2019 m. birželio 19 d. 10:27 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Rajono bibliotekininkai pristatė savo veiklą

2019-05-23, 14:14

Klaipėdos r. savivaldybė

Rajono bibliotekininkai pristatė savo veiklą nuotrauka, foto

Trečiadienį Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai J. Lankučio viešojoje bibliotekoje susitiko su rajono bibliotekininkais. Bibliotekos skyrių ir filialų atstovai pristatė savo veiklą, projektus ir siekius.

Susitikime dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, mero pavaduotojos Audronė Balnionienė ir Violeta Riaukienė, Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas, Tarybos narys, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Vaclovas Macijauskas ir Kultūros skyriaus vedėjas Gintautas Bareikis.

J. Lankučio viešosios bibliotekos direktorius Juozas Gutauskas pasidžiaugė, kad rajono bibliotekose kasmet daugėja lankytojų. 2018 m. jose vartotojai lankėsi 254 711 kartų, vidutiniškai vienas bibliotekos lankytojas apsilankė 20–24 kartus per metus. Pasak Juozo Gutausko, bibliotekoje patvirtinti 56 etatai. „Džiaugiamės, kad 60 proc. bibliotekininkų turi aukštąjį išsilavinimą“, – kalbėjo J. Lankučio viešosios bibliotekos direktorius.

Vyresnioji bibliografė Giedrė Ilginienė pristatė šiemet 80-ąjį jubiliejų švenčiančios bibliotekos istoriją: „1939 m. Viešųjų valstybinių bibliotekų įstatymo pagrindu buvo įkurta Gargždų viešoji biblioteka. Tačiau bibliotekos istorijos ištakos siekia žymiai ankstesnius metus. Pirmosios žinios apie bibliotekas, knygų plitimą Gargžduose siejamos su Gargždų dvaro savininku Feliksu Röne, nes būtent jo dvare XIX a. pradėta kaupti vertinga biblioteka. Jo pastangomis joje buvo sukaupta iki 4 tūkstančių knygų ir XIX a. antrojoje pusėje Gargždų dvaras tarp aplinkinių dvarų garsėjo vertingais ir retais meno ir mokslo leidiniais, dvaro biblioteka ir muziejumi“, – teigė Giedrė Ilginienė.

Bibliotekininkai pasakojo, kad ne tik aptarnauja lankytojus, bet vykdo ir įvairius projektus, akcijas, bendradarbiauja su kitomis įstaigomis, organizuoja renginius: transliacijas, knygų pristatymus, literatūrinius-muzikinius vakarus, viktorinas, fotografijų, tapybos, tautodailės bei leidinių parodas ir t. t. „Mes, bibliotekininkai, gebame prisitaikyti prie šiuolaikinio žmogaus, jo lūkesčių – čia vyksta tradiciniai literatūros skaitymai, susitikimai su rašytojais, menininkais bei netradicinės edukacijos, interaktyvios veiklos vaikams ir jaunimui. Galime drąsiai sakyti, kad biblioteka – tai sėkmingai išplėstos įvairios paslaugos gyventojams. Buvo prisitaikyta prie išmanios visuomenės poreikių“, – akcentavo Giedrė Ilginienė.

Meras Bronius Markauskas pasidžiaugė, kad Klaipėdos rajono savivaldybės gyventojų pasitenkinimo viešosiomis paslaugomis indekso nustatymo tyrime J. Lankučio viešoji biblioteka įvertinta aukščiausiu balu. Vicemerė Violeta Riaukienė pritarė, kad ši apklausa – geriausias įvertinimas. „Linkiu, kad jūsų darbo ir kūrybos upės neišsektų“, – kalbėjo vicemerė Violeta Riaukienė.

Daugiau nuotraukų čia.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Žydintį Gargždų miesto veidą kuria ir verslas, ir gyventojai nuotrauka, foto

Prieš keletą savaičių Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Audronės Balnionienės iniciatyva verslininkai,...

Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimų, kuriais ši pavedė...

Konkurencijos taryba tirs Palangos miesto savivaldybės sprendimus nuotrauka, foto

Džiugi žinia mažamečius vaikus auginantiems tėvams. Itin opią problemą – vietų trūkumą...

Drevernoje – nauja ikimokyklinio ugdymo grupė nuotrauka, foto

Uždaromas Gargždų miesto centre esantis „Lietuvos spaudos“ kioskas. Mat jį iš skvero...

Gargžduose uždaromas „Lietuvos spaudos“ kioskas nuotrauka, foto

Plungėje savininkas pasigedo neužrakinto VW Golf nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-06-18 savininkas, atvykęs į Plungės m., Palankės gatvėje, esančią stovėjimo aikštelę pastebėjo,...

Sportininkų namuose - nauji eksponatai ir parodos nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos sportininkų namai pildosi naujais eksponatais - įvairiomis senovinėmis programėlėmis, nuotraukomis, šalikais,...

Po muštynių - prakirsta kakta ir sąmonės netekimas nuotrauka, foto

Kriminalai, Merginos smūgio užteko prakirsti kaktai

Po apsilankymo sporto klube neteko 11 tūkst. eurų nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-06-18 Klaipėdos m. PK užregistruotas moters, gim. 1966 m. pareiškimas, kad namuose...

Kriminalai, Paskelbta prieš 22 min.

Sportas, Paskelbta prieš 32 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 37 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 57 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...