOMAN“ iš Šilutės.
II vieta -  Šilutės socialdemokratų komandai.
III vieta – „JOD‘as ir draugai“ komandai.

Reklama

Penktojo žuvienės virimo čempionato nugalėtojo vardu tituluota komanda "Šilutės liberalai" .

Reklama

Nuotraukų galerija

 

© Eimantas CHACHLOVAS

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Lietuvis Zemaitis uz Lietuva

2013-09-08   12:16

IP: 82.135.197.142

O ko Klaipedoja senokai kunkuliavo zuvies svente ...Merdi miestas o jokiu renginiu rimtesniu kokie pasakiski orai pirmyn visi i gamta prie juros ..Kur tie seniunaiciai galetu organizuoti talkas apsikopti pries ziema ,surengti kokia derliaus svente ....Zmones reikia traugti nuo tu televizoriu i gamta ..Busime visi sveiki daugiau sypsenu pagarbos vienas kitam ,apsikopkime po savimi ,padarykime kaska gero Visatai ,Gamtai tuo Planeta ir mums atsilygins gerumu ...Tokia turim Lietuva Rojaus kampeli koks grozis ,gamta ,jura tai ir issaugokime ....SEKMES IR MEILES VISIEMS UZMIRSKIME VISKA KAS BLOGA ....

Zuvis

2013-09-08   08:45

IP: 85.232.153.93

Ka po velniu ten veike Zuokas?Atsibodo jis!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Per 380 galimų vaiko teisių pažeidimų nuotrauka, foto

Liepos 1 d. suėjo vieneri metai, kai veikia centralizuota vaiko teisių apsaugos...

Aštuntą vasarą Kintus aplankys profesionalūs ir charizmatiški atlikėjai bei skambės muzika, lydima...

Nuo akordeonų iki ekologiškų instrumentų nuotrauka, foto

Prieš keletą savaičių Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Audronės Balnionienės iniciatyva verslininkai,...

Žydintį Gargždų miesto veidą kuria ir verslas, ir gyventojai nuotrauka, foto

Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimų, kuriais ši pavedė...

Konkurencijos taryba tirs Palangos miesto savivaldybės sprendimus nuotrauka, foto

„Europiados“ forume klaipėdiečiai kviečia į 2020 metų festivalį nuotrauka, foto

Klaipėda, Vokietijos Frankenbergo mieste startavo 56-asis Europos tautų kultūrų festivalis „Europiada“, sukvietęs beveik...

Privačios mokyklos auklėtinius pasitiko staigmena nuotrauka, foto

Klaipėda, Trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose veikusios Karalienės Mortos mokykla Klaipėdoje užsidaro ir savo...

Palangoje policijos telefonai netyla nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Įpusėjus vasaros sezonui palangiškių ir poilsiautojų ramybę naktimis vis dažniau drumsčia garsiomis...

Atnaujinta Ąžuolyno giraitė kvies pailsėti nuotrauka, foto

Klaipėda, Pasirašyta Ąžuolyno giraitės sutvarkymo darbų sutartis. Šis parkas, esantis tarp Paryžiaus Komunos...

Klaipėda, Paskelbta prieš 36 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 46 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...