2019 m. birželio 24 d. 19:15 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Rinkosi naujai išrinkta Jaunimo reikalų taryba

2019-05-27, 14:29

Klaipėdos r. sav.

Rinkosi naujai išrinkta Jaunimo reikalų taryba nuotrauka, foto

Praėjusios savaitės gale į pirmąjį posėdį rinkosi naujai išrinkta Klaipėdos rajono savivaldybės Jaunimo reikalų taryba (JRT). Entuziastingai nusiteikę rajono jaunimo politiką formuosiantys ir ją įgyvendinsiantys atstovai apsvarstė nemažai klausimų, pasitvirtino reglamentą, apsvarstė Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos pateiktus pasiūlymus sėkmingai JRT veiklai ir pakoregavo bei papildė  JRT metų veiklos planą.

Posėdžiui pirmininkavo Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė,  JRT pirmininkė Rasa Petrauskienė. Jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė  naujokus supažindino, o kitiems priminė JRT tikslus, funkcijas, informavo, kad veiklos planus, ataskaitas, visą informaciją apie įgyvendintus ir įgyvendinamus projektus ir veiklas galima rasti Klaipėdos rajono savivaldybės internetiniame puslapyje, pasirinkus nuorodą „Veiklos sritys“, o ten – „Informacija jaunimui“.

Apsvarstę svarbiausius finansinius klausimus ir numatę planuojamas skirti lėšas įvairioms jaunimo veikloms rajone, JRT nariai išklausė Inesos Gaudutytės pristatymą apie birželio 5–7 dienomis Drevernoje organizuojamą  Jaunimo vasaros akademiją „Kartu mes galim daug!“. Keturioliktą kartą Žemaitijoje vyksiantį renginį, į kurį suvažiuoja 20 savivaldybių jaunimo atstovų komandos, jau antrą kartą patikėta organizuoti Klaipėdos rajonui. Pirmą kartą malonūs rūpesčiai JRT ir jaunimo reikalų koordinatorės pečius buvo užgulę 2008 m., o dabar į atsakingo renginio organizavimą įsijungia ir visa Gargždų atviro jaunimo centro komanda su direktore priekyje. Tris dienas truksiančiame renginyje jaunuoliai ne tik diskutuos jiems aktualiais klausimais, semsis veiksmingai jaunimo veiklos plėtrai reikalingų žinių, bet dalyvaus ir fizinio aktyvumo užsiėmimuose, edukacinėse programose ir pažintinėse ekskursijose po rajoną.

Jaunimo reikalų koordinatorė A. Radžienė informavo, kad dalyvavo susitikime su Ukrainos ir Lietuvos atstovais, ieškančiais įvairios pagalbos karo zonoje esantiems jaunuoliams, kurių tėvai žuvo šiuo metu vykstančiame kariniame konflikte. Viena iš pagalbos formų – pakviesti tuos vaikus ir jaunimą į mūsų rajone organizuojamas vasaros stovyklas. Į šį kvietimą geranoriškai jau atsiliepė Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras ir Jaunimo klubas „Kuršis“.  Jie ieško rėmėjų ir planuoja liepos mėnesį į turistinę vaikų vasaros stovyklą  Drevernoje priimti  20 jaunuolių iš karo niokojamų zonų Ukrainoje. JRT nutarė prisidėti prie šios iniciatyvos ir paprašyti savivaldybės merą skirti transportą  jaunuolių kelionei į Vilniaus oro uostą ir atgal.

Jaunimo reikalų taryba 4 metų laikotarpiui (Savivaldybės tarybos kadencijai)  sudaryta pariteto principu: 6 jaunimo atstovai ir 6 Savivaldybės tarybos bei administracijos atstovai.  Rajono jaunimui atstovaus Klaipėdos rajono visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ asamblėjoje išrinkti atstovai: Anelė Dromantaitė, Inesa Gaudutytė,  Agnė Zabrynaitė, Deimantė Venckutė, Greta Srėbalienė ir Henrikas Sadauskas. Savivaldybės tarybai ir administracijai atstovaus Vytautas Butkus, Martynas Pocius, Aušra Gudauskienė, Kultūros skyriaus vedėjas Gintautas Bareikis,  Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiasis specialistas Mantas Virbauskas, o JRT pirmininkaus Savivaldybės tarybos narė Rasa Petrauskienė, jai nedalyvaujant, – jaunimo atstovė,   JRT pirmininkės pavaduotoja Inesa Gaudutytė.  Jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė administruoja savivaldybės jaunimo reikalų tarybos darbą, sudaro sąlygas efektyviai ir kokybiškai jos veiklai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Žydintį Gargždų miesto veidą kuria ir verslas, ir gyventojai nuotrauka, foto

Prieš keletą savaičių Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Audronės Balnionienės iniciatyva verslininkai,...

Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimų, kuriais ši pavedė...

Konkurencijos taryba tirs Palangos miesto savivaldybės sprendimus nuotrauka, foto

Džiugi žinia mažamečius vaikus auginantiems tėvams. Itin opią problemą – vietų trūkumą...

Drevernoje – nauja ikimokyklinio ugdymo grupė nuotrauka, foto

Uždaromas Gargždų miesto centre esantis „Lietuvos spaudos“ kioskas. Mat jį iš skvero...

Gargžduose uždaromas „Lietuvos spaudos“ kioskas nuotrauka, foto

Karys bylinėjasi su kariuomene dėl erkės nuotrauka, foto

Lietuva, Dėl pratybų metu įkandusios erkės susirgęs karys savanoris bylinėjasi su kariuomene.

Sužinokite, kas laukia: savaitės astrologinė prognozė nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė savaitei, birželio 24-30 dienoms.

Takelis į moterų pliažą - tik jogams nuotrauka, foto

Klaipėda, Gal jau koks dešimtmetis, kai moterys, keliaujančios į Melnragės moterų pliažą, pasmerktos...

Atokesni Palangos paplūdimiai: įspūdžiai skirtingi nuotrauka, foto

Vasara, Gali būti, kad tropinė kaitra birželį pakeis atostogautojų įpročius – jie atvažiuos...

Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...