2019 m. liepos 22 d. 06:55 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

"Rusnės estakada taps kokybiškesnio gyvenimo simboliu"

(9)

"Rusnės estakada taps kokybiškesnio gyvenimo simboliu" nuotrauka, foto

© LRV.lt nuotr.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi Rusnėje ir apžiūrėjo estakados statybvietę, susipažino su vykdomais darbais.

Rusnės estakados statybos darbai vyksta pagal planą. Pastačius estakadą, vienintelė sala Lietuvoje – Rusnė - bus pasiekiama aplinkkeliais. Vykdant statybas numatyta sutvarkyti kelio Šilutė-Rusnė penkių kilometrų ruožą, šalia jo įrengti pėsčiųjų ir dviračių taką. 750 metrų ilgio estakada ves per potvynių užliejamą Nemuno žemupį.

„Daug kas sakė, kad tai - ekonomiškai nenaudingas projektas, tačiau mūsų sprendimą lėmė žmonių poreikiai ir jų gyvenimo kokybė. Netrukus iškilsianti Rusnės estakada taps patogesnio, saugesnio, kokybiškesnio gyvenimo simboliu“,- teigė premjeras.

Perkėlimai per užliejamą kelio ruožą kiekvieno potvynio metu valstybės biudžetui kainuodavo po 200 tūkst. eurų ir daugiau. Šiai statybai Vyriausybės nutarimu patvirtintoje 2018 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų naudojimo sąmatoje numatyta 10 mln. eurų, darbus ketinama baigti jau gegužę.

Susitikime su Rusnės bendruomene premjeras aptarė svarbius vietos gyventojams klausimus. Visų pirma, S.Skvernelis pabrėžė, kad pastačius estakadą potvynis niekur nedings, kalbėta apie upių ir polderių sistemos priežiūrą: užneštomis ir daug metų nevalytomis upėmis nenuteka perteklinis vanduo, užleisti kanalai ir polderiai neatlieka savo hidrotechninių funkcijų. Upių nepriežiūra paralyžiuoja vandens turizmą, žvejybą. Akcentuota, kad rengiant potvynių rizikos valdymo planą, nustatyta, kad didžiausias pavojus kyla Šilutės ir Rusnės miestams.

Rusnės salos teritorijų, kurioms potvyniai kelia didžiausią pavojų, apsaugai numatytos struktūrinės priemonės – naujų pylimų įrengimas, esamų pylimų aukštinimas. Taip pat Rusnės salos teritorijoje potvynių rizikos mažinimui numatomos prevencinės, pasirengimo potvyniams ir atstatymo priemonės. Priemonių, skirtų potvynių pavojui mažinti, įgyvendinimui Šilutės rajone skirta apie 9 mln. eurų.

Susitikimo metu aptartas Rusnės turizmui ir verslui vystyti būtinas priėjimas prie Kuršių marių. Šiuo metu visa Rusnės salos pakrantė yra rezervatas, kai tuo tarpu Ventės, Kintų,  Drevernos, Svencelės pakrantės yra atviros rekreacijai ir verslui. Pagrindinė problema – išplaukimas į marias Pakalnės upe, todėl Vyriausybė laukia Šilutės miesto savivaldybės suderintų visų reikiamų dokumentų, kad minima upė yra tinkama navigacijai.

Taip pat aptarti Uostadvario apžvalgos bokšto, Rusnės Kultūros namų statybų, likviduojamų Rusnės tvenkinių klausimai. Didelis dėmesys skirtas pagerėjusiai pasienio būklei, Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos Rusnės progimnazijos skyriui.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Sigitui

2019-01-20   01:28

IP: 185.11.26.161

Jeigu jis suprastų padorumo, sąžinės normas, atsistatydintų dar po "Molotkovo incidento". Žmogus liguistai apimtas valdžios troškimo. Turėtų palkti ir premjero pareigas dalyvaujant Prezidento rinkimose. Bet jis to nedaro. Aplamai, jau kiek buvo įvairių arogantiškų pasisakymų, išsišokimų. Vienas pavyzdys, kai krepšinio sirgaliams buvo uždrausta vartoti net sidrą, "ponas" sėdėjo atskiroje lodžijoje, gėrė alų ir patenkintas. Prezidentas turi būti išsilavinęs, eruditas, inteligentas, o ne kelmas, mokėti kalbėti angliškai. Šitas net lietuviškai iš lapelio skaito. Kitas pavojus yra autoritarizmas, o šis poltikas ir jo aplinka tai jau parodė aiškiai. Taigi, žmonės, galvokit, kad nereikėtų paskui vėl verkti.

2019-01-18   14:51

IP: 78.60.155.112

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi Rusnėje ir apžiūrėjo estakados statybvietę, susipažino su vykdomais darbais. Ko ne pasakysi apie būvusius valdžioje. Kiek metų jie maitino pažadais, o rezultatas kiek metų buvo NULIS.

Na ir naglumas...

2019-01-18   11:06

IP: 185.11.26.161

Ten pelnytai turėtų toks nuostabus žmogus kaip Rokas Masiulis piarintis, nes jo vadovaujama ministerija dalyvauja tame projekte, o ne šis arogantiškas gyvūlių ūkio vadukas.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Per 380 galimų vaiko teisių pažeidimų nuotrauka, foto

Liepos 1 d. suėjo vieneri metai, kai veikia centralizuota vaiko teisių apsaugos...

Aštuntą vasarą Kintus aplankys profesionalūs ir charizmatiški atlikėjai bei skambės muzika, lydima...

Nuo akordeonų iki ekologiškų instrumentų nuotrauka, foto

Prieš keletą savaičių Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Audronės Balnionienės iniciatyva verslininkai,...

Žydintį Gargždų miesto veidą kuria ir verslas, ir gyventojai nuotrauka, foto

Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimų, kuriais ši pavedė...

Konkurencijos taryba tirs Palangos miesto savivaldybės sprendimus nuotrauka, foto

Pirmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS. Skirtingai nei kitiems, ši diena jums nebus aktyvi. Patartina labiau remtis...

Klaipėdiečiai paplūdimį pavertė egzotiško futbolo aikšte nuotrauka, foto

Sportas, Savaitgalį Klaipėdos pajūryje itin gausiai susirinkę poilsiautojai galėjo mėgautis nekasdieniu reginiu –...

Merginų rankinio rinktinė mažajame finale nusileido turkėms nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos jaunių (iki 19 metų) merginų rankinio rinktinei nepavyko pergale baigti Europos...

Astrologinė prognozė kitai savaitei nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS

Įvairybės, Paskelbta prieš 55 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 13 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...