2020 m. lapkričio 27 d. 04:25 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Politologai: „Petro Gražulio gyvenimas rinkėjams atrodė savas“

(11)

2020-10-27, 08:12

Aurelija Jašinskienė, 15min

Politologai: „Petro Gražulio gyvenimas rinkėjams atrodė savas“ nuotrauka, foto

Petro Gražulio agitacinis plakatas Gargžduose.

© Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr.

Reklama

„Parduodu butą Gargžduose“, „Mes tiesiog išsiuntėme jį į Vilnių“, „Gargždiškiai tiesiog moka atleisti žmogiškąsias klaidas“, – tokie komentarai pirmadienio rytą šmėžavo gargždiškių bendruomenės socialiniuose tinkluose. Ankstyvą pirmadienio rytą dalis gargždiškių atsibudo be elektros ir juokavo, kad taip yra baudžiami už rezultatus Seimo rinkimuose. O politologai vertindami rezultatus teigė, kad Gargždai atspindėjo visą Lietuvos modelį, o Petras Gražulis laimėjo ne tik savo charizma, bet ir susirinkęs protesto balsus.

Už P.Gražulį balsavo 53,64 proc. Klaipėdos rajono gyventojų, priklausančių Gargždų apygardai. Antrame ture buvusi konservatorė Rasa Petrauskienė surinko 42,58 proc.

Po pirmojo turo, kai P.Gražulio pergalė Gargžduose atkreipė visos Lietuvos dėmesį, o politikui greitai buvo priklijuota „Gargždulio“ etiketė, socialinių tinklų aktyvistai ragino susitelkti antrame ture.

Gargždų apygarda tapo viena labiausiai aptariamų socialiniuose tinkluose.

Tačiau rezultatai, anot Klaipėdos universiteto lektorės politologės Gabrielės Burbulytės-Tsiskarishvili, tik paliudijo, kad atskirtis tarp to, kas matoma socialiniuose tinkluose ir realybėje, didelė.

Tai, kad P.Gražulis laimėjo rinkimus, politologų visai nenustebino.

Reklama

Kai 15min žurnalistė po pirmojo turo Gargždų gatvėje klausinėjo žmonių, kodėl šis politikas toks populiarus, jie neslėpė – konkurencija per silpna. „Aš nebalsavau už Petrą, tačiau antrame ture turbūt neturėsiu kito pasirinkimo. Nenoriu konservatorių, nenoriu Rasos. Seime jau pabuvo. Balsuosiu prieš ją. Tiesiog“, – kalbėjo tada gargždiškė, nenorėjusi atskleisti vardo.

Anot G.Burbulytės-Tsiskarishvili, balsavimas „prieš“, bet ne „už“ galėjo būti vienas iš veiksnių, lėmusių P.Gražulio sėkmę.

„Tai, kad jis laimėjo, manęs visai nenustebino. Tik netikėjau, kad bus tokia persvara. Žiūrint, kaip balsavo apylinkėse, Gargždai yra tarsi Lietuvos modelis. Tos apylinkės, kur arčiau Klaipėdos, Gargždų mieste, P.Gražulį palaikė menkiau. Kaimiškesnės, rytinės, labiau balsuoja ne už dešiniuosius, o prieš. Kitas veiksnys – negalime atmesti to, kad jis turi nepaprastai didelę patirtį, gal pateiktas kaip juokingas, kaip cirkininkas. Bet žino, kaip dirbti, kaip reikia eiti į žmones, megzti kontaktą. Tad šiuo atveju suveikė ir patirtis. Žmonės matė, kad jis toks pats mirtingasis, darantis nuodėmes, klystantis, ir dėl to tapo dar patrauklesnis. Kandidatūrą jis išsikėlė pats – tai irgi žmonėms patrauklu. Už jo nugaros nėra partijos, vadinasi, jis niekam neturi atsiskaityti ir tai daliai rinkėjų yra patrauklu“, – kalbėjo politologė.

Partijos, keldamos kandidatus vienmandatėje Gargždų apygardoje, pasak pašnekovės, turėtų gerai apgalvoti.

Gargžduose P.Gražulio neįveikė ir patirties Seime turėjusi konservatorė Agnė Bilotaitė. „Manau, kad šiuo atveju Rasai Petrauskienei pritrūko charizmos ir atsvaros: ką ji gali pasiūlyti be to, kad yra konservatorė? Čia turėjo būti kova asmenybių lygmenyje“, – teigė G.Burbulytė-Tsiskarishvili.

O Klaipėdos universiteto viešojo administravimo ir politikos mokslų katedros docentas daktaras Remigijus Riekašius, stebėjęs Gargždų apygardą, dalijosi įžvalgomis, kad sekmadienį išaiškėjo, kiek Klaipėdos rajone yra žmonių, nemėgstančių konservatorių.

