2019 m. birželio 18 d. 12:25 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Rajono bibliotekininkai pristatė savo veiklą

2019-05-23, 14:14

Klaipėdos r. savivaldybė

Rajono bibliotekininkai pristatė savo veiklą nuotrauka, foto

Trečiadienį Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai J. Lankučio viešojoje bibliotekoje susitiko su rajono bibliotekininkais. Bibliotekos skyrių ir filialų atstovai pristatė savo veiklą, projektus ir siekius.

Susitikime dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, mero pavaduotojos Audronė Balnionienė ir Violeta Riaukienė, Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas, Tarybos narys, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Vaclovas Macijauskas ir Kultūros skyriaus vedėjas Gintautas Bareikis.

J. Lankučio viešosios bibliotekos direktorius Juozas Gutauskas pasidžiaugė, kad rajono bibliotekose kasmet daugėja lankytojų. 2018 m. jose vartotojai lankėsi 254 711 kartų, vidutiniškai vienas bibliotekos lankytojas apsilankė 20–24 kartus per metus. Pasak Juozo Gutausko, bibliotekoje patvirtinti 56 etatai. „Džiaugiamės, kad 60 proc. bibliotekininkų turi aukštąjį išsilavinimą“, – kalbėjo J. Lankučio viešosios bibliotekos direktorius.

Vyresnioji bibliografė Giedrė Ilginienė pristatė šiemet 80-ąjį jubiliejų švenčiančios bibliotekos istoriją: „1939 m. Viešųjų valstybinių bibliotekų įstatymo pagrindu buvo įkurta Gargždų viešoji biblioteka. Tačiau bibliotekos istorijos ištakos siekia žymiai ankstesnius metus. Pirmosios žinios apie bibliotekas, knygų plitimą Gargžduose siejamos su Gargždų dvaro savininku Feliksu Röne, nes būtent jo dvare XIX a. pradėta kaupti vertinga biblioteka. Jo pastangomis joje buvo sukaupta iki 4 tūkstančių knygų ir XIX a. antrojoje pusėje Gargždų dvaras tarp aplinkinių dvarų garsėjo vertingais ir retais meno ir mokslo leidiniais, dvaro biblioteka ir muziejumi“, – teigė Giedrė Ilginienė.

Bibliotekininkai pasakojo, kad ne tik aptarnauja lankytojus, bet vykdo ir įvairius projektus, akcijas, bendradarbiauja su kitomis įstaigomis, organizuoja renginius: transliacijas, knygų pristatymus, literatūrinius-muzikinius vakarus, viktorinas, fotografijų, tapybos, tautodailės bei leidinių parodas ir t. t. „Mes, bibliotekininkai, gebame prisitaikyti prie šiuolaikinio žmogaus, jo lūkesčių – čia vyksta tradiciniai literatūros skaitymai, susitikimai su rašytojais, menininkais bei netradicinės edukacijos, interaktyvios veiklos vaikams ir jaunimui. Galime drąsiai sakyti, kad biblioteka – tai sėkmingai išplėstos įvairios paslaugos gyventojams. Buvo prisitaikyta prie išmanios visuomenės poreikių“, – akcentavo Giedrė Ilginienė.

Meras Bronius Markauskas pasidžiaugė, kad Klaipėdos rajono savivaldybės gyventojų pasitenkinimo viešosiomis paslaugomis indekso nustatymo tyrime J. Lankučio viešoji biblioteka įvertinta aukščiausiu balu. Vicemerė Violeta Riaukienė pritarė, kad ši apklausa – geriausias įvertinimas. „Linkiu, kad jūsų darbo ir kūrybos upės neišsektų“, – kalbėjo vicemerė Violeta Riaukienė.

Daugiau nuotraukų čia.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Konkurencijos taryba tirs Palangos miesto savivaldybės sprendimus nuotrauka, foto

Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimų, kuriais ši pavedė...

Džiugi žinia mažamečius vaikus auginantiems tėvams. Itin opią problemą – vietų trūkumą...

Drevernoje – nauja ikimokyklinio ugdymo grupė nuotrauka, foto

Uždaromas Gargždų miesto centre esantis „Lietuvos spaudos“ kioskas. Mat jį iš skvero...

Gargžduose uždaromas „Lietuvos spaudos“ kioskas nuotrauka, foto

Vos prieš savaitę iškilmingai atidaryta Rusnės estakada, kuriai didelį dėmesį skyrė...

Pompastiškai atidaryta Rusnės estakada tyliai uždaryta nuotrauka, foto

Pristatys knygą vaikams apie džiazą nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiandien, birželio 18 d., 16.30 val. I. Simonaitytės viešosios bibliotekos Renginių salėje...

Klaipėdiečiai pateisino dainuojančio miesto statusą nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštus metus organizuojamo Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalio-konkurso "Mes - Lietuvos...

Kretingiškį pražudė užvirtusi spinta nuotrauka, foto

Kriminalai, Birželio 17 d., 19.34 val., Kretingoje, Akmenės gatvėje, virtuvėje, rastas vyro, gim....

„Klaipėdos švyturio ateities" stipendija: prasideda balsavimas nuotrauka, foto

„Švyturio“ stipendija, Baigėsi pirmasis konkurso bendrovės "Švyturys-Utenos alus" įsteigtai "Klaipėdos švyturio ateities" stipendijai gauti...

Klaipėda, Paskelbta prieš 24 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

„Švyturio“ stipendija, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...