Reklama

„Šįkart suveikė ir P.Gražulio pasirinkta strategija nuo pat pradžių pagrindiniu taikiniu pasirinkti konservatorius. Prieš antrąjį turą tereikėjo pratęsti blėnių pasakojimą, įpinant į visą paveikslą ir siaubo pasakas apie Laisvės partiją. Visa tai tapo pakankamai motyvuojančiu mišiniu net tiems, kuriems pats Petras nėra įkvėpimo šaltinis“, – socialiniuose tinkluose rašė R.Riekašius.

Jis pavadino ironija faktą, kad P.Gražulis – kovotojas prieš sistemą – nuo šios kadencijos bus vienas ilgiausiai šioje sistemoje esančių politikų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vladas

2020-10-29   15:45

IP: 86.100.6.150

Gražulis ...tusče vieta seime

Sargenis

2020-10-27   13:36

IP: 86.100.112.203

Gražulį išrinkti labai padėjo Romos Katalikų Bažnyčios Gargždų dekanato kanauninkai ir kiti kunigėliai. O ponas Petras per pamaldas ir po mišių labai stengėsi kristi tikinčioms moterims į akis. O turguose jam ir Palangos žuvininkė į pagalbą ateidavo ir į parankę prikibdavo. O juk turguose irgi daugiausia moterys šmirinėja, naujienomis domisi, pikantiškas istorijas irgi aptaria.
O ką ponia Rasa - tik kuo aukščiau savo portretus nuo seno įpratusi iškelti. O net rinkimų dieną jos trikampiai paveikslėliai Gargžduose ant šaligatvių stovėjo, praeiti trukdė.
Et, pragyvenom 4 kadencijas su Gražuliu, 4 metelius pailsėjome jo neišrinkę, tai dabar pragyvensim ir šiuos 4 metus jo "globojami". Juk nei iš p. Rasos per tuos du metus, nei iš p. Petro per 20 metų nieko akivaizdaus savivaldybės bendruomenė nesulaukė.
Prisimenu, kai kažkada Lapių mokyklai buvo skirta europinė pagalba pastatų remontui, tai net trys seimūnai - Bilotaitė, Bosas ir, kas be ko, Gražulis - gyrėsi kad tai kiekvieno (ir vienintelio jo) nuopelnas buvo tas lėšas "pramušti".
Bet va, dabar tai kažin kaip rajonui su lėšomis bus, nes meras - tai žaliasis valstietis, buvęs ministras, tai į rajoną pinigai upe atitekėjo, o dabar Vilniuje valdžioje sėdės konservatoriai, liberalai ir laisviečiai. O "mūsų" Gražulis juos nuo seno mini, keikia ir kitaip dergia kur tik įmanydamas. Ar nebus taip, kad užsirauks valstybės ir ES milijonai, neberas kelio į rajoną, o juk tiek visko pradėta ir dar daugiau ateičiai pažadėta. Na, nieko, užtat moterys savo padarė, Gražulį pakėlė ant pjedestalo.

Magyla

2020-10-27   13:02

IP: 78.61.173.9

Natūralu, kad Gargždai, tvarkingas ir gražus miestelis, nenori armonikaičių su jų "partnerystės" mėšlinu kvapeliu.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Į poilsio namus Palangoje investuoja 15 mln. eurų: išsaugos ir išplės pušyną nuotrauka, foto

Palanga, lapkričio 18 d. (ELTA). Buvusios Seimo poilsinės „Viešnagė“ teritorijoje Palangoje pradedama...

Aplinkos apsaugos departamentas, tęsdamas akciją „Lašiša 2020“, primena, kad nuo spalio 16...

Nuo rytojaus draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba nuotrauka, foto

Kretingos rajono savivaldybės administracija pradeda projektą, kurį įgyvendinus bus modernizuota maždaug 40...

Kretingoje bus atnaujinta apie 40 proc. gatvių šviestuvų nuotrauka, foto

AB „Klaipėdos vanduo“ gerina sodininkų gyvenimą – į šalia Gargždų esančias sodų...

Vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklai – ne tik mieste, bet ir sodų bendrijose nuotrauka, foto

Išrinko atstovus į Klaipėdos regiono plėtros tarybą nuotrauka, foto

KMS, Klaipėdos miesto savivaldybė kartu su dar šešiomis regiono savivaldybėmis steigs Klaipėdos regiono...

S.Maslobojevas S.Skverneliui siunčia gertuvę nuotrauka, foto

Sportas, Sergejus Maslobojevas viešai kelia klausimą, ko vertas jo pasaulio kikbokso čempiono titulas....

„Žalgiris“ Eurolygoje pralaimėjo penktą kartą iš eilės nuotrauka, foto

Sportas, Ketvirtadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje patyrė dar vieną nesėkmę. Martino Schillerio...

20 mln. eurų parama „išgraibstyta“ per 2 valandas nuotrauka, foto

Euras, Ekonomikos ir inovacijų ministerija inicijavo vidaus tyrimą dėl 20 mln. eurų paramos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...